IF YOU WANT TO PAY MORE, JUST WAIT 8 OM eist twee jaar cel voor poging tot wurgen agente in Amersfoort LAND* EROVER De agente kan zelfs niet meer tegen het geblaf van de politiehonden waarmee ze al jaren traint en pa trouilleert. Na het geweldsincident is voor de agente uit Amersfoort niets meer hetzelfde. „Ik leef voort durend in angst. Mijn bestaan ligt totaal overhoop." Vechtend tegen haar tranen leest de agente voor de rechtbank zelf haar verklaring voor. Ze stapt on dersteund door een collega pas naar voren, nadat verdachte Joeri B. uit Bunschoten op last van de rechter zo ver mogelijk van haar af is gaan zitten. Aan de buitenkant is zeven maanden later niets meer te zien, vertelt ze, maar van binnen is ze ernstig en misschien wel voorgoed beschadigd. Haar hond zit nog in de politie auto wanneer in de vroege ochtend van zondag to maart de vlam plot seling in de pan slaat. Nadat ze om drie uur 's nachts vanwege verve- zou stikken als ik niets deed. Hij wilde me niet loslaten, zolang mijn collega's zijn broer niet loslieten, zei hij. Ik werd steeds benauwder", getuigt ze tijdens het proces. Taser Omdat de twee beschonken Bun- schoters nauwelijks reageren op klappen met de wapenstok, trekken de drie agenten hun stroomstoot wapens. Zodra de verdachten het zoeklicht je van de taser op hun jas zien, geven ze zich over en kan de agente zich bevrijden. Het stroom stootwapen, waarmee het korps ex perimenteert, was achteraf de red ding, verklaart een van hen. „We hadden anders ons vuurwapen moeten trekken en wie weet wat er dan was gebeurd. In 22 jaar politie werk heb ik vaker geweld mee gemaakt, maar nooit zo erg als dit." Joeri B. zegt vreselijk veel spijt te hebben van zijn actie. De openbaar aanklager twijfelt ernstig aan diens oprechtheid, gezien het geweldda dige verleden van de verdachte. Wat er die nacht gebeurde was stui tend en onacceptabel, zegt hij in navolging van landelijk korpschef Erik Akerboom. B. hoort zijn von nis op donderdag 25 oktober. Zijn broer en vriendin worden later be recht. De rest van de groep wordt niet vervolgd. lend gedrag uit een café zijn gezet, verlaten Joeri B., zijn vrouw, broer, zus, en twee vrienden op last van surveillerende agenten het uit gaanscentrum. Omdat onderweg een winkelruit sneuvelt, houden vier agenten, onder wie de honden begeleidster, het zestal staande bij een bruggetje. Op bodycambeelden die worden getoond tijdens de rechtszaak is te zien en te horen hoe de agenten de broers vragen naar de dader. Wanneer een agent de vriendin van Joeri B. apart wil ondervragen, haalt B. plotseling schreeuwend uit met zijn vuist. Wat volgt is een op de agenten gerichte explosie van ge weld, aldus het OM. Wanneer een bewoner een halve minuut later begint te filmen van uit zijn slaapkamer, zit B. bovenop de agente. Met zijn arm klemt hij haar keel af. Het slachtoffer ver klaart later dat ze na de eerste uit barsting tegen een collega onder weg was naar de hondenwagen, maar zover niet kwam. Ze valt be wusteloos neer na een klap op haar achterhoofd. Als ze bijkomt, kijkt ze in het getatoeëerde gezicht van haar aanvaller. „Ik voelde dat ik steeds minder lucht kreeg. Ik dacht dat ik MAXIMAAL VOORDEEL TOT 13.432 II rkf k>i£ ABOVE BEYOND vrijdag 12 oktober 2018 'Ik leef voortdurend in angst' Een 21-jarige man die afgelopen voorjaar een agente probeerde te wurgen, hoorde gisteren twee jaar celstraf tegen zich eisen bij de rechtbank. Zijn slachtoffer liep een trauma op en heeft het werk nog niet hervat. Marco Willemse Amersfoort Joeri B. hoort in de rechtszaal twee jaar tegen zich eisen. De man zegt vreselijk veel spijt te hebben, illustratie aloysoosterwijk De introductie van nieuwe, strengere emissietests zal binnenkort leiden tot een serieuze prijsverhoging van nieuwe auto's. Daarom is het nu het beste moment om een Land Rover van modeljaar 2018 aan te schaffen. Wanneer u nog dit jaar kiest voor een Range Rover Evoque of Discovery Sport uit voorraad, kunt u tot wel 13.432 besparen in vergelijking met een 2019 modeljaar. landrover.nl UW VOORDEEL* BPM besparing t.o.v. 19MY 10.644 Extra voorraadvoordeel €2.788 Totaal voordeel 13.432 Min./max. gecombineerd verbruik: 4,3-8,2 1/100 km, resp. 23,3-12,2 km/l, C02-uitstoot resp. 113-186 g/km (NEDC). Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde modellen kunnen zijn voorzien van opties. Aanbod geldig zolang de voorraad strekt. *Berekening o.b.v. Discovery Sport Td4 automaat SE Urban Series.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8