1 Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet ...alle eerdere eigenaren van je volgende auto. AutoTrack 22 VOLLEYBAL WK VROUWEN IN JAPAN zaterdag 13 oktober 2018 Toekijken vanaf een smartphone hoe je ploeggenoten zonder jou een historische prestatie neerzetten. Robinde Kruijf, vaste waarde in het nationaal team, zit geblesseerd thuis terwijl Oranje voor het eerst bij het WK deel uitmaakt van de FinalSix. Lisette van der Geest Rotterdam/Nagoya Aanstaande maandag legt Robin de Kruijf haar telefoon in een hoek, pakt ze verderop in de zaal gewichten op om haar spieren te trainen en loopt ze af en toe terug. Even kijken naar het met livebeelden gevulde scherm, zien hoe Nederland het tegen de Verenigde Staten doet op het WK. Ze moet ten slotte wat, geblesseerd thuisblijven betekent nog niet dat ze de wedstrij den van haar team wil missen. Ook al heeft ze een krachttraining met haar club. Het voelt dubbel, zegt De Kruijf (27). Doorgaans is ze een vaste waarde in Oranje. Het WK was lange tijd haar grote doel. Maar vlak voor het toernooi in Ja- pan wist de middenaanvalster: ik ga het niet halen. Haar herstel van een knieoperatie vanwege een bles sure aan haar meniscus duurde langer dan gedacht. „Mijn knie werd dik, misschien begon ik wel te snel omdat ik het WK wilde halen, ik weet het niet. Maar helaas heb ik het niet ge haald." Maandag In Italië, waar ze woont en speelt voor Imoco Volley, zag ze Nederland verder komen dan ooit. De beste WK-presta- tie tot nu toe was een zevende plaats in 1998, maandag speelt het team van De Kruijf toen ze er wel bij was: tijdens de Spelen met Dijkema (14), Sloetjes (10) en Plak (4). fotospimras anp Zo'n historisch moment, de Final Six halen, daar wil je deel van uitmaken - Robin de Kruijf (27) bondscoach Jamie Morrison de derde ronde, ofwel de Final Six. De Kruijf, telefonisch: „Als ik heel eerlijk ben had ik daar graag bij willen zijn. Zo'n historisch mo ment, daar wil je deel van uitmaken. Als een team het goed doet, wil je daar zelf ook bij zijn. Dat is zuur. Tegelij kertijd gun ik ze die medaille van harte. Ik weet hoe hard er door de ja ren heen gewerkt is en hoe hard ze nu werken." Een medaille is echter geen vanzelf sprekendheid. Waar Oranje eerst een gunstige loting kreeg, is dit in de derde ronde andersom. Maandag wacht Amerika, de wereldkampioen en nummer 3 van de Spelen. Een dag later is er een confrontatie met olympisch kampioen China. „Misschien is het geen ongunstige loting. Italië (onge slagen, red.) zit in een enorme flow, China en Amerika hebben zo hun pro blemen gehad dit toernooi." Kwaliteiten Aanvoerster Maret Grothues-Balke- stein roemde vooraf de kwaliteiten van De Kruijf. „Zij kan in de blokke ring als geen ander aanwijzingen ge ven." Voormalig bondscoach Gio- vanni Guidetti zei dat Nederland de Final Six zou halen, maar dat het ge mis van De Kruijf een medaille zou kosten. De Kruijf: „Dat is lief om te ho ren. Ik had die rol, maar ik denk dat ze het ook zelf kunnen uitvogelen. Mis schien duurt het nu drie punten lan ger, maar als iemand wegvalt, staat vanzelf een ander op." Kijken hoe anderen volleyballen is voor De Kruijf niet altijd ontspannen. Langs de kant of via tv lijkt het altijd makkelijk, weet ze. De Kruijf is kri tisch. „Dan roep ik: 'oh, waarom doet ze dit nou? Waarom?' Maar daar moet ik mezelf dus aan herinneren: iedere speelster maakt fouten, het is nooit perfect en ik geniet er meer van als ik niet te technisch kijk en zie hoe die meiden staan te vechten." Afgelopen zomer speelde De Kruijf niet mee, maar ze maakte wel deel uit van het team op Papendal, in de hoop later aan te haken. Ze ziet een verschil tussen eerder in het jaar en nu. „De jonge meiden zijn volwassener ge worden. Hoe Marrit Jasper en Juliët Lohuis spelen, alsof ze daar al jaren staan. Heel tof om te zien." Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Inclusief een volledig CARFAX rapport. Dan weet je dat het klopt, wat je koopt. GO 'Zuur dat ik dit nu mis'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22