E O O) CD O Bouhanni en Van Goethem toch niet van start in Zeeland 12 ZE Fusieclub is meteen de sportiefste Kerkhove na dertien duels weer onderuit Dordt vervolgt de jacht op punten Zeeuws-Vlaming kon na een vervelende blessure niet meer voetballen en besloot arbiter te worden. WEEK VAN DE SCHEIDSRECHTER Luctor Heinkenszand heeft de Ko de Winter Fairply Wisselbeker gewonnen. Die prijs wordt ieder jaar uitgereikt aan de sportiefste voetbalploeg van Noord- en Zuid-Beveland. Voor het klassement wordt gekeken naar de straffen die zijn uitgedeeld aan de eerste elf tallen uit deze regio's. Daarbij wordt gebruikt gemaakt van de gegevens van voetbalbond KNVB. Luctor Heinkenszand kreeg afgelopen seizoen, het eerste seizoen na de Heinkens- zandse fusie, de minste kaarten en werd daarom in het zonnetje gezet. Het nam de prijs over van Krabbendijke, dat derde werd. Plek twee ging naar Apollo'69. Aan de lange zegereeks van tennisster Lesley Kerkhove is gisteren een einde gekomen. In de tweede ronde van het WTA-toernooi van Hong Kong verloor de 26-jarige Zierikzeese van de Chinese Shuai Zhang: r-6 7-61-6. Kerkhove won liefst dertien partijen op rij. Eerst vijf in zowel Lissabon als Clermont-Fer- rand (beide toernooien won ze) en vervolgens drie in Hong Kong. Met Zhang trof de Zeeuwse qualifier, die 200ste staat op de we reldranglijst, de nummer 40 van de wereld. In de eerste helft werd Kerkhove compleet over donderd. Daarna nam ze het initiatief over van de Chinese, maar verloor de derde set. In de Keuken Kampioen Divisie komen van avond maar twee Zeeuws getinte ploegen in actie. Het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer en aanvaller Siebe Schets gaat op be zoek bij FC Den Bosch. De Dordtenaren zijn met vier punten hekkensluiter, maar kunnen met opgeheven hoofd afreizen naar de Bra bantse hoofdstad. Vorige week werd Cambuur namelijk verslagen. Augustine Loof laat Bra bant juist even achter zich. Hij gaat met FC Eindhoven op bezoek bij nummer vijf NEC. Go Ahead Eagles (met Julius Bliek en Istvan Bakx) en FC Twente (met Tom Boere) komen zondag in actie tegen respectievelijk Roda JC en MW Maastricht. EK RBVM Met een sliding wilde hij de bal tot corner glijden. Daarin slaagde Ro bin Koster ook, ware het niet dat het Oostkapelle-spitsje erdoor werd verrast. Hij poogde de bal te raken, maar het werd de rug van Koster. En dat was al niet het meest solide lichaamsdeel van de geboren Hoekenees. De 27-jarige Koster kwam na melijk ter wereld met een open ruggetje. Officiële naam: Spina Bi- fïda. De aandoening is een gevolg van een ontwikkelingsstoornis van ruggenmerg en wervelkolom. „Maar voetballen kon prima", be gint Koster zijn verhaal. „Kijk, mijn startsnelheid was door mijn rug altijd al minder. Je spieren zijn minder ontwikkeld vanwege het littekenweefsel. Maar ik had er ei genlijk nooit echt last van gehad. Tot dat moment, ik werd meteen met een ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Ik nam die spits van Oostkapelle niets kwalijk, want het was gewoon brute pech. Maar daardoor heb ik maar tot de Bi kunnen voetballen." Destijds speelde hij ook voor zijn dorpsclub. Linksback was hij, eerlijkheidshalve ook niet het grootste voetbaltalent. „Al had ik zonder dat voorval nu misschien nog wel gevoetbald. Maar je weet het nooit hè. Werk, vrouwtje, je kent het wel. Maar goed, ik moest dus stoppen. En waar de ene deur dichtgaat, gaat er een andere open. Ik heb de knop snel om kunnen zetten." Want de toen zestienjarige Kos ter bleef niet bij de pakken neer zitten. Hij begon meteen als grensrechter bij zijn eigen jeugd- elftal, Hoek Bi. Tegenwoordig fluit hij onder meer in de eerste klasse van het zondagvoetbal. „En in de Eredivisie voor vrouwen, plus dat ik vierde man mag zijn in de tweede divisie. Al heb ik daar nog geen aanstellingen voor gehad." Koster, bezig aan zijn zesde sei- lk nam die spits van Oostkapelle niets kwalijk, het was gewoon brute pech zoen als scheidsrechter, heeft een duidelijk doel voor ogen. „Afgelo pen seizoen ben ik nog gepromo veerd. Uiteindelijk streef ik naar het fluiten in de derde divisie." En daar heeft de inwoner van Breskens het nodige voor over. Bij de FIFA-testen wordt immers de startsnelheid getoetst en dat is door zijn rug dus niet zijn sterkste punt. „Hoewel ik wel een goed loopvermogen heb. Voor mij is het vooral zaak om slim positie te kie zen. En m'n rug blijft stabiel, maar daar train ik voor. Twee a drie keer per week in de sportschool in plus een keer hardlopen of mountain- biken. En eens in de twee weken moet ik m'n rug laten masseren bij de fysio." Structuur Er zit dus een goede structuur in het trainingsschema van Koster. Wel zo handig ook voor iemand die in het dagelijks leven de hand jes uit de mouwen steekt in de zo hectische horeca van Sluis. „Be diening, keuken; eigenlijk doe ik alles. Ik heb de middelbare hotel school gedaan en droom stiekem van een eigen horecazaak. Dat zal het fluiten er dan inderdaad niet makkelijker op maken." MIDDELBURG De Franse wieler ploeg Cofïdis heeft besloten om Nacer Bouhanni niet de Tacx Pro Classic van morgen te laten rijden. Aanvankelijk stond de topsprinter, die recent nog een etappe won in de Vuelta, wel op de startlijst voor de Zeeuwse profkoers. Cofïdis heeft hem donderdag verruild voor zijn landgenoot Geoffrey Soupe, zo meldt het op de eigen website. Het wegblijven van Bouhanni is een nieuwe teleurstelling voor de organisatie. Eerder werd al bekend dat Quick Step niet kwam. En donderdag meldde ook Brian van Goethem zich af. De renner van Roompot is ziek. Voor Van Goethem is het extra zuur dat hij morgen niet door zijn eigen provincie kan rijden. Het zou één van zijn laatste koersen zijn in het shirt van de Neder landse ProContinentale wielerfor- matie. Volgend seizoen rijdt hij namelijk voor de ProTour-ploeg Lotto-Soudal. De coureur uit Philippine loopt daardoor ook de Nederlandse titel Wattmeister mis. Van Goethem zou zich morgenavond, na de weg wedstrijd, mengen in het gevecht om de Nederlandse kampioen strui. Eloy Raas uit Goes is daar door de enige overgebleven Zeeuw die een gooi doet naar de Neder landse titel. De Tacx Pro Classic gaat over ruim 200 kilometer. De start is om 12.30 uur op de Dam in Middel burg. Op Neeltje Jans zal rond 27.15 uur de finish zijn. Het NK Watt meister gaat om 20.00 uur van start. De verwachting is dat die wedstrijd een half uur duurt. vrijdag 12 oktober 2018 VOETBAL TENNIS A Lesley Kerkhove. foto joep leenen/pro shots VOETBAL A Augustine Loof (links) gaat op bezoek bij NEC. FOTO CARLA VOS GO l Rick van Goe- them uit Hulst (foto) is tweede gewor den in het Eu ropees kampi oenschap drif ten. De Zeeuws- Vlaamse auto coureur ein digde na zeven wedstrijden, verdeeld over heel Europa, op de tweede plaats. Het zil ver stelde hij veilig in Grie kenland. Eerder reisde hij onder meer af naar Frankrijk, Duits land en Oos tenrijk. I De rolstoelbas ketballers van RBVM spelen dit weekeinde twee competi tiewedstrijden in Tilburg. De Middenvelders hopen met vier punten huis waarts te keren. Het doel is namelijk kampioen te worden en naar de B-divisie te promoveren. Robin Koster loopt Juriën Dam Breskens - Robin Koster A Robin Koster wil richting de derde divisie, foto boaztimmermans A Nacer Bouhanni komt niet naar Middelburg, fotoepa o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42