Zomerse dag in oktober Walcherse katholieken boos op bisdom 17 De Walcherse rooms-katholieken kunnen nog maar op twee pastors een beroep doen: emeritus-pastoor Paul de Maat en pastoor Fons van Hees, die tevens voorzitter is van het parochiebestuur. 'Hiermee zijn wij wel erg kwetsbaar geworden en er wordt al geruime tijd een onrede lijke druk gelegd op de betrokke nen', is in de open brief aan het hoofd van het bisdom Breda te le zen. De briefis gestuurd op initiatief van kerkvrijwilliger Herman Maas uit Vlissingen. Vanaf begin vorig jaar zagen de katholieken boven de Wester- schelde vier pastors om verschil lende redenen (pensioen, ziekte, verhuizing) vertrekken. 'Naar wij vernamen is het parochiebestuur al sinds anderhalf jaar met u in ge sprek over een oplossing voor deze zaak. Helaas zonder resultaat tot nu toe. U zult begrijpen dat wij als vrij willigers 'not amused' zijn met deze gang van zaken', schrijven de vrij willigers. Ze begrijpen dat bisschop Liesen niet zomaar een aantal pas tors uit zijn mouw kan schudden om de problemen in Midden-Zee land op te lossen. Maar ze willen van de bisschop wel horen binnen U zult begrijpen dat wij als vrijwilligers 'not amused' zijn met deze gang van zaken welke termijn hij 'een oplossing kan garanderen'. Als het bisdom niet met een antwoord kan komen, dan vrezen de vrijwilligers 'dat het ge loof in de goede bedoelingen van het bisdom verdwijnt en daardoor de motivatie van de gelovigen'. Het steekt de Walcherse vrijwil ligers dat vacatures in Zeeuws- Vlaanderen en Roosendaal wel snel zijn ingevuld door het bisdom. De vrijwilligers en het parochiebe stuur willen met de bisschop per soonlijk in overleg gaan over de kwestie. „Versta mij niet verkeerd, de vrij willigers zijn nog steeds enthou siast en positief, maar alles kan niet van één kant komen. Wij willen van de bisschop graag weten waar we aan toe zijn", zegt Maas in een toelichting op de brief. De H. Maria Parochie Walcheren is een van de in totaal vijf rooms- katholieke parochies in de provin cie Zeeland. Op Walcheren staan 4500 tot 5000 mensen als rooms- katholiek geregistreerd bij de kerk. De parochie houdt vieringen in de Onze Lieve Vrouwe-kerk in Vlis singen, de Petrus- en Pauluskerk in Wij willen van de bisschop graag weten waar we aan toe zijn Vlissingen, de Sint Willibrordkapel in Domburg, de verzorgingstehui zen Ter Reede in Vlissingen en Willibrord in Middelburg en tij dens het seizoen in toeristenkerken in Dishoek, Vrouwenpolder en Zoutelande. maandag 15 oktober 2018 elk weekend tjokvol De familie Stene- poorte viert haar fami lie-reünie op het drij vend terras van grand café De Werf in Zie- rikzee. foto MARIEKE MANDE- MAKER Een familie uit Doorn is op vakantie in Zeeland en ge niet van een drankje op het terras van grand café Jersey op de Grote Markt in Goes. foto johan van der heijden Zaterdag registreerden twee van de drie KNMI-weer- stations in Zeeland zelfs een zomerse dag. Dat is een dag met maximumtemperaturen van boven de 25 gra den. In Westdorpe werd het 25,1 graad, in Wilhelmina- dorp 25,6. In Vlissingen was het een warme dag, met 22,7 gra den. De minimumtemperaturen kwamen nergens in Zeeland beneden de 16 graden. Volgens meteorolo gen zijn nooit eerder zo laat in het jaar zulke hoge temperaturen gemeten. De ruim 360 vrijwilligers van de H. Maria Parochie Walcheren zijn het wachten beu. Omdat er geen enkel zicht is op een oplos sing voor het gebrek aan pasto rale zorg, hebben ze een nood kreet gestuurd aan bisschop Jan Liesen. Het parochiebestuur onderschrijft hun pleidooi. Theo Giele Middelburg - Vrijwilligers in de brief - Herman Maas, initiator brief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17