'Ofwe/nWof soft swap waren, we hadden geen idee' IV DE LIEFDE Ferdi (44) heeft een hechte relatie met Sandra (45). Spannende seks met andere stellen maakt hun band er alleen maar sterker op. 'Als je ons ziet, denk je dat we twee braveriken zijn. Een stel dat op zaterdag de boodschappen doet, op zondag langs het hockeyveld staat en op een feestje hooguit drie wijntjes drinkt. Dat we latexpakjes op maat hebben, seks hebben met andere stel len en daar soms ecstasy, lachgasballonnen of ketamine bij gebruiken, zie je niet. San dra en ik hebben een hechte relatie en heb ben het goed in bed. Maar het is leuk om één, twee keer per maand seks te hebben met een ander stel erbij. We spreken thuis af en kijken wat ervan komt. De ene keer gaat het er heftig aan toe, de andere praten en lachen we vooral. Het moet klikken, in lichamelijk en emotioneel opzicht. Vier jaar geleden zijn we begonnen met swingen. Sandra is bi, wilde die kant van zichzelf ontdekken en ik stond daar wel open voor - mits ik mocht meedoen. We schreven ons in bij een swingersdateclub. Een nieuwe wereld ging voor ons open. Of we/u// of soft swap waren? We hadden geen idee, maar daarmee geef je aan of je de uit eindelijke daad alleen met je eigen partner doet. Bij 'watersport' vulden we 'ja' in, om dat we van zeilen houden, maar dat bleek te gaan om plasseks. Dat wilden we dan weer niet. Onze eerste afspraak smaakte meteen naar meer. Het mooie is dat het er volko- men open en eerlijk aan toegaat. Je bent naakt, je gaat samen seks hebben - dat ta boe is geslecht, dus kun je net zo goed je zielenroerselen op tafel leggen. Dat leidt tot mooie gesprekken, ontboezemingen over misbruik, gezondheidsproblemen of ge pleegde fraude. Er ontstaat een gave verbin tenis die niet alleen om seks gaat. Met een paar stellen gaan we ook weieens op stap of uit eten. Onze 'normale' vrienden vinden we steeds saaier, met hun verhalen over de dakkapel en de nieuwe auto. Sandra en ik dachten dat het een sleazy wereldje zou zijn, dat van de swingers en parenclubs, maar het voelt voor ons natuur lijk. Je komt alle soorten mensen tegen: ad vocaten, stukadoors, docenten, IT-consul- tants. Het gaat er respectvol aan toe, nee is altijd nee. Iedereen gunt elkaar het plezier van seks hebben met een ander, er is geen jaloezie, alleen gedeeld genot. Voor veel mensen is dat een taboe, net als het drugs gebruik, maar wij vinden er niks groezeligs aan. Met ecstasy beland je met z'n allen op een roze wolk vol liefde, je knuffelt met el kaar en houdt van iedereen. Van echt geile seks komt het dan vaak niet eens meer. Swingen kun je alleen als je relatie goed is en je genoeg zelfvertrouwen hebt. Tussen Sandra en mij is de band alleen maar sterker geworden, we hebben eikaars fantasieën leren kennen en onszelf bevrijd door ze werkelijkheid te laten worden. We vinden het fantastisch elkaar te zien genieten, ook als het met andere mensen is. Het is iets dat we samen doen. En hoe leuk en spannend het ook was, we hebben na afloop altijd maar één conclusie: we vinden elkaar het leukst. Daarom gaan we trouwen, met een afterparty voor een paar speciale gasten." TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van betrokkenen zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl WG ZATERDAG 13 OKTOBER 2018 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109