'Zijn verlies voelt als een enorm gat in mijn 5 I Tijmen (13) uit 's-Heerenberg overleed door een botsing op het voetbalveld. Zijn organen leven nu voort in acht mensen. Dat biedt moeder Saskiavan den Heuvel (48) troost. 'Ik ben ook heel nieuwsgierig naar wie zijn hart heeft. Ik hoop dat die persoon zich kenbaar wil maken' 20 De dag waarop het gebeurde „Tijmen was 's ochtends blij, had zin om te gaan voetballen. Hij ging op de fiets. Ik zou later gaan. Ging vaak kijken. Dion, zijn va der, ging vlaggen en ik ging voor de tweede helft. Ik was onderweg naar het voet balveld, toen Dion belde. 'Sas, Tijmen ligt hier, bewusteloos, ze krijgen 'm niet bij. 112 is nu ge beld.' Ik weet nog dat ik vroeg: 'Maar hij ademt toch nog wel?' 'Dat weet ik niet', zei hij. En toen raakte ik in paniek. Ik rennen, naar huis, waar toe vallig Yur ook was, zijn vijfjaar oudere broer die net dit schooljaar op kamers was gegaan. Die zag me in paniek, rende met me mee de auto in, hup naar het veld. En daar lag hij, in de goal. Twee mensen waren met hem bezig. Hij had hartslag, maar hij ging niet zelf standig ademhalen. Ik ben bij hem gaan zitten, tegen hem gaan praten, maar kon geen contact krijgen. In de ambulance hebben ze een tube ingebracht. Dan moet hij gaan reageren, maar dat deed hij niet. In het ziekenhuis werd Tijmen van de brancard op zo'n tafel gelicht. Zijn schoenen en kleren werden opengeknipt, hij werd voorbereid op de scan. Hij had een heel krachtige hart- V 90 slag. Toen ik dat hoorde, gaf dat een soort geruststelling. Vervol gens werd hij naar een andere ruimte gebracht, naar de scan. Het bleef een tijd stil en op enig mo ment hoorde ik een man achter zo'n scherm zeggen: 'Ik zie nog niks.' Daar putte ik weer hoop uit, hij ziet niks, het is niet heel ern stig misschien. Maar dan komt het moment dat zo'n neurochirurg naar buiten komt. Ik zag zijn gezicht en dacht: het gaat niet goed. Hij zei: 'De toe stand is heel zorgelijk, er zit veel bloed in zijn hoofd, er is een hoge druk, we moeten direct een drain aanleggen, alles uit de kast halen om hem te redden, maar het is heel zorgelijk.' Je hoort dat de laatste strohalm een grassprietje is. Je hoort hem 'zorgelijk' zeggen. Vervolgens kwam iemand ver tellen dat er opnieuw een scan werd gemaakt, omdat het effect van de drain nihil was. Er waren nog geen reflexen, geen contact. Toen kwam een andere chirurg bij ons zitten en zei: 'Het is af- ZATERDAG 13 OKTOBER 2018 GO Het hart van Tij men klopt voort ERIC REIJNEN RUTTEN Saskia van den Heuvel: „Ik héb verdriet, maar bén niet verdriet, ik ben meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68