Ik mis iets u d> 22 M NGELA KIJKT 1 BOEREN EVITA ACHTER DE SCHERMEN 'Ik had een brandende ambitie om weer mee te doen' Ruim twee jaar zat er tussen het eerste idee en de première van de nieuwe musical Evita. Het is voor theaterproducenten Hans Cornelissen en Ruud de Graaf hun veertigste productie. Eenmalig halen ze het doek op voor een blik achter de schermen. Wat is er toch aan de hand deze jaar gang van Boer zoekt VrouwHet kan aan mij liggen, maar ik mis iets. Ondanks die zinderend hete zomer, wil het totaal niet zinderen op de boerderijen. Hoe komt dat toch? Nu hoeven de boeren van mij heus niet meteen op zijn Geerts aan het rui ken, proeven en voelen te slaan, maar een broeiierige blik, een beetje plagerig duwen en trekken of gewoon 'iets' mag er onder hand wel gebeuren. Iedereen is zo afwach tend, zo op zijn hoede, tot nu toe. Misschien hadden de boeren te veel kop zorgen van de heersende droogte om zich vol overgave in de liefde te storten. En #metoo maakt het er natuurlijk ook niet makkelijker op. Het doet toch wat vreemd aan als vrou wen, Paula van Wim in dit geval, in dit tijd perk uit zichzelf vragen om een arm om hun schouder of por in de zij. een paar boeren van deze editie duidelijk worstelen met innerlijke demonen. Michelle lichtte een tipje van de sluier op van de acht jaar durende 'destructieve' relatie waarin ze 'in de grond' werd gestampt. Dan snap ik wel dat je, ondanks dat je zo graag wilt, toch een muur optrekt, je hart afschermt en veel on gemak weglacht. Of ervoor kiest om wat va ker je mond te houden, zoals haar logé Maar ten, die een soortgelijk verleden bleek te heb ben. Ik krijg het idee dat er bij Wim ook iets zit, dat hem tegenhoudt om er vol in te gaan. De overgebleven Marit en Paula zijn leuk genoeg en vormen allebei een spannende combina tie met hem. Al vraag ik me wel af of die hoogopgeleide dames op termijn kunnen aarden daar, in die vlakke Noordoostpolder. En dan is er natuurlijk nog Marnix en zijn drempel. En alsof dat al niet lastig genoeg is, heeft hij ook nog eens Willemijn in zijn ha rem, die met zichzelf in de knoop zit. Mis schien mag ik het niet zeggen, maar is het slim om mee te doen aan Boer zoekt Vrouw als je van een burn-out aan het herstellen bent? En om uitgerekend te schrijven op een boer die zegt dat alles moet op zijn manier, terwijl je je afVraagt of dat bij je past? goede moed dat het wat gaat worden. Steffi doet het uit het boekje. Zorgt voor een-op een momenten met de mannen, laat ze in hun waarde én REM-slaap en, heel belang rijk, blijft haar nuchtere zelf. Ik verwacht dat Harrold en Kevin daar een rondje verder gaan. Jaap is het kind in de snoepwinkel. Schat tig om te zien hoe hij geniet van tandenpoet sende dames in zijn badkamer en hoe zij de volgende ochtend braaf in korte rok, zoals hij plagerig had verordonneerd, de bouvardia's gingen snijden. Hier zet ik mijn geld op zorg zame Marian of zwoele Petra. kan het volgende week zomaar anders zijn. Ruud mag dan tegen Michelle verzuchten hoe stom het is dat er geen receptenboek be staat voor de liefde. Ondanks dat het nog wat stroef verloopt dit seizoen zeg ik toch: geluk kig niet. Madden de volgende? Bublé is er klaar mee Het maken van thea tervoorstellingen is in de kern niet anders dan het werk van iedere ondernemer. Je neemt financiële risico's, verzekert eventuele tegen vallers en hoopt uiteindelijk dat jouw product zo gewild is dat je de investering terugverdient én dat je er nog iets aan overhoudt. Zodra je als verzekeringsagent een polis moet afsluiten op de gezond heid van Mien Dobbelsteen, weet je dat het hier niet gaat om een fabri kant van salontafels of regenpijpen. Het was 2002, Ruud de Graaf (64) en Hans Cornelissen (62) vormden pas sinds een jaar het producentenduo De Graaf Cornelissen. Verrassend was het niet dat ze uitgerekend Zeg 'ns Aaa naar het theater wilden vertalen. Cornelissen vertolkte zelf de rol van Gert-Jan van der Ploeg in de razend- populaire tv-serie uit de jaren 80. „We wilden de originele cast, dus met Carry Tefsen als Mien Dobbel steen", vertelt Cornelissen. „Wij hebben haar als enige acteur verze kerd, zodat we bij ziekte of een en kelbreuk tenminste een deel van de productiekosten zouden terugkrij gen. Zonder Mien Dobbelsteen kon den we wel ophouden. Het was wel Er is enige vrijheid, een nummer mag sneller, maar we mogen van Evita geen rapmusical maken een dure verzekering." Aanspraak hoefden ze niet te maken op de po lis; de theatervoorstelling bleef met 220 uitverkochte speelbeurten in succes niet achter bij de tv-variant. De Graaf (het zakelijke brein) en Cornelissen (de creatieve motor) zijn toe aan hun veertigste geza menlijke productie, de nieuwe ver sie van de musical Evita, die vol gende week in première gaat. Aan zo'n grote klassieker wordt jaren ge werkt. In 2016 gingen de twee pro ducenten al langs in Londen bij de Really Usefull Group, het bedrijf van de befaamde componist Andrew Lloyd Webber, die de muziek schreef voor onder meer Evita, Cats, The Phdntom of the Opera en Jesus Christ Superstar. In Londen begint zo'n proces met afrekenen. Een voorschot op de rechten ('Dat zijn we kwijt, ook als we zouden afzien van de musical') wordt gevolgd door maanden over leggen, plannen indienen en wach ten op goedkeuring. „Vooral muzi kaal zijn de bepalingen bij Andrew Lloyd Webber natuurlijk strikt", zegt Cornelissen. „Er is enige vrij heid, we mogen een nummer best iets sneller of langzamer spelen en ook in de keus voor de instrumenten is er speelruimte, maar we mogen van Evita geen rapmusical maken. En elke commercial of trailer moe ten we voorleggen." Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouw en schrijft elke week een column over de aflevering van zondagavond. Wat natuurlijk ook niet meewerkt, is dat Voorlopig heb ik alleen bij Jaap en Steffi Al blijft het natuurlijk Boer zoekt Vrouw en maandag 15 oktober 2018 GO JAMES BOND Wordt Richard Madden de nieuwe James Bond? Volgens geruchten wordt de 32-ja- rige Madden deze week be naderd door 007-producent Barbara Broc coli om te bepa len of hij een geschikte kan didaat is. MUZIEK Michael Bublé heeft laten doorschemeren dat hij mis schien wil stop pen als muzi kant. Sinds de ziekte van zijn zoontje Noah, bij wie in 2016 kanker werd ge constateerd, wil hij zich graag terugtrekken uit de spotlights. V ■o Wie anders dan Brigitte Heitzer is geschikt voor de titelrol in EvitaDe 39-jarige actrice won in 2007 de tv-talen tenjacht Op zoek naar Evita, waarna ze de hoofdrol kreeg in de musical. Toen ze hoorde dat de voor stelling zou terugke ren in Nederland, schrok ze van haar eigen reactie. „Ik betrapte mezelf op een brandende ambitie om weer mee te doen", vertelt ze. „Tien jaar geleden kwam het te vroeg. Niet dat ik die rol niet kon spe len, maar ik was zo onervaren en ging gebukt onder de druk. Ik was destijds bezig met overleven." Inmiddels, als moe der van een zoon en een dochter, heeft ze de bagage die nodig is om de Argentijnse presidentsvrouw overtui gend neer te zetten én ervan te genieten. „Nu voelt het alsof het mijn eigen keuze is." Lachend: „Vorige keer koos 'het volk' mij." „Mijn vriend wist nog hoe zwaar ik het de vorige keer had, dus hij vroeg meteen: Weer Evita, weet je dat zeker? Maar toen hij een maal zag hoezeer ik straalde dat ik deze rol weer mag gaan spe len, was hij om. Evita had een grote impact op mijn omgeving toen ik die rol voor de eerste keer kreeg. Mijn ouders hebben op hun zolder nog dozen vol feli citatiekaartjes staan. Zij moes ten huilen toen ze hoorden dat ik Evita weer ging doen." et is hard, maar the show must go oh Alexander van Eenennaam Hans Cornelissen, producent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22