Rooiboskanaa Mannen breken kaak en neus van jonge boer Carl Schoor volgt Rutger Schonis op als Statenlid D66 2 MAIKEL HARTE Column De tissues waren donderdag avond niet aan te slepen in Huize Harte. Niet dat de griep bij ons had toegeslagen, niet dat we te maken hadden met hoestende en proestende kinderen en van niezen was ook geen sprake. Niets van dat al, ik was tot tranen toe geroerd. Er komt name lijk een Kapitein Rooiboskanaal. Rooibos is, gemakshalve verwijs ik degenen die nieuwsgierig zijn naar YouTube, als je daar Kapitein Rooibos intypt kom je er vanzelf achter. Een eigen kanaal, wat een erkenning voor deze zeeheld uit Zaamslagveer. Ik wist eerlijk ge zegd van niets. nieuwe zeesluis bij Terneuzen, moet er een tijdelijk doorvaartka- naal komen zodat de binnenvaart minder hinder van de bouw on dervindt. Na een reeks inzendin gen en een stemronde is Kapitein Rooiboskanaal de naam geworden. Ik zing graag over hem, maar dit had ik niet zien aankomen. gekund. Ik weet niet of het waar is, maar ik hoorde zeggen dat Kapi tein Rooibos ook genoemd is om te worden verkozen tot naam van de nieuwe school voor voortgezet onderwijs in Terneuzen. Deze school, die ontstond door de fusie tussen het Zeldenrust College en De Rede, heeft echter de naam het Lodewijk College gekregen, ver noemd naar de allereerste in Ne derland geboren astronaut: Lode wijk van den Berg uit Sluiskil. Het Rooiboscollege had toch ook wel leuk geweest hoor. De naam zou echter zijn afgevallen, omdat Kapi tein Rooibos nooit bestaan zou hebben. DESTELLING Weekend: Ik bel nooit achter het stuur Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TAAKSTRAFFEN VOOR BL0KKEERFRIE2EN WAT ZIJN WT EIGENLIJK VOOR EEN tslNGEN WE WE IN elkaar moeten zetten roetfilters Axelse jongen liep blijvend letsel op File opA58 na ongeluk bestelbus DEN BOSCH Kathleen Goense wordt nieuwe directeur ZLTO De Graaf is flink geschrokken en snapt nog steeds niet wat hij heeft misdaan. Hij reed zaterdag rond 20.30 uur op zijn tractor over de Louisastraat naar huis. „Ik wilde de schuurdeur opendoen, toen de drie mannen ineens bij me stonden", vertelt hij. „Ze vroegen waarom ik hen van de weg had afgereden, maar ik was me van geen kwaad bewust." Voor De Graaf kon antwoorden, sloeg de oudste van de drie mannen hem meerdere keren in zijn gezicht. De jonge boer viel op de grond en raakte bewusteloos. Enkele minuten later kwam hij weer bij. Zijn mond zat onder het bloed en zowel zijn neus als kaak zijn gebroken. Ziekenhuis De Zeeuws-Vlaming verbleef twee nachten in het ziekenhuis. Afgelo pen zondag is hij geopereerd aan zijn kaak die op drie plekken gebro ken bleek. De Graaf: „Het was zeker niet prettig, het deed veel pijn." Hij heeft nog steeds geen flauw idee waarom ze hem in elkaar sloegen. „Ik kom op die weg zelden auto's te gen. Ik had ze anders zeker wel ge zien, het was ook al donker dus dan zie je de lichten van auto's." De politie tast in het duister wie de drie daders zijn. Woensdag werd een signalement vrijgegeven. Het gaat om drie blanke mannen, allen Ik wilde de schuurdeur opendoen, toen de drie mannen ineens bij me stonden tussen de 25 en 30 jaar oud. Eén van hen is gespierd, heeft kort haar en droeg strakke kleding. Hij is tussen de 1,85 en 2,00 meter lang. Een an dere dader droeg donkere kleding en had ook kort haar. „Ik heb ze maar kort gezien, dus kon ze niet goed beschrijven", zegt De Graaf. Wel zag hij kort voor de vechtpartij, onderweg van Graauw naar Zandberg, een auto met drie mannen bij een wegversmalling staan. Hij zag dat de mannen aan het roepen waren. „Misschien hebben die er iets mee te maken?" Schoor wordt niet in dezelfde ver gadering beëdigd, want dan is hij op vakantie. Dat betekent dat hij het Statenlidmaatschap op zich neemt tijdens de behandeling van de Najaarsbegroting, op vrijdag 9 november. Schoor is al geruime tijd fractie volger. Als burgercommissielid heeft hij enkele keren meeverga- derd in de Statencommissie Ruimte. In D66 is het niet gebruikelijk dat mensen zowel Statenlid als Kamer lid zijn, aldus Schonis. „Als ik mijn eerste week in de Kamer zie, kan ik me ook wel voorstellen dat ik nau welijks nog tijd over zou houden om commissies of Statenvergade ringen voor te bereiden." Verdubbeld Tobias van Gent, die vorige maand voor de VVD in de Tweede Kamer kwam, blijft wel aan als Statenlid. Met het aantreden van Schonis en Van Gent is het aantal Zeeuwse Ka merleden verdubbeld. De andere Zeeuwen zijn André Bosman (VVD) en Joba van den Berg (CDA). »Z10 Nogmaals, ik weet niet of dit ver haal klopt, maar of Kapitein Rooi bos wel of niet bestaan heeft, is na tuurlijk geen argument. In Hulst hebben ze namelijk het Reynaert- college, vernoemd naar een pra tende vos uit de middeleeuwen. Geloof me, die heeft echt niet be staan. Ik zing graag over hem, maar dit had ik niet zien aankomen 3 of 4 dagen 4*-Van der Valk hotel Haarlem nabij het strand zaterdag 13 oktober 2018 Ik ga niet uitleggen wie Kapitein Vanwege de bouw van de Het had, hoor ik nu, nog straffer Reageer op pzc.nl Gisteren: Vrijspraak scoutingleider is onbegrijpelijk 1211 reacties SLUISKIL De politie zoekt getuigen van een ongeval in Sluis kil, waarbij woensdag rond 07.30 uur een 16-ja- rige bromfietser uit Axel gewond raakte. De bij het ongeval betrokken auto mobilist is aangehouden en zit nog vast. De auto, met achter het stuur een 20-jarige man uit Roeme nië, reed met hoge snel heid in de richting van Westdorpe. Er ontstond een aanrijding met de te gemoetkomende brom fietser. Na het ongeval werd de gewonde brom fietser per ambulance naar het ziekenhuis ge bracht; hij liep blijvend letsel op. :«'V' ;is. WKMWWaÉaaBHI KRUININGEN Een gekantelde bestel bus heeft gisterochtend voor oponthoud gezorgd op de A58 bij Kruiningen. Niemand raakte gewond. Het eenzijdige verkeers ongeval gebeurde rond 10.10 uur op de rechter rijbaan van de A58, de baan in de richting van Vlissingen. Onderzoek van de ambulancedienst wees uit dat de bestuur der niet gewond was. Rond 10.40 uur werd het voertuig weggehaald. De weg was toen korte tijd even dicht. Volgens de verkeersdienst van Rijks waterstaat stond er rond 10.40 uur een file van drie kilometer. Kathleen Goense wordt per 1 december de nieuwe directeur van landbouworganisatie ZLTO. Ze volgt Elies Lemkes-Straver op, die in januari afscheid nam. Goense, die nu direc teur is bij de Rabobank, is opgegroeid op een akkerbouwbedrijf in Zeeland. Zij heeft erva ring met de agrifood- sector in het binnen- en buitenland. ZLTO wil in het nieuwe jaar nog meer steun bieden aan tuinders en boeren. De 19-jarige Stijn de Graaf uit Nieuw-Namen is afgelopen za terdag door drie mannen in el kaar geslagen op zijn erf. Hij brak zijn kaak en neus. De poli tie zoekt getuigen. Bas Bareman Nieuw-Namen - Stijn de Graaf Carl Schoor uit Middelburg volgt Rutger Schonis op als Statenlid voor D66. Schonis, die afgelo pen woensdag werd geïnstal leerd als Tweede Kamerlid, neemt vrijdag 26 oktober af scheid. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Van der Valk Hotel Haarlem 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Gratis upgrade naar een Comfort Kamer S Centrum Haarlem op ca. 20 min1 V Op Zoover beoordeeld met een 8,5! Bezoek Zandvoort of Bloemendaal hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2