Vrieswarm Tien miljoenste advertentie op Prikbord Vader en zoon Baart op de middenstip bij Oranje 2 MARLEEN BLOMMAERT asm Column Ik zou iedereen een zondagoch tend in de polder gunnen. Alle drukte van de week wordt over geschilderd met zachte kleuren en de stilte smoort het lawaai. De frisse ochtend maskeert de te warme dagen en de wind houdt zijn adem nog even in. Ik ga op pad ruim voor de wielerpelotons en moet de zee van ruimte slechts de len met een enkele fietser en een melkwagen. Ik denk aan het acht uurjournaal van de dag ervoor. Berichten over orkanen die dor pen wegvagen en een orkaan die een ravage aanricht in Portugal. Hitterecords worden gebroken. Half oktober. Ik weet het, het is weer en geen klimaat, maar toch. Het was in Amsterdam ook warm. En de openluchtijsbaan ging als al tijd op 13 oktober open. Plaatjes van schaatsende mensen in de bran dende zon. Mijn mond viel open. Helaas moest de baan na een paar uur al weer dicht omdat het ijs smolt.... De directie zegt desge vraagd niet in te zitten over de elek triciteitsrekening. Nu weet ik weer waarom ik de laatste tijd het acht uurjournaal oversla. Ik stel me het gesprek tussen de ijsmeesters voor: Wanneer smelt ijs ook alweer? Eh bij twintig gra den...? Nee, nee, ik weet het zeker, bij dertig! Ik vind dat mensen die een openluchtijsbaan bij 26 graden een goed idee vinden, gestraft zou den moeten worden. Een passende straf bij voorkeur. Verbannen naar de Noordpool zonder verwarming of de tropen in zonder airco. En we moeten nog veel meer doen om niet al binnen twintig jaar een kritische grens te bereiken, zegt het IPCC. Een mens zou er klimaatde- pressief van worden. Dat helpt na tuurlijk niet. Maar schaatsbanen bij 26 graden openen ook niet, denk ik. Je kunt ook de koelkast permanent openlaten. Of een airco aanschaffen en alle ramen openzetten. De aarde, de polders om me heen en de mensen die er wonen en werken, merken de veranderingen. Ik vrees dat het wonen in stedelijke gebieden met al die muren en ste nen soms een helder zicht op deze veranderingen ontneemt. Ik weet het, het is weer en geen klimaat, maar toch DESTELLING Vandaag: Ik gebruik liever ZeelandNet Prikbord dan Markplaats Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL VERE0R6EN &RU6SLAES IN NEbERLANb HUN NIEUWE WASMACHINE ZEIDEN ZE HIERNAAST Jongen (17) met geweld beroofd Man rijdt tegen bordopA58 MIDDELBURG Brandweer rukt uit voor gaslek Het aantal advertenties dat op 'het Zeeuwse Marktplaats' wordt gezet, neemt vooral de laatste jaren gestaag toe. ZeelandNet begon in 1996 met Prikbord, in juli van 2012 werd de vijf miljoenste advertentie geplaatst. Zes jaar later is dat aantal verdub beld. Momenteel staan er ruim 26.000 advertenties online. ZeelandNet begon drie jaar eerder dan Marktplaats met het concept waar mensen online diensten en goederen kunnen aanbieden. Het idee was afgekeken van een super markt in Kamperland, waar op een prikbord briefjes hingen met ver koopadvertenties. De eerste online-advertenties ver schenen in november van dat jaar. Het ging onder meer om een SEGA Megadrive II van 150 gulden en een camper van 70.000 gulden. In het prille begin moesten advertenties naar ZeelandNet worden gemaild, waarna medewerkers die handma tig op internet plaatsten. Later werd het proces geautomatiseerd. Op Prikbord komen elke dag zo'n 20.000 bezoekers. Sinds het begin zijn advertenties voor auto's, meu- Grappenmakers zetten het Neder lands elftal te koop bels en dieren het populairst op het platform. Af en toe verschijnen op zienbarende advertenties. Zo zetten grappenmakers het Nederlands elf tal en het stadhuis van Vlissingen al eens te koop. En zette iemand de complete inboedel van diens ex- partner online voor een prikkie. Tegenwoordig is ZeelandNet on derdeel van DELTA. AMSTERDAM Jan en Yuri Baart uit Goes beleefden zaterdag in de Johan Cruijff Arena in Amsterdam een avond uit duizenden. In de rust van de interland Ne- derland-Duitsland (3-0) werden ze op de middenstap gehuldigd voor hun trouwe support aan Oranje. Vader Jan woonde 225 interlands bij en en zoon Yuri 175. De Goenesaren waanden zich sterren op het veld. Vooral Jan, die van de gelegenheid gebruikmaakte om het hele stadion toe te wuiven. Zijn avond kon helemaal niet meer stuk, want hij had ook nog een on deronsje met zijn held Wim van Hanegem. „Een onvergetelijke avond", con cludeerde Yuri. „We hebben een heel mooi shirt gehad. En ook nog gewonnen van Duitsland!" 2 of 3 dagen luxe 4*-hotel op de Veluwe incl. ontbijt maandag 15 oktober 2018 Ook de droogte houdt nog aan. Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik bel nooit ach ter het stuur 1605 reacties MIDDELBURG Een 17-jarige jongen uit Middelburg is zaterdag avond rond middernacht met geweld van zijn tas beroofd toen hij op het Westerscheldeplein liep. De Middelburger werd rond 23.30 uur belaagd door twee personen, die hem met een scherp voorwerp bedreigden. Het slachtoffer kreeg ook klappen te verduren. De daders renden na de mis handeling met de tas van de jongen richting de Lin- gestraat. De politie heeft met een hond vergeefs gezocht naar de daders KAPELLE Een man is zaterdag nacht gewond geraakt toen hij met zijn busje tegen een verkeersbord langs de A58 reed. Het ongeluk gebeurde rond 02.00 uur op de weg richting Vlissingen. De man raakte van de weg en reed vol op het bord. De auto kwam daardoor tientallen me ters verderop tot stil stand. De bestuurder kon alleen via de voorruit het busje uit. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet bekend waardoor hij van de weg raakte. De man bleek niet onder invloed. Wel wordt nog onderzocht of hij een gel dig rijbewijs heeft. De brandweer is zater dag aan het einde van de middag met spoed uitgerukt voor een gas lek in Middelburg. Rond 16.50 uur werd er aan de Oude Vlissing- seweg ter hoogte van de Johan Hieronimus Huys- senstraat een sterke gaslucht geroken. De brandweer kwam met spoed ter plaatse en verrichtte metingen. De weg werd tijdelijk af gesloten, in afwachting van de netbeheerder. Die was rond 17.45 uur op de plek des onheils om de lekkage te dich ten. Een mijlpaal voor Prikbord van ZeelandNet: deze week is de tien miljoenste advertentie ge plaatst. Het gaat om 'Rambo Pantserbeits Deur&Kozijn Dek kend RAL Grachtengroen Hoog glans' van een bedrijf uit Melis- kerke dat verf verkoopt. Luc Oggel Middelburg Voor Jan Baart kon de avond helemaal niet stuk. Naast de huldi ging had hij ook een onderonsje met zijn held Wim van Hanegem. hoteldeal.nl/K10151 Hotel de Bilderberg 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijt Warme chocolademelk in B's Bar Verblijf in luxe, historisch hotel Op Zoover beoordeeld met een 8,0! Tip: bezoek Arnhem of Nijmegen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2