O O) 0) O II 12 ZEELANI Groene Ster boekt eerste thuiszege Topclubs halen het beste boven in Loof Oranje-klant Abalï ziet ADO dik winnen De schaatser uit Middelburg wordt voor de tweede keer behandeld voor kanker. Marathons rijden mag hij voorlopig niet. Hij moet de immuuntherapie haar werk laten doen. Momenteel ligt hij vanwege de heftige bijwerkingen daarvan in het ziekenhuis. [1989 Dries van) fel 990 JanOliem, [1991 HylkeBoe |1992 EgbertVo 11993 Jan Kooin 11994 Erik Hi 11995 Lamr 1996 Pet' 11997 Ru 1998 Pe 1999 Pe i I2000 Ar r 2002 Mie SCHAATSER ZWARE STRIJD De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hadden gisteravond iets goed te maken voor eigen publiek. De eerste twee thuisduels in de eredivisie gingen hopeloos verloren, beide met dubbele cijfers (tegen Hovocubo en FC Eindhoven). Het treffen gisteravond met Zeemacht was een stuk minder productief. Maar Groene Ster won wel door goals van Badr Belhadj (t-o, voor rust), topscorer Said Bouzambou (2-1, op aangeven van de teruggekeerde Khalid El Hat- tach) en Hoessein Bouzambou (26 seconden voor tijd, weer assist El Hattach) met 3-2. Voetballer Augustine Loof uit Koewacht voelt zich met FC Eindhoven thuis tegen de grote ploegen in de Keuken Kampioen Divisie. Ge lijk tegen Roda JC, gelijk tegen FC Twente en winst op Jong Ajax. Alle andere duels werden verloren... Ook gisteravond toonden Loof en de zijnen zich reuzendoders. NEC werd in Nijmegen met 0-1 verslagen. De ploeg van Loof- die zijn derde gele kaart van het sei zoen pakte - streed met het mes tussen de tanden en hield stand. Trainer Gérard de Nooijer (Oost-Souburg) en in- en aanvaller Siebe Schets (Vlissingen) ver loren met Dordrecht bij Den Bosch (1-0). Ilham Abali uit Vlissingen is opgenomen in de definitieve selectie van Oranje onder 17 jaar. De voetbalster van ADO Den Haag, die in het verleden voor RCS en JVOZ speelde, begint woensdag met Oranje tegen Georgië aan de EK-kwalificatiereeks. Daarna volgen nog du els met Letland en Zweden. Gisteravond zat Abali opnieuw bij de selectie van ADO Den Haag, voor het eredivisieduel met Achilles'29. Vanaf de bank zag ze hoe haar ploeg korte metten maakte met de opponent: 1-9. Sharona Tieleman speelde achterin de hele wedstrijd. ADO Den Haag meldt zich door de zege in de subtop. Minnaard Letland Niels Mesu (26) heeft één grote vrees. „Dat er ko mende winter een Elfsteden tocht komt", zegt de Middelburger, die vanwege een nieuwe behandeling voor huid kanker zijn schaatscarrière we derom heeft moeten onderbreken. „Ik hoop niet dat er eentje wordt verreden, uitgerekend als ik niet in staat ben om mee te doen!" Hij heeft overigens geen indica tie dat een Elfstedentocht eraan gaat komen. „Maar na een extreme zomer kan er zomaar ook een ex treme winter volgen", stelt hij. „Straks ligt er acht weken achter elkaar natuurijs in Nederland.... Ik heb me er inmiddels wel bij neer gelegd dat ik niet kan doen wat ik het liefst doe, namelijk marathons rijden. Maar als er zulke strenge vorst komt, dan baal ik pas echt! Natuurijs in eigen land, dat is waar ik altijd voor geleefd heb." In 2013 kreeg Mesu voor de eer ste keer slecht nieuws: een moe dervlek op zijn hoofd bleek een melanoom te zijn. Deze werd ver wijderd, waarna hij ook nog een reeks bestralingen kreeg. Uitein delijk genas de Middelburger en kon hij het schaatsen weer oppak ken. Hij groeide uit tot één van de beste marathonrijders van Neder land. Met zijn attractieve, aanval lende stijl wekte hij veel bewon dering. De ultieme beloning kwam in het voorjaar van 2016: hij won in Oostenrijk, nota bene een jaar na zijn broer Erwin, de Alter natieve Elfstedentocht. Na een in drukwekkende solo van 30 kilo meter vloog hij zijn ouders, die aan de finish stonden, in de ar men. Mesu snapte dat van zijn verhaal werd gesmuld. Van kankerpatiënt naar winnaar van één van de mooiste schaatswedstrijden die er zijn. „Maar vanaf nu moet het wel weer over sport gaan", zei hij de dag erna al. „Het schaatsen heeft me altijd op de been gehouden", vertelde hij toen over zijn eerste ziekteperiode. „Het gevoel van schaatsen is zo mooi. Maar er was wel een moment dat ik nog geen zes rondjes achter elkaar kon rij den. Heel frustrerend. Daarna ging het steeds beter. Ik ben gaan te rugvechten. Ik kon niet accepteren dat mijn lichaam zo slecht was." Immuuntherapie Dat het sinds december 2017 weer mis is, is moeilijk te verteren. Mesu dacht dat hij na vier jaar alle ellende definitief achter zich gela ten had. Maar hij ontdekte een bobbeltje onder zijn oksel, waarna onderzoek in het ziekenhuis uit wees dat hij tal van uitzaaiingen had. Sindsdien krijgt hij immuun therapie: elke drie weken een in fuus. „Met die therapie wordt mijn eigen afweersysteem extra gesti muleerd om de boel op te rui men", vertelt hij. „Het medicijn haalt de rem ervan weg, waardoor het harder kan werken. Wat mijn lichaam nu doet, is ook een soort topsport. Daar moet ik mijn li chaam dus aan overgeven." Ook nog eens zwaar sporten, 2001 Eri| M.RATHO, kan dan niet. Daarom vindt Mesu deze tweede ziekteperiode zwaar der. „Als ik nu terugkijk op 2013, dan viel het toen hartstikke mee. Ik ben geopereerd en bestraald. Van die bestralingen had ik wel pijn, hoor. Ik had een zere keel en proefde helemaal niks meer. Dat was vier weken vervelend, maar daarna was ik weer snel hersteld. Nü heb ik juist heel weinig last van mijn behandelingen, maar ik Ik ben teruggaan vechten. Ik kon niet accepteren dat mijn lichaam zo slecht was kan een heel lange tijd niet doen wat ik écht wil." Het goede nieuws is dat de eer ste reeks behandelingen heeft ge werkt: op één plek na zijn ze alle maal kleiner geworden. Sinds een kleine twee weken krijgt Mesu een iets zwaardere variant toege diend. Waar hij de eerste tien maanden nauwelijks bijwerkin gen had, is hij nu goed ziek van de tweede 'cocktail'. Afgelopen maandag werd hij opgenomen in het ziekenhuis. Na ruim een dag mocht hij weer naar huis, maar zaterdag 13 oktober 2018 ZAALVOETBAL Lees een uitgebreid verslag van de wedstrijd op www.pzc.nl VOETBAL Augustine Loof. fotoposhots VOETBAL Korfbalster Suzanne de Jong van TOP Ar- nemuiden zit in de voorselectie voor Oranje onder 19 jaar. Later wordt de definitieve selec tie bekend. De Jong maakte vorig seizoen haar debuut bij de hoofdklasser. Momenteel speelt ze in TOP 2. De rugbyers van Oemoemenoe nemen het zaterdag in Den Bosch op tegen The Dukes. Coach Reweti Montgomery hoopt tegen de Bosschenaren op de eerste zege voor de Mid delburgse formatie, die tot op heden alleen in het uitduel bij Amstelveen een bonuspunt in de wacht sleepten. The Dukes won drie van de vier duels en bezet de vijfde plaats in de ere klasse. Vorig seizoen zegevierde Oemoeme noe op het Bossche kunstgras met 26-64. GO Ï1 Wielrenner Marco Minn aard (Wemel- dinge) bewees zijn waarde voor Wanty- Groupe Gobert. Hij contro leerde met het team de vijfde rit van de Tour of Taihu Lake, waardoor ploegmaat Boris Vallée de leiding kon consolideren. Zelf werd hij 71ste. Voetballer Rick van Drongelen (foto) uit Axel speelde gister avond zijn tiende interland in Jong Oranje. De 19-jarige verdediger won die interland in Riga met 3-0 van de leeftijd genoten van Jong Letland. Komende dins dag kan hij nummer 11 in zijn bagage steken als hij in Doetinchem wordt opge steld tegen Jong Oekraine. Het lichaam van Mesu bedrijft nog steeds topsport Roeland van Vliet Middelburg o. Erwin en Ni -Niels Mesu (26) wonnen de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40