Sentimenten tellen zondag niet voor Ruud Pennings 14 ZEELANI Niet tegen Zeemacht, misschien tegen zijn oude club Halsteren Wat precies het probleem is, waar de oorzaak van zijn pijn zit, dat weet Abdoe Abdenbi nog niet. „De ene fysiotherapeut denkt aan een liesbreuk, een ander denkt dat het dat niet is", vertelt de aanvaller van Groene Ster en VC Vlissingen. „Het lijkt uit mijn buikwand te komen." Eén ding is wel zeker: het eredivi sieduel in de zaal tussen Groene Ster en Zeemacht in sporthal Bas- kensburg moet hij vanavond laten schieten. Of hij zondag op het veld in de hoofdklasse wel in actie kan komen tegen zijn oude club Halste ren, is nog onzeker. „In de zaal voetballen zit er nu echt niet in", legt Abdenbi uit. „Dat korte draaien kan ik nu niet. Op het veld is het iets anders. Daar hoefje wat minder explosief te draaien." Het is begonnen met een val op zijn heup, tijdens een training met Groene Ster in de zaal. „Vorige week heb ik niet getraind bij Vlis singen, maar zondag heb ik wel 90 minuten gespeeld. Dat voelde ik maandag wel. Dinsdag heeft de fy- sio ook allerlei testen gedaan en dat deed behoorlijk pijn." De ene f ysio denkt aan een liesbreuk, een ander denkt dat dat het niet is Dat hij verre van topfit is, komt zowel Groene Ster als VC Vlissin gen slecht uit. Groene Ster is matig aan het seizoen begonnen, met één overwinning en drie nederlagen. Dat de ploeg van coach Samir Ya- qoobi in twee van die drie verloren duels maar liefst tien treffers moest incasseren, was vervelend maar geen ramp, weet Abdenbi. „Hoco- vubo en FC Eindhoven zijn top- ploegen, die om het kampioen schap gaan strijden." Groene Ster probeerde tegen die teams druk te zetten, maar mis schien past dat nog niet bij het hui dige team van de Vlissingers. Ab denbi: „We hebben een iets ander team, met best veel jonge gasten. We kunnen niet meer het spelletje spelen dat we altijd gespeeld heb ben. Ik denk dat we nog wat aan el kaar moeten wennen, het kost tijd om als team je draai te vinden. Te gen de betere ploegen is het mis schien beter om wat in te zakken, terwijl we tegen mindere ploegen wel vol druk kunnen zetten." Zoals vanavond, als Zeemacht op bezoek komt? „Ik ben deze week niet bij de training geweest", vertelt de aanvaller. „Maar ik denk wel dat we vooruit moeten voetballen. Dat zijn we ook wel een beetje verplicht aan ons publiek. We hebben dit sei zoen thuis nog niet ge wonnen." Abdenbi denkt dat Groene Ster er ondanks de matige start wel weer bovenop komt. „We moeten nu punten gaan pakken, proberen een serie neer te zet ten. Dan gaat het zelfvertrouwen omhoog, is er wat minder druk en gaat ie dereen makkelijker voet ballen." Dat laatste wil bij VC Vlissingen ook nog niet echt lukken. Na zes com petitieduels staat de hoofdklasser op twee overwin- .X ningen en vier nederlagen. „We hebben vier keer met 2-1 verloren en drie keer een i-o-voorsprong weggegeven. Terwijl dat in mijn ogen steeds onnodig was, omdat we vaak de bovenliggende partij waren." Zondag start VC Vlissin gen als underdog in het duel met Halsteren, de oude ploeg van Abdenbi en Jo- simar Pattinama. Niveau In zes duels met Vlissin gen in de hoofdklasse maakte Abdenbi tot dusver al ze ven goals. Vorig seizoen kwam hij bij Halsteren tot acht of negen goals, zegt hij, inclusief een paar treffers in de nacompetitie om promotie. „Ze vliegen er nu makke lijk in, al moet ik wel zeggen dat het niveau van de hoofdklasse een stuk lager ligt dan een paar jaar geleden. Toen speelden we tegen clubs als Chabab, Quick, De Dijk en Ma- greb'90. Dat was echt een sterke klasse." Hoe kijkt hij aan tegen het duel met Halsteren? „Het is altijd wel leuk om tegen je oude ploeg te spe len", kijkt de aanvaller vooruit. „Toch hecht ik er ook weer niet zo heel veel waarde aan. Halsteren heeft weer een goede ploeg staan. Ze zijn achterin stabiel en hebben voorin jongens die doelpunten kunnen maken. Dan pak je veel punten. De club wil volgend sei zoen koste wat kost in de derde di visie spelen. Ik hoop dat ik zondag mee kan doen, maar het wordt door die blessure wel een race tegen de klok." De Brabanders zijn op papier favoriet, maar Pen nings rekent zich nog niet rijk. „Vlissingen is altijd een lastige tegenstander geweest voor Halsteren", weet hij. „Vlissingen heeft een prima team, dat op re sultaat kan spelen", ver volgt Pennings. „We zullen een hele kluif hebben." Halsteren is nog ongeslagen en heeft zestien punten verzameld in zes wedstrij den. „We hebben een goede start, maar geen één wedstrijd is een abc'tje in deze klasse. Je moet er elke wedstrijd honderd procent voor gaan." Pennings kan het weten, gepokt en gemazeld als de voormalige profkeeper is. Hij zwaait nu voor het tweede jaar op rij de scep ter bij Halsteren, maar stond ook twaalf seizoenen aan het roer bij Vlissingen, verdeeld over drie periodes. Tevens kwam Pennings als speler vijfjaar uit voor de club. Het treffen van zon dag is dus in zekere zin bij zonder. „Het is altijd leuk om tegen clubs te spelen waar je goede herinnerin gen aan bewaart", stelt hij. „Ik heb daar ook de gele genheid gekregen om mijn trainersdiploma's te halen. Ik heb alle niveaus mee kunnen maken; van de vierde klasse tot de hoofd klasse. We hebben een paar keer op het randje gestaan van promotie naar de top klasse en derde divisie. Dat is helaas net niet gelukt. Maar ik heb wel Vlissingen W Halsteren is met zestien punten uit zes duels koploper in de hoofdklasse B op de kaart kunnen zetten en mijn naam daar als trai ner kunnen vestigen. Ik ben dankbaar naar de club toe dat ik me er kon ont wikkelen als trainer. Samen zijn we gegroeid." Zondag tellen die senti menten niet voor de Zeeuwse coach. „We verde digen de koppositie", bena drukt Pennings. Hij is geen trainer meer aan de Irislaan en er moet dus gewonnen worden van nummer twaalf Vlissingen. „We staan al twee weken aan kop en zijn de te kloppen ploeg. Iedereen wil van de koploper winnen." Pen nings is zoals gezegd be gonnen aan zijn tweede seizoen op sportpark De Beek. „Halsteren is een ver eniging waar ik met veel plezier werk", legt hij uit. „Ik heb het heel erg naar mijn zin en merk dat de club Halsteren in de regio West-Brabant leeft. Ik heb goede mensen om mij heen en een talentvolle selectie, een goede mix van jong en oud." vrijdag 12 oktober 2018 GO Veel vraagtekens voor Abdenbi Wat precies het probleem is, waar de oorzaak van zijn pijn zit, dat weet Abdoe Abdenbi nog niet. „De ene fysiotherapeut denkt aan een liesbreuk, een ander denkt dat het dat niet is", vertelt de aanvaller van Groene Ster en VC Vlissingen. „Het lijkt uit mijn buikwand te komen." Barry van der Hooft Vlissingen Abdoe Abdenbi (met bal) in actie namens Groene Ster in het vriendschappelijke duel met Gelko Hasselt. Vanavond, in de eredivisiewed strijd tegen Zeemacht, moeten de Vlissingers hem missen, foto paulten hacken - Abdoe Abdenbi Abdoe Abdenbi in het shirt van VC Vlissin gen. FOTO PAUL TEN HACKEN HALSTEREN Zondag gaat hoofdklasser VC Vlissingen op bezoek bij Halsteren, de trotse koploper die wordt getraind door Ruud Pennings (57). Net als Abdoe Abdenbi en Josimar Pattinama treft de coach zijn oude club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44