ledereen wil verdienen aan de twaalf Thaise voetballertjes 15 Voordat de Thaise grotjongens als sterren aan hun reis naar Argentinië en de VS begonnen, zochten verslaggever Eefje Oomen en cameraman Nick Rompelberg ze twee weken geleden in alle stilte in Thailand op. Daar vielen ze van de ene in de andere verbazing. Een shirtje kost 8 euro, een interview zes maanden cel. sap aan. We zijn net ingecheckt bij hun B&B in Chang Rai, de noordelijke provinciestad. We ho pen dat ze met de zoektocht kun nen helpen. De grot is 50 kilome ter bij hen vandaan. Ze reageren eerst wat terughou dend. Tony: „Geen idee waar ze zijn. De nieuwssites stonden er van de zomer vol mee, maar nu is het al een tijd stil." Patty wijst erop dat de regering geen inter views met de jongens wil. Journa listen die zich daar aan wagen, kunnen een boete krijgen van 60.000 baht (1600 euro) en een celstraf van zes maanden. Wat het stel wel weet: de 'cave- boys' wonen in de buurt van de grot bij Mae Sai, grensstad met Myanmar, een plaats met veel illegale vluchtelingen. Ook coach Aek en drie jongens waren ille gaal, maar hebben sinds het drama een paspoort. En ja, dat riep in Thailand discussie op. Patty: „Waarom krijgen mensen die zich in de nesten hebben ge werkt er wel een en andere illega len niet?" We besluiten morgen eerst maar eens de grot, de Tham Lu- ang, te bezoeken. Dag1 Patty, de Thaise vrouw van Bra bander Tony de Kroon, reikt ons op de veranda glazen sinaasappel- De avond voor ons vertrek uit het grottengebied is er mail. Leraar Eo. Of we kunnen vergeten wat we hebben gehoord en gezien. De informatie is, schrijft Eo, 'not allo- wed', 'not confirmed' and 'can be misinterpreted and misunder- stood'. Serieus, we moeten van onze reportage afzien. Wat moeten we hier nu weer mee? We weten het niet, maar wat we wel weten, is dat deze vreemde mail helemaal past bij de vijf vreemde dagen die we net in Thailand hebben doorgebracht. En dat terwijl we alleen maar wil den uitzoeken hoe het nu met de grot jongens gaat. Een vraag waar we een ant woord op vonden, maar we kre gen er talloze vragen voor terug. Wie van het hele verhaal profi teert, bijvoorbeeld. Zijn dat Mark, Tien, Mix, Note, Night, Nick, Tee, Biw, Pong, Dom, Titan, Adul en assistent-coach Aek? Of gaan an deren er met hun levensverhaal vandoor? GO ZATERDAG 13 OKTOBER 2018 Na de grot wacht de schone schijn EEFJE OOMEN Op de foto met president Macri (staand) en vicepresident Michetti van Argentinië. Daar waren ze deze week te gast op de Jeugd Olympische Spelen. FOTOEPA LEES VERDER OP PAGINA 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63