16 AU' Autoshow Nooit eerder ontbraken zo veel merken op de Mondial de l'Auto in Parijs. Toch zijn tot en met 14 oktober op de beursvloer van de Franse hoofdstad nog genoeg primeurs te zien. KORTDOOR DEBOCHT TOYOTA RAV4 VRAAG ANTWOORD Radar Micra slaat vals alarm Vervalt lage bijtelling? 'Kijk niet in koplampen tegenliggers' MERCEDES B-KLASSE vrijdag 12 oktober 2018 GO Porsche-rijder vaak in de fout Bestuurders van een Porsche krij gen in Duitsland de meeste straf- punten voor ver keersovertredin gen. Dat heeft vergelijkingsweb site Check24 be cijferd. Opvallend hoog staan ook Jaguar en Volvo. De braafste be stuurders rijden in een Chevrolet, Daihatsu of Nis san. Denen: benzine en diesel taboe In Denemarken mogen vanaf 2030 geen nieuwe auto's meer worden ver kocht die louter op diesel of ben zine rijden. „Dat is straks verleden tijd," zei premier Rasmussen in het Deense parle ment. Het land wil er samen met an dere Europese lidstaten bij fabri kanten op aan dringen vaart te maken met scho nere auto's. Kijk voor het laatste nieuws op AD.nl/Auto of volg ons op Facebook.com/ ADnIAuto De Mercedes B- Klasse is niet langer een wat duf ogende auto voor de oudere Mercedes-rijder. Met zijn uiterlijk sluit het nieuwe model goed aan bij de dyna mische A-Klasse en de CLS. Maar tegelijker tijd is de B-Klasse nog steeds een gezinswa gen. Zo kan de achter bank over een afstand van 14 centimeter wor den verschoven, waar door het koffervolume onder het bagage- scherm varieert van 455 tot 705 liter, terwijl achterin voldoende plek overblijft voor de kinderen. De Merce des heeft ook een lan gere wielbasis gekre gen. Dat resulteert in meer hoofd- en been ruimte voor inzitten den. De veiligheid is Toyota onthult in Parijs de Europese versie van zijn veel verkochte SUV RAV4. Het model staat op een nieuw platform dat volgens de Japanse fabrikant garant staat voor dynamisch rijge drag, mede dankzij het lage zwaartepunt en de hoge torsiestijfheid. De RAV4 biedt volgens Toyota veel binnenruimte en zelfs de grootste ba gageruimte in zijn klasse. Naar keuze levert Toyota hem met een 2,O-liter benzinemotor, als hybride met voorwiel aandrijving of als All- Wheel Drive versie met 222 pk. De RAV4 is be schikbaar met een digi tale binnenspiegel met beter zicht en een zoom functie. Hij is vanaf januari 2019 in Neder land leverbaar. Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@ad.nl Klopt het dat per 1 januari de lage bij telling voor elektri sche auto's vervalt als die duurder zijn dan 50.000 euro? -S. Regtuit Dat is ten dele waar. Voor auto's onder de 50.000 euro geldt straks de lage bijtel ling van 4 procent. Bij duurdere auto's geldt voor de eerste 50.000 euro van de aanschafprijs 4 pro cent en voor het res terende bedrag de standaard bijtelling van 22 procent. Toen ik op 17-jarige leeftijd privé-rijles kreeg van mijn moe der leerde ik dat ik nooit in de lichten van tegenliggers moest kijken, maar erlangs. Ik hanteer die regel nog steeds, maar op tweebaans- wegen is het moeilijk om op de juiste rij strook te blijven. Misschien is de oor zaak van ongevallen daar meestal het ge bruik van mobieltjes, maar men moet hier ook maar eens aan denken. -A.J. Schilperoort Vooral de nieuwe generatie ledverlich ting veroorzaakt een fellere lichtbundel dan conventionele halogeen-koplampen. Maar gelukkig zijn de nieuwste koplampen voorzien van slimme technologie die ge heel of ten dele voor komt dat tegenliggers verblind worden. Onze Nissan Micra (2017) stopte on langs spontaan in de Westerscheldetun- nel en later nog eens bij de onderdoor gang van een winkel centrum. De dealer heeft een nieuwe radar geplaatst. In de Westerschelde- tunnel gaat het nu goed, maar bij de on derdoorgang van het winkelcentrum stopte de auto laatst weer. Wij zijn het vertrouwen in de Micra kwijt. Wat ad viseert u? -Walter Lucas Ik heb Nissan Neder land om opheldering gevraagd. „Een eer der probleem met dit systeem is inderdaad met een update ver holpen", stelt de im porteur. „In uitzonder lijke gevallen kan het nog gebeuren dat het systeem in een par keergarage met een laag plafond ingrijpt. Er wordt gewerkt aan een tweede update, die later dit jaar be schikbaar zal zijn." Het is heel vervelend, maar ik zou die up date toch nog maar even afwachten. Erik Kouwenhoven en Niek Schenk geïnspireerd op de S- Klasse, met een arse naal aan radars en ca mera's die het verkeer tot 500 meter voor de auto in de gaten hou den en een automati sche noodrem kunnen activeren. Het multi mediasysteem MBUX gebruikt kunstmatige intelligentie om de per soonlijke assistent 'Hey Mercedes' te be dienen. In februari 2019 komt de B- Klasse naar ons land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46