Plompverloren knal ik de babyblauwe Opel half op het trottoir Oerdegelijke Zweed De muffe geur ontbreekt Enkele jaren later tel ik duizend gulden neer voor een twaalf jaar oude Opel Ascona. Hij is baby- blauw en lang voordat de ordinaire Opel populair wordt dankzij de films van de New Kids - oké, dat was een Manta - daagt hij me uit tot onaangepast gedrag. Met m'n lief rijd ik naar het centrum van Den Bosch voor een snelle boodschap. Plomp verloren knal ik Babyblue half op het trottoir. Raampje open, de autoradio op vol volume en met de arm uit het raam sta ik te wachten. Een kennis komt aanlopen en giert het uit: 'Hadden ze 'm niet in een andere kleur?'Ach, de Ascona. Op vakantie in Zwitserland blijkt er geen campingplekje meer te vinden. Noodgedwongen overnachten we in de auto. De volgende ochtend zijn we gebroken. Met de Saab 900, die ons ondanks z'n zeer res pectabele leeftijd zeven jaar lang rondrijdt, loop ik tegen brandstofproblemen aan. Op wintersport in Tsjechië ruiken we een benzi nelucht: een lekke brandstofleiding. Gelukkig loopt de Zweed ook op lpg. Maar op de terug weg, vlak voor de Nederlandse grens, is het allerlaatste beetje gas op. Het dichtstbijzijnde tankstation staat een kilometer verderop. Be hoedzaam rijd ik door op benzine, in de weten schap dat een klein straaltje voortdurend tegen de kap van de hete motor spuit. Het jaar erop volgt een nieuwe avontuur met de Saab, alweer in Tsjechië. Winterhanden zijn nog een onbe kende luxe, sneeuwkettingen gebruik ik liefst zo min mogelijk. Na een dag skiën keren we terug naar ons huisje. Het begint te sneeuwen. Het lukt niet om af te remmen zonder te schui ven. Een rotonde nadert; in het midden een metershoge vuilwitte berg. Sneeuw, duim ik. 'Hou je vast', roep ik. Om met een bloedgang in de witte berg te duiken. Die gelukkig alleen bestaat uit sneeuw. Een verwrongen bumper is de enige schade aan de oerdegelijke Zweed. Jaren later rijd ik nog steeds graag in een auto op leeftijd. Een in uitstekende staat verkerende, goed onderhouden vijftien jaar oude Volvo V40 ditmaal. Een heerlijke wagen en de tweede V40 alweer. Al leen de muffe geur ontbreekt. 1987: Opel Ascona 2001: Saab 900 2018: Volvo V40 WG ZATERDAG 13 OKTOBER 2018 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 119