m 23 WIELRENNEN RONDE VAN LOMBARDIJE 1 Zverev zeker van ATP Finals Bertens heeft nog één kans 'Matchfixing bij PSG-Rode Ster' UITSLAGEN Robert Gesink (32) zag zijn najaarsplannen vervliegen door een sleutelbeenbreuk. Amper zes weken later begint hij vandaag toch in de Ronde van Lombardije. „Dat is wel even aanpoten." De regenboogtrui is ver geven. De Vlamingen staan alweer met hun laarzen in de blubber, gulzig liters bier achter over te gieten. De eerste vakantie kiekjes van profs druppelen binnen. De wielerwinter schreeuwt, het is oktober, maar heuvelspecialisten ma ken zich vandaag nog eenmaal boos voor de Ronde van Lombardije. Tegen de verwachting in is Robert Gesink er ook bij vandaag in de 241 kilometerlange Italiaanse klassieker van Bergamo naar Como. De renner brak op 27 augustus zijn sleutelbeen bij een val tijdens een training in het Amerikaanse Boulder. Hij miste zijn geliefde Canadese koersen, de WK in Innsbruck en zou vermoedelijk pas volgend jaar weer te zien zijn. Wereldtoppers Zeven dagen geleden stapte Gesink toch alweer op in de Ronde van Emi- lië om daarna ook de GP Beghelli en Tre Valli Varesine te rijden. Zware heuvelklassiekers, tussen de wereld toppers, het was allesbehalve een eenvoudige terugkeer. „De Italiaanse najaarswedstrijden zijn in het verle den goed voor mij geweest. Er liggen zelfs heel mooie herinneringen", zegt Gesink. In Emilië won hij in 2009 en 2010, in de Ronde van Lom bardije werd hij twee jaar geleden nog zevende. Lachend, over de tele foon: „Maar het zijn niet de fijnste koersen om weer te beginnen." Toch wilde hij niets anders. „Menig renner had gezegd: 'Het is wel mooi geweest, ik laad mij voor volgend jaar weer op.' Maar ik ben blij dat ik dit seizoen nog een paar goede koersen kan rijden. Al is het wel even aanpo ten." Luchtig Over de val tijdens een training in het Boulder en de daaropvolgende re validatie praat Gesink vrij luchtig. Hoe vervelend ook: hij kwam in zijn tumultueuze carrière wel voor gro tere tegenslagen te staan. „Het was zo'n moment dat wel honderd keer in een jaar voorkomt. Ik raakte een hobbeltje, mijn hand schoot iets van het stuur en ik viel." Een operatie door een eigen arts bleek geen optie. Zijn sleutelbeen was door de smak zo ver omhoogge- schoten dat het tegen de huid prikte. „Als het been er echt doorheen was gegaan, zou er een open wond ont staan. Toen is er meteen een ijzeren plaatje opgezet en is alles aan elkaar geschroefd." Natuurparken In afwachting van de controle be sloot hij er het beste van te maken. Hij struinde door natuurparken en dierentuinen. „Mijn kinderen zijn drie en zes jaar, dus die kunnen al best veel zelf en ik was op zich mo biel. Het was een jaar met heel veel trips, lange periodes van huis. Zij verdienden het dat ik eens tijd had." Thuis, in het Spaanse Girona, pakte hij het trainen op. En nu is hij terug, al bleek rijden in het peloton wen nen. Zo waren de wegen in de Ronde van Emilië natgeregend. „Het was hectisch en het voelde een beetje raar." Vandaag rijdt hij voor Primoz Ro- glic en George Bennett, zoals hij al zo Dat ik driejaar bijtekende bij Lotto-Jumbo op deze leeftijd is apart, maar voelt als erkenning vaak dit seizoen in dienst reed van de kopmannen bij Lotto-Jumbo. Zelf won hij dit jaar niet. Hij bleef steken op een tweede plaats in de voorlaat ste Giro-etappe. Maar zijn waarde bij het florerende Lotto-Jumbo is groot. In de Tour zeulde hij dag in dag uit op kop. Hij tekende liefst drie jaar bij. Het nieuws deed in het wereldje ge zien de lange duur behoorlijk wat wenkbrauwen fronsen. „Ik vind mezelf met 32 jaar niet heel oud. Toch is een driejarig con tract op deze leeftijd wel speciaal en ergens ook apart. Maar ik ben er blij mee. Het voelt als erkenning. En ik laat zien graag onderdeel te zijn van de groei van deze ploeg." Hij zegt volgend seizoen graag op nieuw de Giro én de Tour te rijden. „Eerst was ik altijd de kopman, nu ben ik de tweede of derde persoon. Het is afwachten wat Stevie, George en Pri moz (Kruijswijk, Bennett, Roglic, red.) doen. In de Tour lag ik met Stevie op de kamer en dat ging heel goed. Ik heb gezegd: 'Het zou cool zijn nog eens met jou op avontuur te gaan'." zaterdag 13 oktober 2018 TENNIS Alexander Zverev (21) heeft zich na het berei ken van de halve finales in Sjanghai (waarin hij Novak Djokovic treft) geplaatst voor de ATP Finals van ko mende maand (11-18 no vember). De Duitser is na Rafael Nadal, Djokovic, Juan Martin del Potro en Roger Federer de vijfde tennisser die zich heeft ge plaatst voor het lucratieve slottoernooi in Londen. TENNIS In de strijd om het achtste en laatste ticket voor de WTA Finals (21-28 oktober) in Singapore, heeft Karolina Pliskova met een halvefinaleplek in Tianjin haar voorsprong op Kiki Bertens (26, foto) ver groot. Alleen komende week in Moskou kan Bertens, die nu op 'reser- veplek 9' staat, de achter stand nog goedmaken. VOETBAL Justitie in Frank rijk doet onderzoek naar mogelijke matchfixing bij het Champions Leagueduel van Paris Saint-Germain met Rode Ster Belgrado (6-1), van vorige week. De UEFA werd getipt dat een bestuurslid van Rode Ster miljoenen euro's wilde in zetten op een nederlaag van zijn club met vijf doel punten verschil, zo meldt het Franse L'Équipe. TENNIS Hong Kong (Chn). Vrouwen, kwartfinales: Muguruza (Spa/4) - Kumkhum (Tha) 6-2 7-5, Zhang S (Chn) - Gavrilova (Aus/7) 6-1 6-3, Yastremska (Oek) - Kucova (Slw) 7-6(6) 6-2. Sjanghai (Chn). Mannen, kwartfi nales: Federer (Zwi/1) - Nishikori (Jap/8) 6-4 7-6(4), Coric (Kro/13) - Ebden (Aus) 7-5 6-4, A. Zverev (Dui/4) - Edmund (Gbr/11) 6-4 6-4, Djokovic (Ser/2) - Anderson (ZAf/7) 7-6(1) 6-3. Tianjin (Chn). Vrouwen, kwartfina les: Bacsinszky (Zwi) - Sabalenka (WRu/4) 7-6(2) 7-6(5), ka. Pliskova (Tsj/1) - Boulter (Gbr) 5-7 6-0 6-3, Hsieh S W (Tai/5) - Mertens (Bel/3) 6-2 4-0 Opg, Garcia (Fra/2) - Martic (Kro/6) 6-21-0 Opg. Linz (Oos). Vrouwen, kwartfinales: Van Uytvanck (Bel) - Strycova (Tsj/3) 3-6 6-4 6-4. 'Blij dat ik nog paar koersen kan rijden' Pim Bijl Bergamo Robert Gesink in de Tour van afgelopen zomer. „Ik ben nu tweede of derde per soon in de ploeg." FOTO COR VOS - Robert Gesink (32) Ronde van Lombardije. Vandaag. Op TV: Eurosport 1,14.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23