M Zoeken naar alternatief Trekdijk "Door dik en dun" 7 SUPERMARKT OPENING Farzad Hashemi opent vandaag om 12.00 uur de winkel die hij altijd voor ogen heeft gehad: de nieuwe Idris Markt in de Scheldestraat in Vlissingen. Walstraat 68, Vlissingen Kinderboekenmaand Oktober 2018 Vriendschap vieren Actieboeken beschikbaar in de winkel Alle smaken in één winkel', is de leuze van Farzhad. Er is een Marokkaans schap, een Turks schap, een Perzisch schap, maar ook één voor Indiase en Surinaamse producten en een sortiment Poolse etenswa ren. Ondanks de Poolse buur mansupermarkt op de andere hoek van de Kasteelstraat. „Maar die hebben heel andere dingen dan wij." De Scheldestraat ontwikkelt zich als culistraat. Tussen het Griekse Hoekje aan het ene eind en Syrische supermarkt Damas Market aan het andere einde vind je van alles: van Belgische kazen en bieren, Surinaamse gerechten, ragoutbroodjes en frietjes tot Ma rokkaans bij slager Argana. En binnenkort opent in het pand van vroegere Turkse slagerij en groen- tenboer Öczelik een viswinkel, weet Farzhad. „De Scheldestraat ontwikkelt zich steeds beter", ziet hij tevreden. Alle af komsten „Ik had al een brede klantenkring, maar ik wil in deze winkel ook mensen van alle afkomsten be dienen." Brede paden tussen de schappen, glanzende koelingen, helder licht en grote open ramen naar de straat: de nieuwe zaak heeft alles wat hun winkelpand op nummer 41 niet had. „Daar kon geen wandelwagen naar bin nen en stond de zaak met drie mensen al vol.De kleine vlees- koeling van daar is ingeruild voor aparte koelingen voor kipberei dingen en rood vlees. Farzhad: „Over alles hebben we nagedacht. Dit is precies zoals ik het wilde hebben. Toegankelijk voor ieder een. Zelfs voor scootmobielen." Binnenkort komt er een fietsen stalling, zodat de gevel vrij blijft van obstakels. In Rotterdam heb je al van alles, maar in Vlissingen was er zeven jaar geleden nog weinig te vinden De deur van de oude winkel ging gistermiddag, voor de neus van een paar klanten, definitief dicht. Om de hoek, in de Kasteel straat, kunnen goederen aangele verd worden. „Onze grootste le verancier zijn wij zelf. Farzhad importeert veel zelf. Hij maakt weken van negentig uur", vertelt zijn vrouw Masuma, in Oost-Sou burg bekend als tandartsassis tente bij Dogterom Mondzorg. „We hebben naast onze eigen winkel zelfs de winkel van Öcze lik nog een jaar gedraaid, toen Öczelik zelf gestopt was." Voor Masuma kwam Farzhad, van Afghaanse oorsprong, des tijds van Rotterdam naar Vlissin gen. Hij vertelt: „Ik wilde altijd iets voor mijzelf beginnen. De Scheldestraat stond me toen al aan. Ik ben altijd aan het hande len geweest. In Rotterdam heb je al van alles, maar in Vlissingen was er zeven jaar geleden nog weinig te vinden. Nu heb ik wat mij voor ogen stond. En de Schel destraat, noem die maar de Kruis kade van Vlissingen." De Werkgroep Trekdijk - onder deel van de dorpsvereniging - en de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) hebben toegezegd mee te doen aan een nieuwe werkgroep. Van het Wijkteam Mortiere, na mens bewoners uit de Middel burgse wijk aan de andere kant van de snelweg, is nog niet bekend of het meedoet. De gemeente Middel burg zit zelf wel in de werkgroep. De gemeente wil aan de Trek dijk een bedrijventerrein aanleg gen voor met name logistieke be drijven. De inwoners van het dorp Lodder verwacht voor de zomer vakantie een advies van de nieuwe werkgroep zijn echter fel tegen, omdat zij niet ingeklemd willen raken tussen een snelweg, een bedrijventerrein en industriegebied Vlissingen-Oost. Na de gemeenteraadsverkiezin gen is door het nieuwe college be sloten opnieuw met alle betrokke nen te overleggen. De werkgroep gaat alternatieven onderzoeken. Als het om woningbouw gaat, heeft zij niet de vrije hand: plan nen die slecht zijn voor de Wal- cherse afspraken over woning bouw zijn verboden. Omgekeerd betekent het echter niet dat nieuwe afspraken over woningbouw op Walcheren bij voorbaat een streep zetten door de bouw van huizen aan de Trekdijk, zegt wethouder Cees Lodder. Lodder - verantwoordelijk voor het project Trekdijk - verwacht voor de zomervakantie van 2019 een advies van de nieuwe werk groep. „Dat zal één advies zijn, voor één alternatief Dan kan het college daarover een besluit nemen." SuperKiasi vrijdag 12 oktober 2018 Idris opent aan 'Vlissingse Kruiskade' Claudia Sondervan Vlissingen Zoon Elias (bijna 4), Farzhad (bijna 37) en Masuma (28) Hashemi openen hun Idris Markt in nieuwe gedaante in het voormalige pand van Radio Ton in de Scheldestraat in Vlissingen. foto lex de meester -Farzhad Hashemi Inwoners van Nieuw- en Sint Joosland en ondernemers in Mi- delburg gaan samen nadenken over de toekomst van de Trek dijk langs de A58. Binnen een jaar moet bekend zijn wat zij als de beste ontwikkeling zien voor die plek. Uit alle alternatieven, kiezen zij er gezamenlijk één uit. Maurits Sep Nieuw en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37