V2.0 Familie verdronken Ezra hoopt op nieuw onderzoek van OM Dikke nieuwe krant met bijzondere gezichten Morgen! 2 MAAN LEO Column Heel Zeeland digitaal, kopte Delta trots dit jaar. Vanaf augustus zou er in heel Zeeland geen analoog signaal meer te bekennen zijn. Het nieuws werd gebracht als een overwinning. Eindelijk iets waarin Zeeland voorop loopt. Helaas loop ik wat achter. Elke week bedacht ik wel een keer dat ik zo'n kastje moest aanschaffen. Of in ieder ge val moest opzoeken óf ik dat moest doen. Maar telkens waren er be langrijker zaken die mijn aandacht vroegen. opeens zonder tv. Of, om preciezer te zijn, kwam ik er halverwege september achter toen ik bij het schoonmaken per ongeluk het tv- toestel aanzette. Want eerlijk ge zegd was het me nog helemaal niet opgevallen dat er geen signaal meer was. Wie gaat er per slot van rekening in een wereld met Net- flix en NPO Start nog zitten wach ten tot een programma begint? Wie kwelt zichzelf nog met einde loze reclameblokken? Wie houdt nog zijn plas op totdat een pro gramma is afgelopen? Ik had mijn tv helemaal niet gemist. Bij een streamingdienst kies je zelf wat je wilt kijken. Je komt eigen lijk nooit meer per ongeluk bij een of ander programma terecht. Zap pen is verleden tijd. Natuurlijk is dat de charme van het systeem, maar je loopt de serendipiteit mis: het toevallig stuiten op een gewel dige uitzending. De mening die je niet had verwacht. De film waar je nog nooit van had gehoord. NPO aankondigde haar kijkers voortaan bewust op verschillende standpunten te wijzen. Heb je een uitzending over abortus van HU- MAN gekeken, dan raadt NPO Start je daarna iets van Wakker Nederland aan, een andere kijk op hetzelfde thema. Het idee is mis schien ietwat betuttelend, maar ik snap precies waarom de NPO hier voor kiest. In een wereld zonder serendipiteit is dit immers hoog nodig. Wie gaat in een wereld met Netf lix nog wachten tot een programma begint DESTELLING Vandaag: Vrijspraak scoutingleider is onbegrijpelijk Echt wè Hlad nie Toos Henk Paul Kusters STEEbS MEER SLECHTHORENDEN Jerrycans met onbekende vloeistof gevonden Lespakket over Etty Hillesum MIDDELBURG SP roept op tot protest bij Arduin De 13-jarige Ezra verdronk op 14 oktober vorig jaar in de lazy river van het Goese zwembad. Het Openbaar Ministerie conclu deerde eerder dit jaar onder meer dat het zwembadperoneel niet nalatig is geweest. Er wordt nie mand vervolgd. De jongen stierf volgens het OM aan de gevolgen van een epileptische aanval. Oproep Bij die uitleg kan de familie zich een jaar na dato nog altijd moei lijk neerleggen. In het voorjaar deed de moeder van Ezra al een emotionele oproep aan mensen die op de bewuste dag in het zwembad waren om zich te mel den. „Daar hebben een paar men sen op gereageerd", laat Agnes II- lis, de oma van Ezra, nu weten. „Het heeft geen grote nieuwe din gen aan het licht gebracht, maar het was toch goed om deze men sen te spreken." Volgens Illis wacht de familie nu op antwoord van het Open baar Ministerie. Er is volgens haar een verzoek ingediend om de zaak toch nog eens nader te bekijken. De familie zegt dat er aanwijzin gen zijn die erop duiden dat Ezra geen epileptische aanval had. De oma van de jongen wijst onder Het heeft geen grote nieuwe dingen aan het licht gebracht meer op de verklaring van de arts van Ezra, die stelt dat de jongen niet gevoelig was voor de lampen in het bad en de schittering in het water. Hij had sowieso al lange tijd geen zware aanval meer ge had. Het Openbaar Ministerie kon gisteren geen reactie geven op de wens van de familie om de zaak toch nog een keer onder de loep te nemen. git 2 of 3 dagen Duitse kerstsfeer beleven in Gladbeck vrijdag 12 oktober 2018 En zo zat ik eind augustus Maar ik merk wel een verschil. Ik moest eraan denken toen de Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeuws is wél een taal 1312 reacties WESTDORPE In een bos langs de Stek- kerweg bij Westdorpe zijn woensdagavond vijf jerrycans met een onbe kende vloeistof gevon den. Volgens de politie werden de jerrycans rond 19.40 uur gevonden door een medewerker van Staatsbosbeheer. Een gespecialiseerd bedrijf heeft de jerrycans opge ruimd. Onderzoek moet uitwijzen wat de inhoud is. Voor zover bekend was er geen sprake van lekkage. De politie ging in eerste instantie uit van een drugsdumping, maar liet weten dit nog nader te onderzoeken. MIDDELBURG Het Etty Hillesum Onder zoekscentrum (EHOC) in Middelburg heeft een speciaal lespakket sa mengesteld voor de hoogste klassen van havo en vwo. In het pak ket wordt aandacht be steed aan het leven van de in 1914 in Middelburg geboren Joodse schrijf ster Etty Hillesum. Rond 30 november 1943 werd ze vermoord in Ausch- witz. In het lespakket zijn fragmenten uit haar brie ven en dagboeken opge nomen. Het is bestemd voor de vakken geschie denis, Nederlands, le vensbeschouwing en kunstzinnige vorming. De zorg voor mensen moet bij instelling Ar duin weer eerste priori teit worden, vindt de SP in Zeeland. De partij roept mensen op tot een manifestatie, donderdag 18 oktober vanaf 16.45 uur, bij het kantoor van Arduin aan de Segeers- singel in Middelburg. Met de actie wil de SP cliënten, ouders en per soneel van Arduin steu nen. De zorginstelling voor mensen met ver standelijke beperkingen kwam onder vuur te lig gen, toen bleek dat be zuinigingen ten koste gaan van cliënten en personeel. Nabestaanden van de vorig jaar verdronken Ezra Trinidad uit Goes hopen nog altijd dat het Openbaar Ministerie extra on derzoek wil doen naar het drama dat zich een jaar gele den voltrok in het zwembad van Omnium. Rob Paardekam Goes - Agnes Illis, grootmoeder van Ezra Trinidad Beste lezer, De PZC vernieuwt. Gisteren vertelde ik u over twee nieuwe bijlagen bij de krant van zaterdag. Z met achter gronden en reportages, Zo met eer ste hulp bij alledaagse kwesties. Vandaag aandacht voor een paar bijzondere gezichten. Ondine is terug. Verslaggeefster On- dine van der Vleuten had al een co lumn in de PZC. Met veel succes. Morgen laat zij u voor het eerst weer meegenieten van haar bonte leven. We hebben ook Saskia Noort ge vraagd een wekelijkse column te maken. Zij is vooral bekend gewor den als thrillerschrijver, maar met boeken als Huidpijn en Stromboli laat zij zich steeds meer van een andere kant zien. We verheugen ons op haar waarnemingen. In de nieuwe zaterdagkrant staat steeds een tweeluik. Iemand die in het nieuws opduikt tegenover ie mand die eruit verdwijnt. Verder is er een interview en geven we de ruimte aan een mening in de nieuwe rubriek Zo gezien. Onze verslaggever Theo Giele begint met zijn kijk op het gas- loos bouwen. Vandaag merkt u al wat van de ver anderingen. In de nieuwe zaterdag krant is geen plaats voor de weke lijkse restaurantrubriek. De eetre- censies van Frank Balkenende, Elian van 't Westeinde en Bob Maes vindt u voortaan in de krant van vrijdag. Met vriendelijke groet, Arie Leen Kroon hoofdredacteur KUN JE DE BLUETOOTH OP JE TELEFOON UITZETTEN HENK? WE HOREN PORNO OP C>E BOXEN IN fc>E WOONKAMER... Van der Valk hotel Gladbeck 1 of 2 overnachtingen 1 of 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 17,50 p.p.p.o. •S Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Tip: bezoek de kerstmarkten van DüsseLdorf, Oberhausen of Essen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2