2 NATIONS LEAGUE NEDERLAND - DUITSLAND naar Brussel, voor het duel van morgen met België. De zege op Duitsland markeert een tijdperk van nieuw perspectief en nieuwe hoop. Najaren van treurnis reist Oranje vandaag als herboren CIRCUS MEMPHIS Column HUGO BORST Ik zag de wedstrijd op ZDF. Dat keek lekker weg Zullen we dit Nederlands elftal voortaan Die Mannschaft noemen? Ve nijnig countervoetbal, veel geluk hebben en scoren aan het eind. En als we toch bezig zijn de boel een draai te geven: die Mannsch aft van 2018 is een soort Oranje. Op de meeste plekken veel beter dan de tegenstander maar totaal geen discipline, een gruwelijk gebrek aan teamgeest en wat een verwaandheid zeg. Ik zag de wedstrijd op ZDF. Dat keek lekker weg. Hoewel Duitsland dit jaar al vier keer ver loor waren ze stomverbaasd over het verlies in de Johan Cruijff Arena. Want ze waren meer in balbezit en ze hadden toch meer kansen. Ik ken deze reacties goed van vroeger. Zo reageerden Ne derlandse trainers en voetballers vaak als er van Duitsland was verloren. Het was oneerlijk, want wij waren beter, als we gewoon de kansen hadden gemaakt... Wat ook zo typisch Nederlands is aan die tegenwoordige Duit sers: er woedt een strijd om de macht. Verwende vedetten van Bayern spelen de baas, en dat werkt averechts want de heren falen wedstrijd na wedstrijd, zelfs Neuer maakt nu fouten. Bondscoach Löw houdt onder anderen Müller, Boateng en Hummels de hand boven het hoofd. Die clan pruimt Sané niet, een prachtige voetballer die we kelijks uitblinkt bij Manchester City. Zaterdagavond viel hij na een uur in en bewees dat het Duitse elftal in zijn dienst hoort te spelen. Of dat gaat gebeuren? Löw is koppig. Maar als hij niet ontslagen wil worden moet hij rap doorselecteren. dan alleen typisch Duits? Dat niet. Hollandser dan Frenkie de Jong bestaat niet. De risicovolle versnellingen met de bal aan zijn voet zijn Cruijffiaans. Wat Fren kie ook van Johan Cruijff heeft is de lichaamsschijnbeweging. Hij hoeft maar naar links te hellen en zijn opponent gaat het bos in; vervolgens gaat Frenkie lekker de andere kant op. De vergelijking met de Duit sers gaat op nog een punt mank: Memphis is gelukkig geen Rudi Voller. Morgen wacht de Belg. Dat zijn ook een soort Hollanders gewor den. Hebben het best hoog in hun bol - en niet ten onrechte, ze kunnen goed voetballen. Verlie zen is geen optie voor Ronald Koeman. Hij broedt op iets. De uitzinnig dansende menigte in de Arena, zaterdagavond tegen half elf, meteen na de prachtige 3-0 van Georginio Wijnaldum. De onbe vangenheid van debutanten als Denzei Dumfries, Steven Bergwijn en Arnaut Danjuma Groeneveld. Het spelplezier van dit team, de energie, de opofferingsgezindheid, de frisheid. Het is jaren geleden dat Neder land zo glunderend over Oranje sprak, daags na een interland, in voetbalkantines of bij de koffie- automaat. In 2014 vermoedelijk voor het laatst, dik vier jaar geleden, na het veroveren van de bronzen medaille op het WK in Brazilië. Daarna volgde een schier einde loos treurspel van chagrijn, ellende, crisis en onrust. Ontslagen bonds- coaches, wisselende generaties, zwalkende elftallen, gemiste eind- toernooien. „Nog lang niet alles ging goed", zei bondscoach Ronald Koeman zaterdag, na afloop van de historische 3-0 zege op Duitsland, de grootste in de interlandgeschie denis tegen het buurland. Koeman: „Maar we hadden een wedstrijd zoals deze wel nodig, om voor onszelf te bevestigen dat we op de goede weg zijn. Moet je je voor stellen dat dit jonge team straks vijf jaar verder is. Er is echt veel poten tie. Ik zie de toekomst heel positief tegemoet." Juist dat laatste, een vleugje van maandag 15 oktober 2018 Oranje maakt Mannschaft Speelde het Nederlands elftal Memphis Depay mag graag zijn techniek demonstreren. Hier lijken zijn benen niet te begrijpen wat zijn hoofd heeft bedacht, maar dat is slechts schijn. Ook deze truc lukte, foto pim ras Nederland U Duitsland Sjoerd Mossou Amsterdam Willem van Hanegem zet Rafael van der Vaart en Dirk Kuyt (I) in het zonnetje bij hun afscheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30