Op Tholen wappert in 2019 de regenboogvlag Camping De Oase in Franse handen 7 PENSION 'T HUYS GROL VS GEMEENTE EN JUMBO Als het mooi weer is, ontbijten de gasten van 't Huys Grol in Renesse lekker buiten. Maar dat is voorbij, denken de eigenaren, als er straks een mega- Jumboinhun achtertuin komt. De gele supermarkt zit nu zo klem in het dorpshart, dat die naar buiten moet. De Roelandsweg, had de gemeente Schouwen-Duiveland aanvankelijk bedacht. Tot de grond achter de Stoofweg beschikbaar kwam. De meest ongelukkige plek die je maar kunt bedenken, vindt Michiel Smit, eigenaar van pen sion 't Huys Grol. „Het is niet zo maar een jumbo die er komt, maar een mega-Jumbo. De winkel wordt twee keer zo groot als Al- bert Heijn in Burgh-Haamstede. Dat brengt enorm veel overlast met zich mee: laden en lossen 's ochtends vroeg, koelventilatoren op het dak en duizenden autobe wegingen per dag." Levensgevaarlijk Op het circusterrein aan de Roe landsweg zou dat volgens Smit zo erg niet zijn. „Daar woont toch niemand. Maar hier wel. En al die auto's moeten straks over het fietspad waarover nu kinderen van en naar school fietsen. Dat is ge woon levensgevaarlijk." Om bij de nieuwe Jumbo te ko men, wij de gemeente een tweede ontsluitingsweg voor het Transfe rium. Precies op de plek waar twee percelen historische elzenmeten staan. „Dit zijn bomen waarmee het eiland zichzelf heeft kunnen voorzien van brandstof', vertelt oud-eigenaar van Grol, Peter van der Aart, die toevallig ook hoogle raar landschapsecologie is. „En nu wil de gemeente, die zo staat voor duurzaamheid, ze rooien. Voor een supermarkt met karretjes." De familie trekt al sinds mei aan de bel bij de gemeente, maar heeft Iedereen denkt nog dat de Jumbo komt op het oude circusterrein niet het gevoel dat het iets uit haalt. Daarom stond ze dinsdag na afloop van de dorpsraadsvergade ring bij de uitgang van het dorps huis flyers uit te delen. „We pro beren mensen in Renesse duide lijk te maken wat de gemeente van plan is, omdat niemand precies weet waar de Jumbo komt. Ieder een denkt nog dat die gesitueerd wordt op het oude circusterrein." Nee hoor, zegt wethouder Jac- queline van Burg (LSD). „We zijn al sinds 2014 bezig met het mas- terplan voor Renesse. We hebben een heel traject doorlopen met de dorpsraad, de ondernemersver eniging en inwoners van Renesse. Daar is toen deze locatie uit geko men." De locatie is volgens de wethou der ideaal. „Er is voldoende par keergelegenheid, het verkeer kan er goed worden afgewikkeld, het is dicht bij het centrum. Dat laatste was bij de Roelandsweg niet het geval. Ja, ik snap dat de mensen van het pension er niet blij mee zijn. Als we volgend jaar het be stemmingsplan wijzigen, mogen ze bezwaar maken." Dit gebeurde na een voorstel van PvdA/GroenLinks. Tholen was met Reimerswaal en Schouwen-Duiveland de enige Zeeuwse gemeente waar dat nog niet het geval was. „Maar de LHTBI-doelgroep mag er zijn", zei Jacques Dekkers (PvdA/GroenLinks). „Middels dit symbool krijgen ze steun." Coalitiepartijen SGP en Chris tenunie zagen niets in het voorstel. „De regenboogvlag beperkt zich tot één doelgroep. We hijsen ook geen vlag op Is- raeldag", zei Jaap Hage (Chris tenunie). Maar omdat de voltallige op positie én coalitiepartner WD vóór stemde, kan de regen boogvlag volgend jaar gehesen worden. Herman van Oost en zijn vrouw Jeannie hebben de camping aan de Roelandsweg in Renesse 18 jaar ge leid. Daarvoor waren ze 27 jaar eige naar van camping De Wijde Bliek. Ze vinden het mooi geweest. „We merken dat het lichamelijk zwaar begint te worden." En er deed zich een kans voor. „We hebben al vaker bezoek gehad van investeerders", vertelt Van Oost, „maar meestal waren dat pro jectontwikkelaars en daar hadden we geen zin in. Nu kwamen we via via in contact met Siblu, een grote We hebben onze gasten vanaf het allereerste begin bij het traject betrokken Franse vakantieaanbieder. Ze heb ben heel veel parken, maar de aan pak is heel persoonlijk en klein schalig. Het voelde gelijk goed." Siblu neemt de camping over en zet de vernieuwing die Van Oost al in 2008 had ingezet, door. „Ze wil len uitbreiden en zijn al met een ar chitect bezig voor het centrum van de camping. Er komen meer staca ravans, maar heel geleidelijk." Goede prijs Iedereen die wil blijven, mag blij ven, belooft Van Oost. „En iedereen die weg wil, kan zijn caravan voor een goede prijs verkopen en krijgt, om met een goed gevoel afscheid te nemen, een tegoedbon om nog eens terug te komen. We hebben onze gasten vanaf het allereerste begin bij het traject betrokken." Rob van Oost, de zoon van Her man en Jeannie, wordt general ma nager. Dochters Barbara en Su- zanne treden uit. Net als Herman en Jeannie. „Na 45 jaar willen wij wel eens wat aandacht voor elkaar." zaterdag 13 oktober 2018 SP Komt achter dit pension een Jumbo? Wendy Wagenmakers Renesse - Margot van der Aart, eigenaar pension 't Huys Grol Vanaf 2019 wappert ook in Tholen op Coming Out Day (11 oktober) de regenboog- vlag. Dat heeft een meerder heid van de gemeenteraad donderdagavond besloten. Michiel Bouwman Tholen Camping De Oase in Renesse komt in Franse handen. Het is het eerste vakantiepark dat in vesteerder Siblu in Nederland koopt. De huidige eigenaar stelt gasten gerust: niemand hoeft weg. Wendy Wagenmakers Renesse - Herman van Oost, eigenaar Pension 't Huys Grol is 43 jaar geleden gekocht door Peter en Margriet van der Aart (tweede en vierde van links). Hun dochter Margot en schoonzoon Michiel Smit runnen het sinds 2007. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 138