Geen interland, maar wel pijn in die enkel BARRY VAN DER HOOFT De Nooijer start met dezelfde basiself f. 15 Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist treft vanmiddag op eigen veld De Dijk. De Amsterdamse ploeg heeft in zeven duels pas één punt gepakt. Na drie gelijke spelen op rij, gaat Hoek van daag op jacht naar de vierde overwinning van het seizoen. Op eigen veld treedt de ploeg aan te gen De Dijk, de nummer voor laatst die pas één puntje heeft. „Maar als je zo'n ploeg onderschat, heb je een probleem", waarschuwt Dennis de Nooijer. „Zij koesteren ieder punt en dat snap ik wel." Na zeven duels heeft Hoek nu twaalf punten, vijf minder dan de koplopers Noordwijk en Quick Boys. Die twee ploegen wisten niet te winnen van Hoek maar boekten daarna wel klinkende overwinnin gen en liepen een beetje verder weg van de Zeeuws-Vlaamse ploeg. „Wij hebben ook de kansen gehad om overwinningen met ruim ver schil te boeken", weet De Nooijer. „Ik heb het eerder al gezegd: goals maken is een specifieke kwaliteit. De één scoort makkelijk, de ander heeft wat meer kansen nodig. Maar we hebben genoeg spelers met sco rend vermogen." In aanvallend opzicht heeft Hoek het heel goed voor elkaar, zegt de trainer. „Maar het moet zich wel een keer gaan uitbetalen. Dan ga je wedstrijden makkelijker winnen. Je ziet in deze derde divisie grote uit- De één scoort makkelijk, de ander heeft wat meer kansen nodig slagen, waarbij je denkt: hoe kan dat? Maar als je de wedstrijden van ons hebt gezien, dan weet je dat wij ook zulke uitslagen neer hadden kunnen zetten. Wij hebben ook de mogelijkheden gehad om in een wedstrijd vijf, zes goals te maken." Dat is vooralsnog niet gelukt. De duels met Dovo (o-t), Eemdijk (3-2) en ASWH (2-1) werden met mini maal verschil over de streep getrok ken. In Lisse verloor Hoek onnodig met 3-2. De ploeg wil graag bovenin mee blijven draaien en moet van daag dus winnen. „Alleen weten wij ook wel dat De Dijk de poort echt niet open zal gooien. Ze heb ben tot nu toe ook een paar keer pech gehad, heb ik gelezen. Wij moeten zorgen dat we niet te ge haast gaan spelen. Het belangrijkste is dat we snel in onze kracht komen en goede aanvallen opzetten. Kan sen creëren en die blijven creëren. Dat hebben we in iedere wedstrijd nog gedaan, alleen hebben we ons zelf niet altijd beloond." Serie neerzetten Hoek heeft met Noordwijk, Quick Boys en ook Stedoco achter elkaar drie sterke tegenstanders gehad, waarvan het niet verloor. „Nu moe ten we laten zien dat we bij die top vijf horen", zegt De Nooijer. „Dan moet je tegen De Dijk dus drie pun ten pakken. Volgende week gaan we naar Jong Groningen, daarna krijgen we Ajax thuis. We willen graag een goede serie neerzetten. Dat moet beginnen met een goede uitslag tegen De Dijk. We moeten zorgen dat we het onszelf niet lastig maken. We hebben dit seizoen al leen van FC Lisse verloren en zijn thuis nog ongeslagen. Dat willen we graag zo houden." Over zijn opstelling doet hij niet geheimzinnig. „We spelen met de zelfde elf. Thomas van Renterghem komt terug van zijn schorsing en begint op de bank." Kim van den Bergh, Jelle Klap en Sven Mbikulu zijn door blessures niet inzetbaar. Column Voor het eerst in de historie van de club speelt Hoek vanmiddag tegen De Dijk. De Amsterdamse club zit voor het tweede jaar op rij in zwaar weer en zou zomaar opnieuw kunnen degraderen. Nog maar anderhalfjaar geleden werd De Dijk kampioen van de derde di visie zondag en leek de volgende stap richting het betaalde voetbal te zijn gezet. 'Wij willen het Ex celsior van Amsterdam worden', klonk het nog niet zo lang gele den. De tweede club van de stad dus, achter Ajax. Bijna 18 maanden later ziet de wereld er heel anders uit. De re den? De grote geldschieter stapte een jaar geleden op. Heino Bras penning begon in 2008 als suike room van het - toen nog - in de vierde klasse acterende De Dijk. Daarna ging het snel, volgden de kampioenschappen elkaar in rap tempo op en leken de bomen tot in de hemel te groeien. Door een conflict tussen Braspenning en het bestuur kwam daar een abrupt einde aan. De sponsor draaide de geldkraan dicht, wat tot een uittocht aan spelers en een degradatie leidde. Een niveau lager heeft De Dijk nu pas één puntje. Clubs die wegzakken of zelfs kopje onder gaan door financiële perikelen; we hebben het de af gelopen jaren vaker gezien. Ma- greb'90, zaalvoetbalclub 't Knooppunt en niet te vergeten Achilles'29; het zijn recente voor beelden. In Zeeland kent ieder een het trieste verhaal van het mislukte profavontuur in Vlis- singen, waar de club werd ge rund door kruideniers. Met Hoek en Goes hebben we nu twee clubs in de derde divisies, maar VC Vlissingen worstelt in de hoofdklasse. Sponsor Johan de Visser hield de club de afgelopen jaren op de been, maar wat ge beurt er als hij af zou haken? Bij Terneuzen hebben ze het ook eens geprobeerd, een kleine 20 jaar geleden. Het bereiken van de hoofdklasse kostte veel geld. Geld dat er eigenlijk niet was. De afgegleden club is momenteel nog puntloos in de derde klasse. Wie met de grote jongens mee wil doen, moet een financi eel sterke basis hebben. Bij Hoek verwelkomden ze deze zomer met trots 28 nieuwe sponsors. Als er dan eens eentje afhaakt, is dat geen ramp. Bij De Dijk hebben ze ongetwijfeld genoten van alle successen, maar valt er nu weinig meer te vieren. De misschien wel beste 'aankoop' zit, vanuit dat oogpunt gezien, wekelijks op de bank bij de Amsterdammers. Sinds dit seizoen is Viggo Waas, voormalig jeugdspeler van Ajax en bekend cabaretier, namelijk assistent-trainer bij De Dijk. Hoe slecht de resultaten dan ook zijn, hoe lang de eerste zege ook op zich laat wachten, met hem erbij valt er altijd wel wat te lachen.... De Dijk heeft nu pas één puntje Ook morgen in het Limburgse Echt moet Goes het tegen EVV doen zonder Rick de Punder. Ruim twee maanden geleden - in de voorbe reiding op dit seizoen - viel de ver dediger geblesseerd uit tegen Pana- thinaikos (5-0-nederlaag). Sinds dien kampt hij met een enkelbles sure. „De zwelling wordt lang zaamaan minder. Maar de pijn is er nog en wordt soms erger. Ik heb af en toe zelfs last als ik de koppeling van mijn auto intrap." Vorige week liet hij foto's maken. „Daarop was niets te zien", stelt de defensieve kracht, die vorig jaar in de finale van de nacompetitie tegen Be Quick 1887 nog trefzeker was. De Ik heb af en toe zelfs last als ik de koppeling van mijn auto intrap Goesenaar heeft zijn hoop geves tigd op een orthopeed. Van hem of haar hoopt hij meer inzicht te krij gen over de staat van zijn enkel. Ondanks zijn blessure voetbalde De Punder dit seizoen één officiële wedstrijd. Met het nationale elftal van Sint Maarten speelden hij en Vlissingen-middenvelder Ray- mond Wolff in september voor de Concacaf Nations League een kwa lificatieduel tegen Haïti. Het duel eindigde in een 13-0-nederlaag. Zo wel De Punder als Wolff woonde een aantal jaar geleden op het Cari bische eiland. Bizarre gedachte Afgelopen nacht kwam Sint Maar ten opnieuw in actie, tegen Ber muda. De Zeeuwse internationals ontbraken. „De bond vindt de op brengsten niet opwegen tegen de kosten voor het over laten vliegen van spelers. Een bizarre gedachte. Tegen Haïti speelde een jongen van vijftien jaar negentig minuten op '10', terwijl er kwalitatief goede spelers op de bank zaten." Ondanks de ruime nederlaag ge noot De Punder van de trip en hoopt hij in de toekomst opnieuw uitgenodigd te worden. „Prachtig om mee te maken. Het was gewel- dig om voor twintigduizend man te voetballen." In aanloop naar het duel werd de groep getraind door voormalig Oranje-internationals Johan Nees- kens en Stanley Menzo. „Helaas be moeiden zij zich daarna niet met de opstelling." Ziekenboeg De Punder zit zondag tegen EVV, de nummer negen van de derde di visie, niet bij de selectie. Naast de Goesenaar komen ook Daniël Wis sel en Klaas van Hecke vanwege fy sieke klachten niet in actie. Wissel scheurde zijn voorste kruisband af en moet minimaal negen maanden toekijken. Van Hecke staat zes we ken tot drie maanden buitenspel vanwege een knieblessure. Zonder het drietal was Goes afge lopen zondag met 5-0 te sterk voor het tot dan toe nog ongeslagen ADO'20. De ploeg van Rogier Veen- stra bracht het totaal daarmee op vijftien punten en staat gedeeld tweede. EVV heeft vier punten minder en is de hekkensluiter van het linkerrijtje. zaterdag 13 oktober 2018 GO Alleen een zege telt voor Hoek Barry van der Hooft Hoek Dennis de Nooijer. foto CAMILE SCHELSTRAETE -Dennis de Nooijer @Barryvdh9 Suikeroom Rick de Punder (32) kwam dit seizoen alleen als international van Sint Maarten in actie tijdens een officieel duel. Hij maakte voor de trip in september een uitzondering, aangezien hij ge blesseerd is. Door een hardnek kige enkelkwetsuur speelde de verdediger van Goes nog geen minuut in de derde divisie. „Het zit niet goed", baalt hij. Len Wolters Goes -Rick de Punder (32) Rick de Punder vorig seizoen in actie tijdens het bekerduel met HVV'24. FOTO BOAZ TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43