Opnieuw grote partij drugs onderschept in haven Vlissingen-Oost Buitenbeentje verovert plek in het winkelschap Zieke Niels Mesu hoopt op één ding: geen Elfstedentocht deze winter! Zonder arbiter geen voetbal Scheidsrechter Leo NouwenuitZierikzee krijgt van de meeste spelers respect Begin deze week werd tussen de la ding bananen van een ander schip in totaal 8oo kilogram gevonden. Donderdag dook in Den Haag 400 kilogram coke op die ook afkomstig was uit de haven van Vlissingen. Beide schepen kwamen uit Zuid- Amerika. De cocaïne is vernietigd. De schepen werden gecontro leerd op basis van een risico-ana lyse, aldus een woordvoerder van de Douane. Tot deze week was de grootste vangst een partij van 350 kilogram cocaïne, begin september, die ook verstopt was tussen een lading ba nanen afkomstig uit Zuid-Amerika. 65 miljoen Voor zover bekend hebben de Ne derlandse douane, marechaussee en politie dit jaar in Zeeland 2580 kilogram van het illegale witte poeder gevonden. De handels waarde van de dit jaar onder schepte 'Zeeuwse' cocaïne loopt tegen de 65 miljoen euro. De straatwaarde, zeg maar de consu mentenprijs, bedraagt zowat het dubbele. Het onderscheppen van de drugs was dit jaar steeds het resul taat van gerichte controles. In 2016 werd ook veel cocaïne in Zeeland aangetroffen, maar de grootste Dit jaar is in Zeeland 2580 kilogram cocaïne gevonden. Een hoogterecord vangst (ruim 1000 kilogram) dat jaar was min of meer toevallig. Het sportvisbootje waarmee de drugs aan land zouden worden gebracht, was in een vliegende storm stuur loos geraakt en op het strand bij Cadzand aangespoeld. Overigens was dit incident wel mede aanlei ding tot meer samenwerking tus sen de verschillende overheids diensten om de drugssmokkel in de havens in Zuidwest-Nederland beter aan te pakken. Vorig jaar werd slechts 109 kilogram in de haven in beslag genomen en wer den wat pakketten coke aan de Schouwse kust gevonden. Bananen Het verstoppen van cocaïne in la dingen bananen is een veelge bruikte methode. Bananen zijn een belangrijk exportproduct van Columbia, het land waar de meeste cocaïne wordt geprodu ceerd. Het fruit wordt met lijndiensten naar Nederlandse en Belgische ha vens gebracht. Meer dan ooit blijkt de Westerschelde het belangrijk ste aanvoerkanaal te zijn voor de West-Europese cocaïnehandel. Sinds de controles in de haven van Rotterdam zijn verscherpt, is Ant werpen de favoriete importhaven voor smokkelaars. Terwijl in Zeeland een vondst van meer dan 1000 kilogram co caïne nog een uitzondering is, gaat het in Antwerpen geregeld om partijen van enkele tonnen. Dit jaar is in de Antwerpse haven rond de 40.000 kilogram ontdekt. In Gent werd in augustus in de haven 2000 kilogram cocaïne gevonden, niet tussen de bananen, maar in een lading tegels uit Brazilië. Een recordvangst voor deze haven. It zaterdag 13 oktober 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 2 en 5 ZEELAND12 ZEELAND2 f órd MificÈtt&toTDsfe; Record aan coke-vangsten Voor de tweede maal binnen een week is in de haven van Vlissingen-Oost een grote partij cocaïne onderschept. Met be hulp van politiehonden werd gisteren in een schip geladen met bananen 721 kilogram ge vonden. Theo Giele Vlissingen-Oost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29