M Op Tholen wappert in 2019 de regenboogvlag Proef met hulp aan jongeren gaat verder 7 Vlogger Famke Louise naar Frizzz party Heinkenszand GOES APPARTEMENTEN IN MONUMENTAAL PAND Luxe afgewerkte, energiezuinige appartementen die bol staan van de monumentale elementenen zich bovendien midden in het groen, aan het water én op steenworp afstand van de binnenstad bevinden. Veel mooier wordt het niet vooreen projectontwikkelaar. Dennis Rijk van DHC Vastgoed uit Goes heeft alle reden om trots een rondleiding te geven door het voormalige kantoor van Belasting dienst in Goes. Nee, niet die witte kolos aan het spoor, maar het rijksmonument aan Ravelijn de Groene Jager wordt verbouwd tot chique appartementencomplex. De heren en dames van de blauwe enveloppe verheten het pand al in 1993, tachtig jaar na de bouw. Daarna zetelden ideële or ganisaties in het gebouw, dat vooral opvalt door de met tegeltjes aangebrachte aanduiding 'Rijks kantoren' op de gevel. Ondanks de aanwezigheid van systeemplafonds en marmoleum vloeren in sommige vertrekken, is de sfeer van een eeuw geleden ook binnen nog volop aanwezig. „Deze vloer is toch prachtig? We laten hem helemaal herstellen", zegt Rijk over het gescheurde granito in de statige hal. Een etage hoger is de uitstraling die hij voor ogen heeft al beter zichtbaar. Eén appartement dient als verkoopruimte en is alvast 'ge fatsoeneerd'. „De oude vloer is verwijderd, de vijf meter hoge wanden en plafonds zijn gesaust en het houtwerk geschilderd. We ontdekten ook prachtige dubbele deuren die waren afgetimmerd." Dennis Rijk stuitte eind 2016 bij toeval op het pand. „Ik zette een jongen af die hier op antikraakba- sis bleek te wonen." Een dag later bleek de termijn voor openbare in schrijving af te lopen. Na een dag en nacht rekenen en tekenen deed Rijk een bod, dat enkele weken la ter het winnende bod bleek te zijn. De afgelopen anderhalfjaar werkte hij aan het inpassen van vier appartementen en één pent- Dat zo'n pand behouden blijft, is een aanwinst voor heel Goes house. „Dat was een enorme uit daging", zegt hij. Het gebouw is nooit ontworpen om in te wonen, maar toch moeten er straks badka mers, keukens en een lift worden geïnstalleerd. Ook moet het pand extra worden geïsoleerd omdat de woningen met warmtepompen wordt verwarmd. „We hebben veel overleg gehad met de ge meente en de Rijksdienst voor Monumentenzorg over de nood zakelijke ingrepen. Gelukkig zijn we eruit gekomen; de vergunnin gen worden in december ver leend." De verbouwing begint in ja nuari. Slechte delen van de gevel worden hersteld, verder worden nieuwe balkons en een grote raampartij in het dak aangebracht. De balustrades van de balkons en dakterrassen worden van hout ge maakt. „We wilden eigenlijk het metselwerk van het bestaande bal kon kopiëren, maar Monumenten zorg wilde liever dat de nieuwe toevoegingen zichtbaar zouden worden." Binnen wordt juist wel alles in zo monumentaal mogelijke staat vernieuwd. Bovendien blijven ty pische kenmerken als de oude lo ketten, inbouwkasten en de kluis van de Belastingdienst behouden. De woningen gaan volgende maand in de verkoop. „De prijzen liggen in het hogere segment. Het zijn ook geen kleine appartemen ten. Het penthouse krijgt een woonkamer van 100 vierkante me ter." Dat is lang niet voor iedereen weggelegd. „Maar dat zo'n pand behouden blijft, is een aanwinst voor heel Goes." HEINKENSZAND Vlogger en zan geres Famke Louise komt naar Heinkenszand. Famke Louise treedt op 19 oktober op tijdens de Frizzz party ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de jongeren- raad in Borsele. Naast Famke Louise komen ook de DJ's Rafya, Arno en Wessel naar deze speciale editie van de Frizz party. Het feest wordt gehouden in een tent aan de Schouwersweg in Hein kenszand en is bedoeld voor jonge ren onder de 18 uit Borsele. Kaarten zijn voor zes euro te koop via de ticketshop Tibbaa.com Dit gebeurde na een voorstel van PvdA/GroenLinks. Tholen was met Reimerswaal en Schouwen-Duiveland de enige Zeeuwse gemeente waar dat nog niet het geval was. „Maar de LHTBI-doelgroep mag er zijn", zei Jacques Dekkers (PvdA/GroenLinks). „Middels dit symbool krijgen ze steun." Coalitiepartijen SGP en Chris tenunie zagen niets in het voorstel. „De regenboogvlag beperkt zich tot één doelgroep. We hijsen ook geen vlag op Is- raeldag", zei Jaap Hage (Chris tenunie). Maar omdat de voltallige op positie én coalitiepartner WD vóór stemde, kan de regen boogvlag volgend jaar gehesen worden. GOES De komst van een praktijk ondersteuner voor jeugd en gezin in het Medisch Centrum Goesdat voorheen De Pijlers heette, heeft zo goed uitgepakt dat de gemeente de proef wil uitbreiden naar andere huisartsenpraktijken. Als de huisartsen in het medisch centrum nu te maken krijgen met een jongere die problemen heeft, wordt die eerst naar de praktijkon dersteuner doorverwezen. Daar mee hoopte de gemeente te be werkstelligen dat minder kinderen meteen in de dure jeugdzorg belan den. Deze methode lijkt te werken. Volgens wethouder Derk Alssema is nog maar 39 procent van de jon geren naar de Geestelijke Gezond heidszorg Zeeland doorgestuurd. De problematiek van de anderen kon door de praktijkondersteuner worden aangepakt of opgelost. Besparingen De proef wordt voorlopig voortge zet tot 1 juli. Hij kost de gemeente 75.000 euro per jaar, maar daar staan dus noemenswaardige bespa ringen tegenover. „We gaan kijken ofwe ook bij an dere huisartsen binnen de ge meente Goes een praktijkonder steuner jeugd en gezin kunnen plaatsen", zegt Alssema. „Met één praktijk zijn we daar al over in ge sprek." zaterdag 13 oktober 2018 Luxe wonen in oud belastingkantoor Joeri Wisse Goes Dennis Rijk, di recteur van DHC Vastgoed. Foto- inzet: Het voor malige belas tingkantoor in Goes. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN -Dennis Rijk Vanaf 2019 wappert ook in Tholen op Coming Out Day (11 oktober) de regenboog vlag. Dat heeft een meerder heid van de gemeenteraad donderdagavond besloten. Michiel Bouwman Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 140