Schakel je samen het kadaster in, willen de buren niet meer meebetalen Ik heb geen bad en toch gaf ze me een afgeprijsde fles badschuim JOOST MAG'T WETEN Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Vraagje vooraf: hoe wist u dat die fles afge prijsd was? Prijsje er nog op? Opgezocht in de folder? Geen cadeaupapier eromheen? Bonus zelf gezien in de winkel? Een flesje badschuim, dat dingt mee naar het lulligste cadeau aller tijden. Afgezien misschien van een bosje anjers, want ik ben nog geen vrouw tegengekomen die anjers mooi vindt. Waaraan dat ligt weet ik niet, maar het is proefondervindelijk bewezen. Volgende vraag: vanwaar dit onzincadeau van de vriendin? Leeft ze van de bijstand en komt de fles uit een goed hart? Is ze misschien alleen min der attent dan u? Is ze gewoon gierig en begint u dat steeds meer tegen te staan? Ik heb zo'n ver moeden dat dit laatste het geval is. Vandaar meteen de slotvraag: wat doen we er aan? U wilt eigenlijk met die vriendin breken, denk ik. Anders schrijft u mij zo'n brief niet. Maar om dat op eigen gezag te doen, is ook weer zo wat. U hebt een duwtje in de rug nodig en voor dat duwtje hebt u mij uitgekozen. Akkoord mevrouw, bij deze mijn officiële duw. Bekend probleem helaas, zeg je's och tends tegen je partner: 'Misschien kunnen we Chinees eten vandaag, ik kan wel wat halen vanavond.' Zegt je vrouw: 'Daar heb ik helemaal geen trek in.' Kom je 's avonds thuis, vraag je: 'Wat eten we?' Zegt je vrouw (die geen zin had om te koken): 'Ik heb niks gemaakt, jij moest toch zo nodig iets bij de Chinees halen? Nou, ga maar halen.' Analoog hieraan zegt uw buurman (die geen zin heeft om te betalen): 'U wilde toch zo nodig het kadaster erbij halen? Nou, betaal maar.' De vergelijking gaat niet helemaal op natuur lijk, maar de smoezen van echtgenote en buur man zijn als zus en broer. Op wiens naam staat de rekening? Op de uwe denk ik, want anders was er geen probleem. En dat buurman mee zou betalen waar u vol ver trouwen van uitging, staat natuurlijk niet zwart-op-wit. U bent te goed voor deze wereld. Betaal gewoon, want dat is het lot van mensen die te goed voor deze wereld zijn. Scheelt een paar hon derd euro, ik weet het, want dat ka daster is niet goedkoop. Zie het als een investering. De komende jaren zult u geen omkijken meer hebben naar die mensen. Wij hebben andere buren gekregen. Zij hebben een huis laten bouwen waarna we, in overleg, het kadaster hebben ingeschakeld om de erfgrens helder te krijgen. De meting viel voor ons gunstiger uit. Nu weigeren de buren de helft van de nota te betalen. Zij vinden dat het ons initiatief was. Hoe komen wij hier netjes uit? Ik geef mijn beste vriendin altijd mooie verjaardagscadeaus, al zeg ik het zelf. Zorgvuldig uitgezocht, aan haar smaak aangepast. Nu gaf ze mij voor mijn verjaardag laatst een afgeprijsde fles badschuim. Ik heb niet eens een bad! Ik voel me er verdrietig over. Stel ik me aan? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 13 OKTOBER 2018 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 131