Negende in lijn, toch bruiloft als van een queen Klopjacht op Deense ambtenaar die 15 miljoen euro verduisterde wijnvoordeel.nl SUPERDEAL! 13 nfm x EXTRA KORTING Als de koets met het pasge trouwde stel langsrijdt, gaat er een groot gejuich op onder de aanwezige fans, die druk zwaaien met Union Jack-vlaggetjes. Tele foons worden massaal in de lucht gehouden: iedereen probeert een glimp op te vangen van de bruid en de bruidegom. Hoewel de dochter van prins Andrew (tweede zoon van koningin Eli- zabeth) en ex-vrouw Sarah Fer- guson negende is in de lijn van troonopvolging, zijn er toch dui zenden belangstellenden naar Windsor gekomen voor haar hu welijk. „Ik ben hier al sinds dins dag", vertelt superfan Carry Evans, die de beste plek heeft veroverd in de bocht van de weg langs Windsor Castle. „Vannacht heb ik hier zelfs geslapen, op een matje en een slaapzak. Dat ging prima. Ik was ook bij het huwe lijk van William en Kate, en in mei bij Harry en Meghan. Toen was het bizar druk, meer dan ïoo.ooo mensen. Nu zijn er wel veel minder mensen dan toen, dat vind ik jammer." Het huwelijk van Eugenie en Jack werd groots aangepakt. Ze trouwden in de St. George's Cha- pel, de kapel van Windsor Castle waar Harry en Meghan elkaar in mei ook het jawoord gaven. En, net als toen, waren er veel promi nenten onder de 850 gasten. Ko ningin Elizabeth was er natuur lijk en ook prins Charles, Wil liam en Kate en Harry en Meg han waren onder de gasten. Daarnaast veel niet-koninklijke beroemdheden: supermodellen Naomi Campbell en Kate Moss, zangers James Blunt en Robbie Williams en actrices Liv Tyler en Demi Moore. Daar bleef het niet bij: net als bij die andere royal wedding no digden Eugenie en Jack 1200 'ge wone burgers' uit, die de plech tigheid op grote schermen bin nen de kasteelmuren mochten volgen. Na de ceremonie stapte het bruidspaar ook in een koets voor een rondrit door Windsor: kosten nog moeite waren ge spaard. Al met al ook een enorme veiligheidsoperatie, en daar wringt het voor veel Britten. Het Koninklijk Huis betaalt het hu welijk en het feest, maar de be veiliging van het evenement is op kosten van de belastingbeta ler. Daar is veel kritiek op. „Het bedrag voor de beveili ging zou kunnen oplopen tot 2 miljoen pond!", zegt Dani Bec- kett, woordvoerder van Republic, een organisatie die de monarchie wil ontmantelen. „Ik gun ieder een een mooie trouwdag, maar ik vind niet dat de belastingbetaler moet opdraaien voor het feit dat ze zo'n groots huwelijk wil." Kopenhagen De vrouw uit Kopenhagen, die veertig jaar voor de Nationale Raad voor Gezondheid en Welzijn werkte en erg veel vertrouwen ge noot, begon in 2002 geld weg te sluizen naar een privérekening. Over een periode van zestien jaar maakte ze zo 274 overschrijvingen, tot ze op 26 september van dit jaar werd ontslagen. Volgens Deense media gaat het om Anna Britta Troelsgaard Niel- sen, die aan het hoofd staat van een departement van het agentschap. Vorig jaar kreeg ze van de Deense koningin Margrethe nog een me daille voor haar werk. Nadat de zaak in september aan het licht kwam, werden twee in terne onderzoeken opgestart. „Die moeten uitwijzen hoe de controle systemen zo zwaar en over zo'n lange termijn konden falen", deelt de Deense minister van Sociale Za ken Mai Mercado mee. „Ik ben erg geschokt dat er blijkbaar een zwen del is met geld dat naar minderbe deelden moest gaan. Dat is totaal ongehoord." De verdachte zit momenteel in Ik ben geschokt dat er zwendel is met geld dat bedoeld is voor minderbedeelden het buitenland. „We hebben nauw contact met onze internationale partners, dus ze zal hopelijk snel gearresteerd en uitgeleverd wor den", zegt Morten Niels Jakobsen, openbare aanklager voor zware fi nanciële misdrijven. Ook Interpol is bij de zaak betrokken. De autoriteiten hebben beslag gelegd op Nielsens bezittingen in Denemarken en Zweden en op een kleine som geld op haar Deense bankrekening. Volgens Deense media bezit haar familie meerdere eigendommen in Zuid-Afrika. In Denemarken bezit ze een paardenfokkerij en traint ze springpaarden. Welzijnsorganisaties die fondsen kregen van het agentschap reageren woedend. „We hebben herhaalde lijk projecten moeten stopzetten, omdat ze zonder geld kwamen te zitten", zegt Sabine Elm Klinker van de nationale organisatie tegen eetstoornissen en zelfverminking. dé ontine wijnwinket von Nederland! J l GRATIS THUISBEZORGD VILLA DE Uw actiecode ADNS181 Bestel via wijnvoordeel.nl/super of bel: 031 - 7702796 Puur genieten van Spaanse golden boy zaterdag 13 oktober 2018 GO Prinses Eugenie en Jack Brooksbank vertrekken vanaf Windsor Castle voor een tocht met de koets, foto reuters Prinses Eugenie mag dan een relatief onbelangrijke Britse royal zijn, haar huwelijk giste ren met wijnhandelaar Jack Brooksbank werd wel als een echte royal wedding aange pakt. Niet alle Britten zijn daar blij mee: vooral de torenhoge kosten van de beveiliging zet ten kwaad bloed. Suse van Kleef Windsor Het getrouwde stel na de kerkdienst, fotoap Kijk op de site bij /video voor het huwelijk van de Britse prinses Eugenie De Deense politie heeft een in ternationale klopjacht geopend op een 64-jarige ambtenaar die de afgelopen zestien jaar onge veer 111 miljoen Deense kronen (bijna 15 miljoen euro) heeft ver duisterd. De vrouw is naar het buitenland gevlucht. Karen van Eyken - Mai Mercado, minister sinds 1999 - «txV Aio B<>BAL TEMPRAN1L y Probleemloos retourneren Probeer dat maar eens bij uw supermarkt. y Klanten beoordelen ons met een 9,0 Graag willen wij u ook onze topservice laten ervaren! y Verkozen tot Website van het Jaar Thuiswinkel Award categorie Eten Drinken 2015, 2017 en 201 y De beste prijs/kwaliteit verhouding Al 19 jaar de beste aanbiedingen van Nederland i/o SH MG AV DS WINNAAR Geldig t/m 20-10-2018 of zolang de voorraad strekt. De getoonde acties zijn niet van toepassing op reeds geplaatste bestellingen. Druk- en/of typefouten voorbehouden. 'Geen 18, geen alcohol' Vragen? Telefoon 031 -7702796 (ma t/m vr van 8:00 tot 20:00) of mail naar contact@wijnvoordeel.nl Puur en zonder poespas. Mediterraans lekker en beeldschoon in al zijn eenvoud. Gemaakt om van te genieten. En genieten is het met deze Villa de Adnos Utiel-Requena DOP van Bodegas Covinas, waar wijnboeren al jaren samenwerken om de beste wijnen te maken tegen de laagste prijs. Deze goudbekroonde Villa de Adnos is daar het bewijs van. Speciaal voor u nu met maximaal voordeel! Met onderstaande actiecode bestelt u deze Villa de Adnos met een korting van maar liefst 60%, OP=OP!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13