Tips Efficiëntie ten top: je boterham knippen Lekker makkelijk Ik word blij als andere zzp'ers me vragen of ik mee naar buiten ga In de kas heb ik al om 4 uur beide interviews af Opvoeden kun je niet uit een boekje leren. Je kunt het er wel samen overhebben 11 GESCHIKT OF NIET Pullen vertelt dat persoonlijkheid en interesse een grote rol spelen bij de vraag naar wat voor werkplek je voorkeur uitgaat. Een algemeen advies is dus niet te geven. „Het is beter je af te vragen: wat voor per soonlijkheid heb ik en wat wil ik bereiken met de nieuwe werkplek?" Ik constateer dat ik vooral het sociale, collegiale contact zoek. Ik merk dat ik blij word als andere zzp'ers rond lunchtijd aan me vra gen: 'Hé, ga je ook mee buiten zit ten?' Voor mijn kasgenoot Pieter van der Heiden, zelfstandig digital marketing consultant, is dat ook een belangrijke reden om hier te werken. „Je leert nieuwe mensen kennen; dat is gezellig en zakelijk misschien ook handig. Verder vind ik het gewoon gezellig om vrijdag met elkaar een biertje te doen." Bijkomend voordeel is dat het een representatieve plek is om klanten te ontvangen. Van der Hei den: „Een potentiële klant was en thousiast over de kas en we hebben gezellig koffie gedronken. Ze is daadwerkelijk een klant geworden. Wellicht dat zo'n omgeving daar bij helpt." PRODUCTIEVER GEZELLIGER Klanten hoefik hier doorgaans niet te ontvangen, maar voor mij is er wel een andere reden om bui ten de deur te willen werken: ik hoop hier productiever te zijn. Thuis wil ik nog wel eens verzan den in doelloos Instagram-scrol- len of laat ik me verleiden éven een serietje te kijken. Het werkt meteen. Op een maandagmiddag moet ik twee in terviews uitwerken. Ik stel mezelf als doel: eentje moet lukken, die tweede zou mooi zijn. Maar in de kas heb ik om 4 uur allebei de interviews af! Door mijn verbeterde producti viteit, de gezelligheid en een be tere scheiding tussen werk en privé, heb ik besloten mijn maand in de Vechtclub XL te verlengen. De dagen dat ik hier gefocust kan werken, zijn we me best wat waard. Met als bijkomend voordeel dat als ik dan eens een dagje thuis werk, ik met volle teugen geiet van de thuiswerkvoordelen. Chill- broek aan! Tosti's bakken! Nynke de Jong (33), Hanneke Hendrix (38) en Alex van der Hulst (41) schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van (jonge) ouders gemakkelijker moeten maken. Voordat ze volgende week écht van start gaan, een korte kennismaking. Laat je niks wijsmaken. Geld maakt wel gelukkig. Maar tijd mis schien nog wel meer. Zeker voor ouders met jonge kinderen. Dan snak je naar tijd voor jezelf, tijd om te slapen, tijd voor je partner en ook tijd om leuke dingen met je kinderen te doen. Wij zijn geen perfecte ouders. Verre van. We hebben kinderen die af en toe huilend in het gang pad van de supermarkt liggen, in de zomer hun winterjas eisen en in de sneeuw zonder jas naar bui ten willen. En dat maakt ons soms ook onredelijk. Op andere mo menten onderdrukken we de nei ging om huilend ter aarde te stor ten. We kennen elkaar als schrijvers. Toen we ongeveer in dezelfde periode kinderen kregen (ik heb twee dochters, Nynke een zoon en een dochter en Hanneke een dochter), vonden we elkaar in de constatering dat we geen perfecte ouders zijn. Je kunt namelijk nog zoveel lezen, cursussen doen en voorbereiden, pas als er zo'n klein hummeltje in je armen ligt, slaat naast het geluk ook de paniek toe. „Hoe moet dit?!?" Om die ervaringen te delen (en als alternatieve groepstherapie) zijn we de podcast Ik ken iemand die begonnen. De titel komt van alle anekdotes die we hebben over andere ouders. Terugkerend thema in de podcast is tijdgebrek. We wisselen tips uit. Zo leerden we van Hanneke onze boterham men te knippen! De efficiëntie ten top, zeker wanneer je een kind op de arm hebt. Ik leerde geen oogcontact met de omgeving te maken als de dochters een scène schopten in de supermarkt. Als je mensen niet aankijkt, gaan ze je ook niet ongevraagd advies geven. Ouders met baby's kennen het ge voel dat je op iedere plek en ieder moment in slaap kunt vallen. Als ambassadeur van het vermoeid ouderschap adviseer ik het micro slaapje. Maak gebruik van de mo gelijkheid om een paar seconden met je hoofd tegen het keuken kastje te slapen. We leerden van slaapdeskundi- gen hoe je naast een kind kunt gaan liggen dat de hele nacht loopt te spoken. En hoe je langzaam je eigen matras iedere nacht verder van hun bed legt. Misschien lig je één nachtje onhandig op de drem pel, half op de gang, maar uitein delijk lig je weer op je eigen ka mer. En je kind ook. Zo gingen we voor ons boek Ik ken iemand die langs bij verloskundigen, consul tatiebureauverplegers en opvoed, eet- en puberdeskundigen om hun tips te horen. Sommige tips werken echt. Maar de conclusie is bijna altijd dat ie der kind anders is en dat je opvoe den niet uit een boekje kunt leren. Je kunt het er wel samen over heb ben. Dat maakt het makkelijker en vaak ook vermakelijk. En het is een opluchting te weten dat nie mand perfect is en iedereen maar wat doet. De komende tijd gaan we op deze plek testen wat het leven van ouders meer tijd en gemak oplevert. Van soppas tot familie planner, van robotstofzuiger tot bezorgdienst. !DAG 13 OKTOBER 2018 Nieuwe mensen leren kennen kan ook zakelijk interessant zijn. FOTO ERIK VAN T WOUD naar collega's Zo werk je (als zzp'er) succesvol buiten de deur, zegt Wim Pullen 1. Spreek een etiquette af „In een gedeelde werkomgeving is het handig om wat normen en waar den te delen. Bespreek ze op vaste momenten: bijvoorbeeld bij de komst van een nieuwe bewoner." 2. Evalueer „Evalueer regel matig hoe het be valt op je externe werkplek. Heeft het gebracht wat je ervan verwacht te? Heb je het nog naar je zin?" 3. Richt de omge ving prettig in. „Een foto of een plant lijkt cliché. Maar een geper- sonaliseerde werkplek maakt het onderscheid tussen een café en een kantoor dat van jóu voelt." -Alex van der Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83