Hulster straat ondanks protesten afgesloten Autobranden kosten man 1,5 jaar vrijheid 'Gelijke monniken gelijke kappen' 4 Solo-album is uitlaatklep voor Rik Mol Ondanks bezwaren van bewoners en ondernemers zet de gemeente de afzetting, die acht maanden gaat duren, toch door. Aangezien de af sluiting pas dinsdag bekend werd gemaakt, is er ook geen tijd de be zwaarprocedure af te wachten. Over die gebrekkige communica tie heeft de gemeente al uitgebreid excuses gemaakt. Het straatge deelte wordt ingericht als bouwop- slag ten behoeve van twee nieuw bouwprojecten in dat deel van de binnenstad. Volgens de aannemers is er geen andere geschikte plaats in de buurt om als opslag te dienen. Bewoners en ondernemers be strijden dit en een van de onderne mers in de straat eiste woensdag avond tijdens de vergadering van de wijkraad Binnenstad Hulst een onafhankelijk onderzoek door een expert. Wethouder Diana van Damme zegde toe de mogelijkhe den voor zo'n onderzoek te bekij ken, maar ook niet meer dan dat. Inmiddels is ook de Hulster poli tiek in de pen geklommen. Oppo sitiepartij Groot Hontenisse spreekt in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders haar ongenoegen uit over de hele gang van zaken. De fractie stelt dat de rode draad in het coalitieprogramma 'De Kracht van Samen', dus samenwerken met burgers en ondernemers, niet uit de verf komt. Groot Hontenisse ad viseert het college voortaan een ge degen communicatieplan op te zetten, zodat dergelijke toestanden in de toekomst voorkomen kunnen worden. Nu de hekken er staan, is de reac tie van veel passanten overigens: „Het valt nog best mee." MIDDELBURG Voor het in brand steken van vijf auto's heeft de recht bank in Middelburg de 26-jarige A. H. uit Westkapelle een celstraf van twee jaar opgelegd. Daarvan zijn zes maanden voorwaardelijk. Hij heeft een proeftijd van drie jaar en moet zich laten behandelen. Tegen de man was veertig maanden gevange nisstraf plus de opgelegde proeftijd en behandeling geëist. Samen met zijn 16-jarige vriendin stak hij in januari in zijn woonplaats drie auto's in brand. Krap twee maanden daarna gebeurde hetzelfde met een bestelbus in Westkapelle en een personenauto in Domburg. Tijdens de behandeling van zijn zaak zei H. te hebben gehandeld uit frustratie omdat een Middelburger die hem nog geld schuldig was, wei gerde te betalen. Ook zei H. voor de kick te hebben gehandeld. Zijn minderjarige vriendin zal zich later voor de rechtbank moeten verantwoorden. ERVAREN MACHINISTEN EN MATROZEN jaczon De 33-jarige Mol heeft in die peri ode allesbehalve stilgezeten. Hij werkt mee aan talloze albums, films en commercials, treedt volop op, doceert aan het conservatorium en maakt als zijn alter ego Ryan Ricks furore met soepel in het ge hoor liggende trompetmelodieën. Injinite minors komt op zijn eigen label uit. „Dan heb ik ook de vrij heid om te doen wat ik zelf wil. Dat is in mijn andere werk niet altijd zo. Dit is voor mij echt een uitlaatklep. Ik merk dat ik dat nodig heb, naast alles wat ik doe." Opnieuw serveert hij een mix van vooral jazz, soul en funk, altijd met een duidelijke groove. Opvallend is het veelvuldige gebruik van hip- hopbeats. „Dat past bij deze tijd. Daarom vond ik het interessant om juist dat te onderzoeken. Dat was nog een flinke klus. Zo'n beat is heel lineair - die gaat maar door - terwijl jazz gebaseerd is op interac tie. Met wat kunstgrepen hebben we dat toch voor elkaar gekregen." Funk on me verraste destijds door de vele vocale nummers, met een hoofdrol voor de Britse soulzanger Nate James en een juist wat be scheiden rol voor Mol zelf. „Nu wilde ik terug naar de basis en dat is instrumentale muziek met de trompet als lead. We zijn acht jaar verder en ik denk dat ik dat nu ook beter kan dragen." Toch springt één niet-instru- mentaal nummer eruit: The Blame met Brent Carter, die in de Het is onwijs leuk om met je jeugdheld samen te werken jaren negentig zanger was van To- wer of Power. „Die muziek draaide ik dag en nacht. Daar ben ik echt mee opgegroeid. Met mijn vader ging ik altijd naar hun concerten. Ik heb hem benaderd en hij vond dat verhaal erg leuk, dus hij zei: 'Let's do it'. Het is onwijs leuk om met je jeugdheld samen te werken." Voldoening Mol haalt veel voldoening uit het opnemen van het album. „Voor mij is het al geslaagd. Ook als niemand hem koopt, ben ik nog steeds op recht blij met deze plaat. Ik hoop vooral dat we er live mee kunnen gaan spelen. Ik ben aan het repete ren met een aantal mensen om te kijken of het klikt. Daarbij kies ik bewust voor jonge gasten. Dat houdt me fris en heeft me energie." De 'Vol. 1' in de albumtitel geeft aan dat er meer in het vat zit. „Ik heb nog een hoop tracks liggen waarvan ik denk: 'hadden we die hier óók maar op gezet'. Ik kan zo een volgend deel samenstellen. Vandaar dat ik het 'volume 1' heb genoemd. Ik ga dus niet weer acht jaar wachten." 'Gelijke monniken, gelijke kap pen', zo verklaarde de officier van justitie het feit dat tegen elk een zelfde straf werd geëist. Op 25 februari van dit jaar wer den twee mannen, de 26-jarige A. T. uit Middelharnis en de 31-jarige F. C.R. uit Colombia met negen tien pakketten cocaïne in hun be stelauto betrapt bij de Bijleveldha- ven in Vlissingen. Later werden ook de 31-jarige J. van L. uit Som- melsdijk en de 38-jarige R. M. uit Middelharnis aangehouden. Van L. zou de auto aan T. hebben ge leend. Tijdens de behandeling van de zaak zeiden Van L. en M. onschul dig te zijn en beriepen zich op hun zwijgrecht. C. R. en T. wilden wel praten. C.R. was in Colombia door gewapende mannen ge dwongen naar Nederland te reizen en daar wat spullen op te halen. Vanuit Bergen op Zoom ging hij met T. naar Vlissingen. T. kon van een onbekende 15.000 euro verdie nen door 'iemand' naar de boot te brengen. Daar konden C.R. en T. zonder problemen aan boord van het schip komen. C.R haalde de cocaïne uit de lading bananen en toen alles in het busje was geladen, liepen beide mannen in de armen van douane en politie. Wat ze niet wisten was dat voor de douane het schip, de Eastern Bay, een risicoschip was: het kwam uit Colombia en het ver voerde bananen. Verder was T. al eerder in de buurt gesignaleerd. Volgens de advocaten zouden de verdachten moeten worden vrijgesproken, omdat er in het on derzoek het nodige ontbrak. Uitspraak op 25 oktober. vrijdag 12 oktober 2018 GO Met het zetten van hekken en een afzetlint is gisterochtend een begin gemaakt met het af zetten van een deel van de Frans van Waesberghestraat in Hulst. Sheila van Doorsselaer Terhole Jaczon B.V. is per direct op zoek naar: voor de ARM 33 SCH 45 Werken in de visserij is dynamisch en operationeel en vraagt veelal om een prag matische aanpak. Bij het internationale visserijbedrijf Cornelis Vrolijk, waar Jaczon onderdeel van is, werken enthousiaste en betrokken collega's die zich prettig voelen bij een informele sfeer. Voor zowel de ARM 33 als de SCH 45 zijn wij op zoek naar ervaren machinisten en matrozen die graag de handen uit de mouwen willen steken. Ideale kandidaat De ideale kandidaat voor deze functie voldoet aan de volgende eisen: Afgeronde visserijopleiding, minimaal SW6; Geldig vaarbevoegdheidsbewijs (vereist). Wij bieden Een afwisselende functie; Goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden; Doorgroeimogelijkheden. Heb je interesse? Reageer dan snel op onze vacature! Wij ontvangen graag je sollicitatiebrief met CV via crewing|S)iaczon.nl. Heb je vragen, neem dan contact op met Anton Dekker (06 212 81 272) of Eric van Linden (06 319 55 997). Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. CORNELIS VROLIJK Rik Mol: „Ook als niemand hem koopt, ben ik nog steeds oprecht blij met deze plaat." fotosander baks 'Ik ga niet weer acht jaar wachten' Eindelijk is er een nieuw soloal bum van de Zeeuwse trompet tist Rik Mol. Vrijdag verschijnt In- finite minors vol. 1. Zijn vorige so loplaat, het spetterende Funkon me, dateert van 2010. „Is dat al acht jaar geleden?", zegt hij ver baasd. „Daar sta ik zelf van te kij ken. Dan werd het ook wel tijd." Rolf Bosboom Goes - Rik Mol Voor hun aandeel in het smok kelen van negentien kilo co caïne is gisteren tegen vier mannen een gevangenisstraf van elk vijf jaar geëist. De zaak tegen de mannen diende voor de rechtbank in Middelburg. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34