.1 J3Ë 7 Ik ben in het geloof niet zo heel streng. Ik werk op zondag ook bij De Mikke als het moet. Wat anderen daarvan vinden, maakt me niks uit dier was, maar met een voorkeur voor vogels. Ik had een volière met parkietjes. En thuis aan de Oude Veerseweg in Middelburg hadden we een stuk boerenland met kippen, eenden, ganzen en kalkoenen. Mijn vader was adviseur voor tuin bouwers. Op zondag gingen we wandelen en naar vogels kijken." „Ja hoor. Ik ga nog steeds naar de gereformeerde kerk en ben ook nog ouderling. Maar ik ben niet zo heel streng. Ik werk op zondag ook bij De Mikke als het moet. Wat anderen daarvan vin den, maakt me niks uit. Je kunt het toch niet ie dereen naar de zin maken. Je doet je best, meer kan niet." „Nee, dan ben je zo ongeïnteresseerd! Je moet nadenken over wat er gebeurt en hoe je daar so ciaal met zijn allen wat aan kunt doen. Want je profiteert er ook met zijn allen van." „Daar heb ik één keer op gestemd, verder altijd op christelijke partijen. Tegenwoordig ben ik zoekende. Als ik jonger was geweest, had ik me nu wel politiek meer geroerd." „Hij was in de jaren zestig wethouder voor de ARP in Middelburg, Marinus Wattel. Hij moest abrupt stoppen met die carrière omdat hij ern stig ziek werd. Hij is twintig jaar lang ziek ge weest en woonde thuis. Ik heb hem ook kunnen verzorgen." „Ik had na de huishoudschool de opleiding voor inrichtingsassistente gevolgd bij Ter Valcke in Goes. Totdat ik een fietsongeluk kreeg en mijn knie kapot was. Van buiten en van binnen. Dat is nooit meer goed gekomen. En ik was als kind ook al aan mijn andere knie geopereerd, dus ik werd afgekeurd voor het werk als verzorgende. Toen was ik 19." „Nee, ik ben een optimistisch type. En komt tijd, komt raad. Dat heb ik van mijn moeder. Zij nam het leven ook zoals het kwam. Mijn vader had meer een vechtersmentaliteit. Mijn gedreven heid heb ik van hem. Half werk bestaat voor mij niet." „Ja, zowel thuis bij mijn vader als bij De Mikke. Mensen en vogels zijn anders, maar soms lijken ze ook op elkaar." WW DAG XX MAAND 20XX Coby Louwerse zet zich al 32 jaar in voor dieren. „We vangen de dieren op, verzorgen ze tot ze 100 procent zijn genezen en dan laten we ze vrij. Zodra ze weggaan, is het aan hun.' foto lex de meester Op zondag? Paste dat wel bij je geloof? Verlang je soms niet naar een simpeler leven? Waarin je je minder druk maakt om de wereld om je heen? Dat klinkt ook politiek gedreven. Je lijkt me bij de Partij voor de Dieren te passen. 1 Je vader was toch ook politiek actief? Viel daarmee je toekomstdroom in duigen? En je opleiding voor verzorgende is toch goed van pas gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55