M Net te veel lood in grond Stel opent sportwinkel met afdeling voor darters 7 HAARWERKEN TIMMERFABRIEK TRANSFORMATIE TOT THEMAHOTEL De transformatie van de Timmerfabriek in Vlissingen komt dichterbij. De voormalige meubelwerkplaats voorscheeps interieurs, met de vele gietijzeren en stalen raam kozijnen, kan in 2020 een viersterren- plushotelzijn. versluis willeboer +Y Eigenaar Peter Bom- meljé hoopt op t de cember de omgevings vergunning te kunnen aanvragen bij de ge meente. Maar voor de ombouw begint, is er nog een lange zomer ruimte voor het zomerrestaurant en meer evenementen, bevestigt evenementenorganisator Louk Pe perkamp. Hij verplaatste al wel de grote dansfeesten naar de Lasloods op de landtong in de Binnenha ven. „Die heeft vloerverwarming en dat is voor evenementen tussen oktober en april wel fijn." Daar ge beurt komende Pinksteren ook voor het eerst het culinaire evene ment Cuisine Machine. De Machi nefabriek wordt inmiddels zo om ringd door bouwgeweld van het Scheldekwartier dat er geen dui zenden mensen meer kunnen ver pozen. Het vergt een lange weg voor de monumentale aard van de Tim- merfabriek kon samengaan met architectuur, bouwkundige ingre pen en exploitatiewaarde, en nóg moeten er cruciale zaken overeen gekomen worden tussen de ont wikkelaar en de monumenten diensten van Rijk en gemeente. Juist het meest karakteristieke van de Timmerfabriek is het heikelste probleem: de grote hoeveelheid Op de begane grond komt een vaste expositie over de fabriek en de werf glas en de prominente kozijnen. Hotelramen moeten bij voorkeur open kunnen en niet tochtig zijn. De gietijzeren kozijnen op de begane grond krijgen isolerend 'monumentenglas', Van Ruysdael- glas. „Bij de restauratie in 2010 is in sommige ramen vlakglas ge bruikt. Dat heeft niet de onregel matigheid van oud glas, waardoor de gevel een beetje 'doodslaat'", zegt architect Timko Lokerse uit Biggekerke. „Dat gaan we vervan gen." Hoe de stalen kozijnen op de eerste en tweede verdieping gaan openen, wordt nog uitgeknobbeld. „Er zijn verschillende varianten", zegt Lokerse. Ook de zonwering is nog geen uitgemaakte zaak. De transparantie van de Tim merfabriek moet behouden blij ven, vinden de monumentendien sten. Ondanks noodzakelijkheden als trappen, de lift en de circa 58 hotelkamers die boven het restau rant annex 'food quarter' op de be gane grond komen. Dat worden houten prefab units die los van de gevel in het gebouw komen. Bui zen en leidingen voor de klimaat installaties en elektriciteitsvoor ziening worden ook zoveel moge lijk vermeden. Het atrium onder het glazen dak wordt het belangrijkste ken- merk van het 'Timmerhotel', visu eel maar vooral als drijvende kracht achter de energievoorzie ning. „Het atrium werkt als een soort schoorsteen: uit de opstij gende warme lucht wordt onder het dak met vacuümbuiscollecto- ren de warmte gehaald en opgesla gen in een buffer." Met zonnecel len voor de opwekking van elek triciteit en warmtepompen wordt zo voorzien in warme douches, vloerverwarming en werkende stopcontacten. Een buisloos venti latiesysteem met zelfregulerende roosters in de gevel en C02-door- latende roosters in de scheidingen tussen hotelkamers en atrium zorgt voor frisse lucht. De eigenheid van de Timmerfa briek en de betekenis van scheeps werf De Schelde worden hét on derscheidende thema van het ho tel, vinden Bommeljé en Lokerse. „Op de begane grond komt een vaste expositie over de fabriek en de werf, met foto's en verhalen van werknemers." Kapsalon de Jonge OOST-SOUBURG Vijfjaar stond de oude slagerij van Ad de Jager aan de Oost-Sou- burgse Buteuxstraat leeg, maar het pand bruist vanaf vandaag weer. Sport Centre Souburg opent er. Met extra aandacht voor de Zeeuwse darter. Oud-Fortis-korfbalster Jes- sica de Boer (28) en oud-RCS- voetballer Mervin Niemants- verdriet (32) kregen het idee vorig jaar zomer op de cam ping. Jessica, in deeltijd con troleur van vakantiewonin gen in Nieuwvliet-Bad, was toe aan een nieuwe uitdaging. Met man en macht is het pand omgebouwd tot sport zaak voor alle balsporters, tennissers, hardlopers, atleten en darters in het bijzonder. Leverancier Bull's Darts bouwt achterin de zaak een sectie met uitprobeerbaan voor de pijlwerpsport. Daar mee vult het paar het gat in de Zeeuwse markt dat Dart's Corner uit de Amstelstraat in Oost-Souburg achterliet. Met sportkleding, schoeisel en een sectie voor sportieve kin deren wil het stel de vele sportverenigingen in Oost- Souburg en omtrek bedienen. VLISSINGEN Op vier plaatsen in de gemeente Vlissingen zit er iets meer lood in de grond dan ge wenst. Dat blijkt uit onderzoek dat eerder dit jaar is gedaan. Het gaat om de Bakkersgang in Vlissingen, het Marnixplein in West-Souburg en de Padweg en volkstuinen aan de Hudsonstraat in Oost-Souburg. Op de eerste drie locaties is het te veel aan lood zo beperkt dat de brede bekendheid van de aanwe zigheid voldoende is, stelt de ge meente. Dat geldt ook voor de volkstuinen, maar daar zijn de ge bruikers persoonlijk geïnformeerd. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen vvijc zaterdag 13 oktober 2018 Ramen 'Timmerhotel' gaan open Claudia Sondervan Impressie van de Timmerfabriek als hotel. Mét herbouwd toren tje. ARTIST'S IMPRESSIONS LOKERSE ARCHITECTEN - Peter Bommeljé, eigenaar A Een dwarsdoorsnede van de Timmerfabriek als hotel. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 61207/ www.kapsalondejonge.nl rA De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35