Vier maanden zitten voor diefstal Acht aanhoudingen na drugsvangst ftl 5 MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 24- jarige Rotterdammer B. M. een gevangenisstraf van vier maanden opgelegd. Ook moet hij nog zestig dagen uitzitten van een eerder vonnis. De rechtbank achtte M. verantwoordelijk voor enkele diefstallen in Rilland, medio april. M. liep op 17 april van dit jaar in de Hoofdstraat in Rilland en ge droeg zich volgens een omwo nende verdacht. De politie werd ingeschakeld en toen de man staande werd gehouden, kon hij zich niet identificeren. Daarop werd hij meegenomen naar het politiebureau. Bij zijn fouillering kwam twee tomtoms, een paar handschoenen, oordopjes en een zilverkleurige heupflacon tevoor schijn. Spullen die kort daarvoor waren gestolen. De man was in Rotterdam met vrienden op stap geweest en had een fles wodka en vier halve liters bier gedronken. Vervolgens was de groep met de auto weggereden. De Rotterdammer verklaarde dat hij zich vanaf het moment dat hij uit de auto was gestapt tot het mo ment dat hij wakker werd in een politiecel niets kon herinneren. M. heeft geen werk, geen inko men, geen verblijfsstatus en is verslaafd aan alcohol. Eerder deze week (op maandag en woensdag) is in Vlissingen tussen een lading bananen een partij van in totaal 800 kilo cocaïne aangetrof fen. De bananen waren afkomstig van een schip dat uit Zuid-Amerika kwam. Deze drugs zijn intussen vernietigd. Onderzocht wordt nu of de partij cocaïne die in Den Haag is aange troffen in relatie staat tot de partij SYDNEY BORDERCOLLIE VERLEIDT AUTOMOBILISTEN In en om Terhole is hij inmiddels een beroemdheid: Sydney. De bordercollie heeft een onbedwingbare liefde voor autorijden en weet bijna iedereen voor zijn karretje te spannen. Daar komt weer een auto het erf aan de Ha- vendijk bij Terhole op. Minstens een keer per maand is het raak. Achter het stuur zit meestal een ietwat verbouwereerde chauffeur en op de bijrijdersstoel, of lekker achterin, Sydney. Als hij zou kun nen lachen zou hij dat zeker doen, want hij heeft het weer voor el kaar: een autoritje. Zijn baasje, melkveehouder Bo- ris Peters (34), is het inmiddels ge wend en kan niet anders dan on gemakkelijk lachen en welge meende excuses maken. „Och, was hij weer ontsnapt? Dank je wel dat je hem hebt thuisgebracht! Ik had hem ook willen komen ophalen hoor!" Bordercollies staan bekend als zéér pientere honden en reu Syd ney (3,5 jaar) is daarop geen uit zondering. Hij heeft een enorm boerenerf om te bewaken en wei landen om in rond te rennen, maar Sydney gaat er telkens op uit. Zijn bestemming: de weg. Want daar rijden auto's en daar wil hij in. Om een lekker eindje te rijden. onzichtbaar hek met een speciale halsband die een geluidsignaal af geeft als hij buiten de perken gaat. Niks helpt. Sydney vindt telkens weer een manier. Boris: „Hem binnenhouden of aan de ketting leggen, willen we niet. Het is zo'n lieve hond. We willen natuurlijk ook niet dat hij gewond raakt of het verkeer in gevaar brengt. Hij is ons gewoon telkens te slim af. We hopen dat hij het afleert." De modus operandi van Sydney is steeds dezelfde: hij wandelt naar de weg, bij voorkeur naar de vlak bij gelegen rotonde waar het ver keer langzaam rijdt, en probeert daar kwispelend de aandacht te trekken. De meeste passanten rij den voorzichtig door, maar er is al tijd wel iemand die geschrokken de auto in de berm zet om 'het arme beest' in veiligheid te bren gen. Dat is bingo voor Sydney. Wie stopt, wordt privéchauffeur. Want als het portier eenmaal opengaat, springt Sydney er meteen in, gaat netjes voorin of achterin zitten en toont zijn penning met daarop het telefoonnummer van Boris Peters. En die geeft dan het adres, of komt Sydney oppikken. Met de auto, na tuurlijk. Vaste chauffeurs Sydney is inmiddels in en om Ter hole zo'n beroemdheid dat dorpe lingen de 'hulpverlenende' pas santen geregeld aanspreken. „Oh! Da's Sydney, die woont daar!" Ook Hem steeds binnenhouden of aan de ketting leggen, willen we niet. Het is zo'n lieve hond heeft hij inmiddels zijn schare vaste chauffeurs uit de buurt, die hoeven de weg al niet meer te vra gen en vinden het wel gezellig om Sydney een ritje te geven. Peters geeft zijn Sydney nog maar eens een aai. „Eigenlijk is het gewoon een luie hond." Tractor „We hebben Sydney sinds hij pup was en hij heeft zijn eigenaardig heidje opgepikt toen we voor het eerst op vakantie gingen. De hond zou bij mijn broer op de boerderij blijven, maar toen we wegreden, rende Sydney achter ons aan. Sindsdien probeert hij geregeld een lift te krijgen. Ook op de trac tor. Je krijgt hem er haast niet meer uit", zegt Peters. Alles heeft de melkveehouder eraan gedaan om Sydney op het erf te houden: draad spannen, een cocaïne die deze week in Vlissingen is gevonden. De acht verdachten zijn 36,37,42 (twee personen), 43, 49, 56 en 62 jaar oud, deels zonder vaste woon- of verblijfplaats en deels afkomstig uit Delft, Vlaardingen, Voorburg, Rotterdam en Amsterdam. De recherche sluit meer aanhou dingen niet uit. vrijdag 12 oktober 2018 Rechercheurs hebben gister ochtend in de Zilverstraat in Den Haag 400 kilo cocaïne aange troffen en acht verdachten aan gehouden. De drugs zijn ver moedelijk afkomstig uit de haven van Vlissingen. Luc Oggel Den Haag/Vlissingen 'Hij is ons telkens te slim af' Sheila van Doorsselaer Terhole - Boris Peters, baasje Sydney Melkveehouder Boris Peters heeft er alles aan gedaan om te voorkomen dat zijn bordercollie Sydney ontsnapt. Maar tever geefs. FOTO PETER NICOLAI Zo gauw je de deur opent, springt Sydney in de auto laat zijn penning met het telefoonnummer van zijn baasje zien zien. LiJmitru* tltl QiKI A De politie na de inval aan de Zilverstraat in Den Haag. fotoregiois

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35