Baart Yuri Baart De mooiste voetbalmomenten van Oranjefans Jan en Yuri Baart 11 In Zeeland zullen er waarschijnlijk geen grotere Oranjefans te vinden zijn dan Jan (68) en Yuri (40) Baart uit Goes. Vandaag worden vader en zoon in de rust van Nederland-Duitsland in het zonnetje gezet door de KNVB. Dit uit waardering voor hun steun tijdens respectievelijk 225 en 175 interlands van het Nederlands elftal. Samen met de heren lopen we langs hun vijf meest memorabele momenten tijdens interlands van Oranje. De wedstrijden van „Het zal je niet verbazen dat deze wedstrijd voor mij op nummer 1 staat. Ik ben bij twaalf eindtoernooien ge weest, maar dit blijft na tuurlijk nog steeds de enige overwinning. Ik had geluk kig toen al de juiste connec ties om aan een kaart te komen. Het doelpunt van Marco van Basten verveelt me nog steeds niet, het blijft een van de mooiste goals ooit." „Van origine kom ik uit Zie- rikzee. Mijn buurjongen daar was ene Peter van Vossen. Man, wat was ik tijdens die wedstrijd trots op hem. In een wedstrijd met zoveel druk en belangen durfde hij het aan om de beslissende penalty te nemen. Ik stierf duizend doden toen hij ach ter de bal ging staan. Maar hij scoorde! Nog steeds flitsen deze fantastische beelden nog wel eens door mijn hoofd." „Kunt u zich het commen taar van Jack van Gelder nog herinneren bij de winnende goal van Dennis Bergkamp in deze wedstrijd? Nou, zulke geluiden produceerde ik op dat moment ook. Het hele vak trouwens. Wat een onge looflijk feest was het nader hand. De wedstrijd was in Marseille, waar ook de vol gende wedstrijd tegen Brazi lië werd gespeeld. Uiteraard had ik hier ook kaarten voor. Zes dagen lang hebben we de stad volledig op zijn gezet met de Braziliaanse suppor ters." De wedstrijden van „Ik ben er nog steeds niet over uit of het po sitieve of negatieve gevoel overheerst over deze wed strijd. Ik denk het laatste. Het eerste jaar na de wed strijd durfde ik niet eens naar de beelden terug te kijken. Ik word nog steeds wel eens wakker van de teen van Iker Ca- sillas. Toch was het een werkelijk unieke belevenis. Alleen al omdat het een van de laatste keren bleek te zijn dat Nelson Man- dela in levenden lijve te zien was." „Wat een gigantisch avon tuur was deze hele wedstrijd zeg. Natuurlijk was de wed strijd zelf onvergetelijk, maar zeker ook de reis erom heen. Pas de avond ervoor ben ik op de bonnefooi naar Marseille gereisd. Mijn vader was er al en die zou het allemaal wel regelen. We hadden nog geen mobiele telefoons, dus hem vinden was al een klus. Maar het is hem gelukt, bij een En gelse supporter wist hij een ticket voor me los te peute ren." „Voor de finale had ik nog geen wedstrijd van het WK 2010 live gezien. Mijn vader had echter beloofd dat hij bij het bereiken van de finale een kaart voor me zou rege len en betalen. De hele reis ernaar toe duurde maar liefst 38 uur, maar ik ben er ge raakt. Het heeft echt gigan tisch veel indruk op me ge maakt. Er is natuurlijk geen grotere wedstrijd op aarde dan de WK-fmale." „Het is misschien vreemd dat ik een verlies- partij als deze in mijn top- 5 zet. In al die jaren ben ik echter nooit zo ongelooflijk onder de indruk geraakt van een supportersgroep als de Schotten. De ambiance op Hampden Park was werkelijk onbeschrijflijk. Na de wed strijd zijn we dan ook ge woon mee gaan feesten met de Schotten. Iedereen had toch wel het idee dat Neder land in de thuiswedstrijd ge woon zou winnen. Dit ge beurde ook trouwens, het werd 6-0." „Dagenlang liepen we met onze ziel onder de arm door Portugal. Nederland was zo goed als uitgeschakeld op het EK en kon alleen door een klein wonder gered worden. Maar het wonder geschiedde. De wedstrijd stelde weinig voor, maar omdat Tsjechië van Duitsland won, ging Ne derland alsnog door. De wed strijd viel samen met de Por tugese nationale feestdag. Het is een feest tot in de zeer vroege uurtjes geworden." „Eigenlijk had ik geen kaar ten voor deze wedstrijd. Tot ik de dag voor de wedstrijd werd gebeld door iemand van de KNVB. Ik was alsnog ingeloot en de persoon vroeg of ik nog kaartjes wilde. Gek scherend zei ik 'Nou, doe er maar twintig'. Wat denk je, ik kreeg ze nog ook. Een pro bleempje was wel dat ze 300 euro per stuk kostten en ik dat bedrag niet bepaald op mijn rekening had staan. Ik heb al mijn vrienden gebeld en ze stuk voor stuk kunnen verkopen. Wat een topdag was dat zeg!" „Hoe vaak zie je nu dat Wesley Sneijder met zijn hoofd scoort. Die wed strijd was het zover. Twee keer scoorde hij zelfs. Ik was enorm zenuwachtig tijdens die wedstrijd. Nederland leek dan ook te gaan verliezen, maar opeens was daar de om slag. Het WK was in Zuid- Afrika en veel van de inwo ners waren voor Nederland. Na de overwinning was het dan ook de hele nacht gratis drinken voor ons." zaterdag 13 oktober 2018 GO 'De grootste wedstrijd op aarde' Bas Dingenouts Nummer 1 Nederland-Sovjetunie 2-0 Finale EK 1988 Nummer 2 Engeland-Nederland 2-2 Kwalificatie WK 1994 Nummer 3 Nederland-Argentinië 2-1 Kwartfinale WK 1998 Yuri Baart. Jan Baart. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Nummer 5 Spanje-Nederland 1-0 Finale WK 2010 Nummer 1 Nederland-Argen tinië 2-1 Kwartfinale WK 1998 Nummer 2 Spanje-Nederland 1-0 Finale WK 2010 Nummer 3 Schotland-Neder land 1-0 Play-offs EK- kwalificatie 2003 Nummer 4 Nederland-Letland 3-0 Groepsfase EK 2004 Nummer 5 Nederland-Joegoslavië 6-1 Kwartfinale EK 2000 Nummer 4 Nederland- Brazilië 2-1 Kwartfinale WK 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39