pot Ift Havenbedrijven willen beter spoor Kanaalzone 3 ouders langs de kant heb ik ook nooit last. Integendeel: die vind ik vaak heel redelijk, sportief en res pectvol. Dus als het een enkele keer gebeurt dat ik een kind eruit stuur omdat dat loopt te schelden, dan krijg ik daar alleen maar steun voor." Leo: „Ik herken dat. Begeleiders van teams zien het belang in van het respecteren van scheidsrech ters. En dat zie je terug bij de spe lers." Fons: „Afgelopen week zei de te genstander van HVV'24 na afloop tegen me: scheids, nu gaan we sa men een pintje drinken. Zo moet het natuurlijk ook. Ik wil de derde helft ook kunnen meemaken. Als ik daar niet welkom ben, houd het op." Fons: „In de eerste plaats omdat het leuk is. En daarnaast doe ik het voor de club. Het is niet zo gemak kelijk om mensen te vinden die willen fluiten. Om te zeggen dat ik me verplicht voel, dat gaat te ver. Maar dat ik de club ermee help, geeft me wel een goed gevoel." Leo: „Dat geldt voor mij ook. De club is ermee geholpen, maar ik doe het ook voor mezelf. Ik hou van de sfeer op het veld, maar kan zelf niet meer voetballen. Op deze manier kan ik er toch nog bij zijn." Leo: „Ja, ik fluit het vierde van MZC'11 tegen Bruse Boys 3." Fons: „Ik sla eens een weekje over. Ben licht geblesseerd aan mijn rug. Tja, zul je altijd zien, net in de Week van de Scheidsrechter. Het gebeurt maar heel zelden hoor, dat ik me moet afmelden. Volgende week ben ik er weer!" Leo: „Zo doe ik dat ook. Soms zeg ik tegen een speler: 'als ik net zoveel fouten mag maken als jij, heb ik er nog een paar tegoed'. Daar moeten ze dan wel om la chen." Fons: „Nee hoor. Begeleiders van teams, zeker van jeugdelftallen, spelen een prima rol. En van scheldende en bemoeizuchtige den. Eén keer voor een kopstoot en eens voor natrappen. Dat is het wel, in die dertien jaar." Fons: „Ik heb zelf ook gevoet bald, al is dat lang geleden. Toen zei ik ook wel eens iets tegen de scheidsrechter, in het heetst van de strijd. Dus tot een bepaalde hoogte kan ik het wel hebben dat ze eens iets roepen. En je moet na tuurlijk niet arrogant zijn. Als je erkent dat je fouten maakt, net als de spelers zelf, dan waarderen ze dat." Ik heb zelf ook gevoetbald. Toen zei ik ook wel eens iets tegen de scheidsrechter wat. Ik merk dat voetballers heel goed weten dat ze zonder scheids rechter niet kunnen spelen." Leo: „Misschien gaat het op andere velden wat vaker mis. Ik geloof best dat het er in de Rand stad wat feller aan toegaat dan in ons brave Zeeland. En je houding als scheidsrechter doet er ook toe. Ik heb zelf ge voetbald, en probeer te fluiten zoals ik vroeger wilde dat de scheidsrechter floot. Er roept soms best iemand eens wat. Ik denk dan vaak: laat maar even gaan, dat is emotie. Dan gaat het vanzelf voorbij. Ik heb nog nooit iemand een rode kaart gegeven voor schel- Verbetering van het goederen- spoor tussen Gent en Terneuzen is cruciaal voor de Zeeuwse eco nomie. Het is daarom dringend gewenst dat ook het Rijk inves teert in het spoor. Dat schrijft Portiz, de belangen behartiger voor de Zeeuwse ha vengebonden bedrijven, in een brief aan het provinciebestuur. De lijn Gent-Terneuzen, evenals een rechtstreekse verbinding tussen Antwerpen en Vlissingen, wordt 'van enorm belang voor de toe komst van Zeeland' genoemd. De aanpak van de knelpunten op het spoor in de Kanaalzone is 'zeer noodzakelijk' om het haven gebied verder te laten groeien. Ze ker het realiseren van de ontbre kende schakel aan de oostkant van het kanaal van Gent naar Terneu zen is van groot belang voor de toekomst van bedrijven zoals Ou- tokumpu, Dow, ICL-IP en Yara. Nieuwe Sluis Eind volgende maand overlegt de provincie met het Rijk over de in vesteringen op het gebied van in frastructuur, ruimte en transport. Nu staat de Nieuwe Sluis in Ter neuzen als enige Zeeuwse project op het programma. Portiz hoopt dat de provincie het Rijk kan over tuigen om ook te investeren in het goederenspoor. ROLF BENZ Nu alle stoffen uit de huidige collectie voor de voordeligste stofprijs! 'Fluiten is geen hondenbaan Waarom fluiten jullie eigenlijk? Gaan jullie dit weekend weer de wei in? Hoe is dat langs de lijn? Wel eens last van overspannen trainers of toeschouwers? Leo Nouwen fluit wekelijks een wedstrijd van MZC'11 in Zie- rikzee. „Ik merk dat voetballers heel goed weten dat ze zonder scheidsrechter niet kunnen spelen." foto dirk-jan gjeltema - Fons van Bunder, scheidsrechter bij HVV'24 Waar komt dat beeld dan van daan? Rolf Bosboom Terneuzen Ook op zondag geopend van 12:00-18:00 Nieuwendijk 89 Axel, Zeeuws-Vlaanderen +31 (0)115-562010, pot.nl 15.000 m2 design topmerken Woonstoffering en Siematic Keukenstudio op de 1e verdieping Berden interieur Rondo bank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31