'Tegel eruit, plant erin' slaat niet aan i D E SMAAK VAAL KUN - EN 19 c< PROTEST AANLIJNPLICHT Hondminnend Vlissingen is zaterdagmiddag te vinden op het Badstrand om te laten zien dat de gemeente met iets bezig is waar het absoluut geen begrip voor kan opbrengen: de aanlijnplicht. 1 i? <1 MWIt/ volkoren tl liW' Appelflap Pakje speculaas Suikerbroodjj In de loop van volgend jaar mo gen ze mogelijk ook buiten het toeristenseizoen hun hond niet meer laten loslopen op het strand. „Er geldt al een aanlijn plicht voor de rest van Vlissingen. Laat ons alstublieft op het strand", zegt Carin Otten, die via Facebook de Vlissingers mobiliseert om de bestuurders duidelijk te maken dat er grenzen zijn aan wat ze accepte ren. Zaterdagmiddag verzamelen zich zeker honderd mensen op het strand, met hun honden. Alle ei genaren hebben er begrip voor dat tijdens het toeristenseizoen het strand voor de badgasten is. „Maar buiten het seizoen mogen wij toch ook wel", aldus Pascalle Kuiper uit Oost-Souburg. Hondenpoepzuigers De 46-jarige heeft drie honden en is er met haar Mechelse herder Gaya. Tijdens het toeristenseizoen komt ze niet met haar dieren naar Vlissingen, dan gaat ze naar Ritt- hem waar ze zonder haar proble men haar honden kan laten ren nen. „Maar een echt leuk strand is het daar niet." Daarom komt ze vanaf september altijd naar Vlis singen. Ze vindt bovendien dat ze met haar drie honden al genoeg hondenbelasting betaalt. „Laat de gemeente daar maar een paar hon denpoepzuigers van kopen." Geen overlast Iedereen die zaterdag met zijn hond aanwezig is, benadrukt dat ze geen overlast willen veroorza ken. Het gaat hen om de vrijheid voor hun dieren. Ook vertellen ze dat ze er altijd op letten dat hun honden anderen niet lastigvallen. „Ik ruim altijd de poep op", zegt Ik heb geen hekel aan honden, maar veel eigenaren kunnen hun dier niet fatsoenlijk africhten Daisy Vermeulen, die met haar Pukkie, een kruising tussen een jack russel en een chiwawa, aan wezig is. Als bewijs laat ze het plastic zakje met inhoud zien. Ze vindt het belangrijk dat Pukkie vrij tussen andere honden kan be wegen 'om te socialiseren'. Het an derhalfjaar oude hondje wordt daar een liever dier van, zegt ze. Verhuizen De 29-jarige Karin ziet alle honden en eigenaren over het zand lopen en pakt haar badlaken en haar boek op. Ze loopt naar een ander deel van het strand waar het wat rustiger is. De Vlissingse, 'geen achternaam alsjeblieft, want dan krijg ik die hondenliefhebbers misschien ach ter mij aan', zegt: „Ik heb beslist geen hekel aan honden, maar veel eigenaren zijn niet in staat hun dier fatsoenlijk af te richten. Dan rennen ze achter elke bal aan en vallen ook spelende kinderen las tig." Haar vriendin Annemarie vindt dat het aanlijngebod eigen lijk toch geen probleem kan zijn. „Ik zie hier hondeneigenaren lo pen met een lijn van soms wel vijftien meter", zegt ze. „Schaf dat aan, dan heeft je hond zijn vrijheid en kan je het dier toch nog onder controle houden." Inwoners van Middelburg konden tegels en stenen inleveren in ruil voor bloembollen, om op die ma nier hun tuin te vergroenen. Ook konden ze terecht bij tuinont werpster Liesbeth Hamelink om te vragen hoe ze hun tuin kunnen aanpassen na het weghalen van stenen. Zij kreeg welgeteld drie mensen op bezoek. „Eén vroeg wat ze kan doen om meer vogels en een egel in haar tuin te krijgen, een an der wilde haar tuin herinrichten." En Hans Vastenhoud zat bij haar aan tafel omdat hij ook 's zomers bloemen in zijn tuin wil hebben. Door de verhardingen komen riolen onder druk te staan en lopen straten over De gemeente Middelburg had de actie 'tegel eruit, plant erin' opge zet samen met Groei Bloei om de verstening van de tuinen tegen te gaan. Op het stadskantoor werd er vrijdag nog vanuit gegaan dat zo'n 125 tot 150 mensen tegels zou den omruilen voor bloembollen. Rolf de Nooijer van Groei Bloei Walcheren had zaterdagmiddag echter nog niemand gezien. Alleen zijn collega, die eerder die dag de stand bemande in de winkel van Groenrijk, had wat bloembollen kunnen uitdelen. De Nooijer vermoedt dat het door het mooie weer komt. Ook Liesbeth Hamelink zei dat: „Men sen zitten waarschijnlijk liever in hun tuin dan dat ze hier komen." De actie was opgezet omdat Middelburg zich recent heeft aan gesloten bij Operatie Steenbreek. Nu het aantal hevige hoosbuien toeneemt, kampen we steeds vaker met wateroverlast. Door de vele verhardingen komen riolen onder druk te staan en lopen straten over. Met allerlei nadelige gevolgen van dien, aldus de gemeente. Dinsdag: €1.75 j $1,50 €0,99 €2,99 €1,99 De Smaak van Toen Langeviele 67 Middelburg www.desmaakvantoen.nl maandag 15 oktober 2018 WA Honden en baasjes massaal in actie Emile Calon Vlissingen - Karin (wil anoniem blijven) Maar weinig mensen leverden afgelopen zaterdag tegels of stenen in bij Groenrijk in Mid delburg. In totaal ging het om tien tegels en tegeltjes en een veertigtal (bak)stenen. Emile Calon Middelburg Vanaf 5 november ook op maandag open! Tientallen baasjes en honden demonstreren op het Vlissingse Badstrand tegen de aanlijnplicht ook buiten het seizoen, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19