g O Niet alleen de presentator, ook de makers vaij Beau Five Days Inside zijn een dag na de verrassende zege op het Televizier Gala nog beduusd van het succes. 24 M ANGELA KIJKT TV TELEVIZIER-RING EEN DAG LATER Er zijn al vaak rare dingen gebeurd bij de uitreiking van De Gouden Televizier- Ring, maar de editie van 2018 slaat alles. In het jaar dat de kijker massaal afhaakt bij RTL, gaan de belangrijkste populariteitsprijzen alle maal naar... die commerciële zender. Naar Beau en zijn Five Days Inside in plaats van De Luizen moeder, naar Chantal in plaats van Eva, naar Kaj (wie?) als talent van het jaar. Als u het nog snapt? Maar wie hier een fel betoog verwacht dat het een een grof schandaal is, moet ik teleur stellen. Ik ga evenmin beweren dat er geen hout klopt van de opzet van de verkiezing. Dat die te makkelijk gekaapt kan worden en dat jongeren een voorsprong hebben op de oudere kijkers. Al valt die stelling heus met succes te verdedigen als een programma met vier miljoen kijkers en zoveel maatschappelijke impact het aflegt tegen een onbeduidender opponent. En ik begin al helemaal niet over de vloek die kennelijk op onze belangrijkste tv-prijs rust, omdat de grootste kijkcijferhits als Boer zoekt Vrouw, Heel Holland bakt of De slimste mens nooit winnen of zelfs maar de laatste drie genomineerden halen. Met zulke uitspraken zou ik Beau en zijn pro gramma simpelweg tekortdoen. En eigenlijk is er gisteravond iets heel moois gebeurd. Er is bewezen dat puurheid en authenticiteit nog steeds opvallen en beloond worden. Waar het team van De Luizenmoeder wellicht net iets te blasé en melig in hun genomineerdenbankje hing en zich vergaloppeerde met ironie in hun filmpje om stemmers te trekken, hield Beau het klein en simpel. Het ging niet om hem, het ging om al die mensen in het hospice, brandwon dencentrum en de tbs-kliniek die hun deur en hart voor hem hadden opengezet. Precies zoals hij zich ook opstelde in zijn programma. En ja, als dan die vier knappe zonen ook nog iets liefs inspreken voor hun vader, dan is Nederland al snel verloren. Laat het een les én geruststelling zijn voor alle tv-makers die worstelen met teruglopende kijkcijfers en zien dat de jeugd massaal zijn heil zoekt op YouTube en bij vloggers. Het Televizier Gala slaat ook niet voor niets steeds nadrukke lijker een brug naar die wereld. Maar ten diepste is er niks veranderd ten opzichte van de glorie jaren van Mies Bouwman en Willem Duys: met echtheid en oprechte emotie raak je de kijker. Zeker in een tijd dat die steeds schaarser wordt op tv en dus ook tussen alle opgeklopte glitter en glamour van het Televizier Gala. Pavarotti- docu komt in 2019 Mumford Sons naar Werchter Vrijdagochtend, Beau van Er ven Dorens loopt rond in een gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Midden in een beweging be vriest hij, wordt het beeld terug gespoeld en herhaalt Beau zijn stappen. Het is de dag na de ver rassende overwinning op het Televizier Gala, maar er wordt alweer gemonteerd aan een nieuw seizoen van Beau Five Days Inside, dat in het voorjaar van 2019 te zien is. Stond hij donderdagavond nog euforisch op het podium in AF AS Live, nu tuurt eindredac teur Jeroen Schaap naar de mo nitor, werkend aan het vervolg van het programma dat de Gou den Televizier-Ring zo verras send wegkaapte met De Luizen moeder en Expeditie Robinson als concurrenten. „Beau mocht soms zelfs zon der begeleiding door de gevan genis lopen", vertelt Schaap. „Tot hij een werkplaats bezocht en er stukken metaal naar de ca mera werden gegooid. Niet ie dereen was even blij met zijn komst. Maar naast een hoop ge scheld en geschreeuw vonden ook ontzettend open gesprekken plaats. Een man die zijn vrouw vermoordde en dat ook gewoon vertelt, bijvoorbeeld." Het is het succes van Beau Five Days Inside, maar ook dat van de presentator, die donderdag avond bij aankomst bij het gala al een prijs op zijn colbertjasje had opgespeld. Een medaille. „Gekregen van Maxima", grapte de presentator, „na tweeënhalve kilometer zwemmen." Dan se rieus: „De avondvierdaagse medaille van mijn zoon. Vond ik gewoon mooi staan, maar ik ont ken het niet hoor, als iemand vraagt of dit een koninklijke on derscheiding is." Het was de medaille van zijn jongste zoon Jan Arie die op de dag van de onverwachte Ring- Ik ontken het niet, als iemand vraagt of dit een onderscheiding is winst voor Beau Five Days Inside ook nog eens jarig was. 13 jaar is de jongste telg van Van Erven Dorens. Hij had een nieuwe tele foon gekregen, maar de dubbele overwinning van zijn vader op het gala was een nóg mooier ca deau. En veel had papa niet ge wonnen de laatste jaren. Zelfs weinig spelletjes Catan en Risk als het gezin zich terugtrekt in het vakantiehuisje in Zeeland. „Dan zijn het vaak mijn broers die winnen." De puber had samen met Bram, Tijn en Bobbie vooraf een filmpje opgenomen voor hun vader. Beau schoot vol. Dat is eerder gebeurd. „Maar thuis zien we dat niet vaak, alleen op tele visie", zegt Jan Arie, die ge vraagd naar zijn vaders levens lessen amper hoeft na te denken: „Niets komt aanwaaien." Het is een spreuk die op het lijf van papa Beau is geschreven. Toen Patty Brard donderdag avond ten tonele verscheen om de Ring van Zilveren Televizier Ster (beste presentator) uit te reiken, ging daar eerst een film pje aan vooraf. Daarin werden allerlei tv-op- tredens getoond, waarbij Brard niet werd gespaard, ook de mis lukkingen kwamen in beeld. „Alsof mijn eigen carrière voor bij kwam", sloeg Van Erven Do rens de spijker op de kop. De te levisiemaker had nogal wat flops op zijn naam voor de tops kwa men. De presentator - hij postte gis termiddag na anderhalf uur slaap een filmpje op Instagram van zijn kat die nuchter op dé Ring kauwt - nuanceert zijn zoons uitspraken. Of hij über haupt wel eens prijzen had ge- Quotevan de dag Mocht je hem op de zwarte markt tegenkomen, geef me direct een seintje Steeds meer zaterdag 13 oktober 2018 Oprech FILM De documen taire die Ron Howard maakt over operazan ger Luciano Pa- varotti komt vol gend jaar uit. De film bevat beel den uit het fami liearchief, inter views en optre dens. Pavarotti overleed in 2007 op 71-ja- rige leeftijd. MUZIEK De Britse Folk- rockband Mum- ford Sons staat zaterdag 29 juni 2019 op Rock Werchter. Het Belgische festival kon digde de tweede head- liner gisteren aan. The Cure speelt er op 28 juni. 3 ■o Dennis Jansen Gudo Tienhooven Beau van Erven Dorens YouTuber Kaj Gorgels op In stagram, hij won de Televizier Aanstormend Talent Award, maar wist niet meer waar hij de prijs gelaten had.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24