Tbenemende krapte zorgt voor gekte op Zeeuwse huizenmarkt Eten tussen hemel en hel in Zierikzee Van voetballer naar arbiter Rik Mol brengtvoor het eerst in acht jaar weer een cd uit. Robin Koster staat na zware blessure weer binnen de lijnen In het deel van de provincie boven de Westerschelde (met uitzonde ring van Tholen) gingen de huizen voor gemiddeld 240.000 euro van de hand. Dat is 5 procent meer dan een jaar eerder, toen gemiddeld nog 228.000 euro werden betaald. Dat blijkt uit het kwartaalover zicht van makelaarsvereniging NVM. De aangesloten Zeeuwse ma kelaars verkochten van juli tot en met september in totaal 696 wonin gen. In het tweede kwartaal van 2017 waren dat er nog 755. In het tweede kwartaal van dit jaar piekte de verkoop op 805 Zeeuwse huizen. Dat komt neer op gemiddeld 9 per dag. De terugloop in verkoop doet zich het sterkst voor in Zeeuws-Vlaan deren, waar alle typen woningen minder vaak van eigenaar wisselen. Elders in Zeeland worden vooral minder hoekwoningen en apparte menten verhandeld. Het aantal ver kochte vrijstaande en twee-onder- een-kapwoningen stijgt daarjuist. Boven de Westerschelde werden huizen afgelopen kwartaal in ge middeld 44 dagen verkocht. Die pe riode is de afgelopen jaren nog nooit Gemiddelde verkoopprijs in Zeeuws-Vlaanderen boven de twee ton zo kort geweest. Een jaar geleden was dat nog 74 dagen. In Zeeuws- Vlaanderen duurde het afgelopen kwartaal gemiddeld 73 dagen voor dat de handtekeningen waren gezet, tegen 94 dagen een jaar eerder. De NVM kijkt ook naar de gemid delde verkoopprijs per vierkante meter woonoppervlakte. Die prijs is boven de Westerschelde inmiddels de 2000 euro gepasseerd en staat nu op 2012 euro. Een jaar geleden ging het nog om 1825 euro. In Zeeuws-Vlaanderen wordt nu gemiddeld 1721 euro per vierkante meter betaald. Dat is 132 euro meer dan in het derde kwartaal van 2017, een stijging van ruim 8 procent. Randstad De krapte op de woningmarkt is nog niet zo nijpend als in de Rand stad, maar doet zich nu ook in Zee land gelden. Daarbij gaat het vooral om de gemeenten Vlissingen, Mid delburg, Borsele, Goes en Noord- Beveland. Met name op Tholen en in de gemeente Sluis is volgens de NVM het aanbod nog relatief ruim. De toenemende krapte zorgt voor gekte op de Zeeuwse huizenmarkt. De NVM signaleerde vorige week dat ook hier in de populaire gebie den regelmatig boven de vraagprijs wordt geboden, omdat er zo weinig huizen beschikbaar komen. Voorzitter Hendrik van Hoeve zei te voorzien dat binnen twee jaar de woningmarkt in de Zeeuwse steden op slot gaat. De NVM dringt al lan ger aan op het bouwen van meer huizen.» ZEELAND 2 It vrijdag 12 oktober 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 10 ZEELAND12 ZEELAND 4 FOTO RUBEN OREEL Zo'n twintig hon den en hun baas jes 'bestormden' gisteravond de trappen van het Vlissingse stad huis om te protes teren tegen een dreigende aanlijn- plicht op de Vlis singse stranden. Ze hoorden even later dat de dieren in elk geval tot april volgend jaar niet aan de lijn hoeven. Dan moet de raad al dan niet nieuwe regels hebben vastge steld. Burgemeester Bas van den Tillaar deed geen belof tes over de inhoud van het voorstel dat burgemeester en wethouders gaan maken. De demonstratie op het strand gaat zaterdagmiddag dan ook gewoon door. Carin en Jos Otten zijn blij dat de regels niet meteen verande ren, maar willen wel 'druk op de ketel houden'. Huizenprijzen exploderen De prijzen op de Zeeuwse hui zenmarkt blijven stijgen. In Zeeuws-Vlaanderen is de ge middelde verkoopprijs afgelo pen kwartaal voor het eerst boven de twee ton uitgekomen: 204.000 euro. Een jaar eerder was dat nog 195.000 euro. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31