Mocromaffia GOUDEN TELEVIZIER-RING GALA 24 M ANGELA KIJKT TV Quote van de dag W Toen deze krant gedrukt werd, was het gala nog in volle gang. Kijk op onze website voor alle winnaars en video's met hun reacties. Het enige waarik zwanger van ben is een heleboel goede ideeën, maar geen baby's Als ik de prijs win voor beste actrice, is er iets misgegaan. Ilse moet hem krijgen! Winehouse als hologram Ronnie Flex in kleding Eigenlijk vind ik het best gek om de dag na het Televizier-Ring Gala, toch de hoogmis van de 'ouderwetse' lineaire tv, over een nieuwe dramaserie van streamingdienst Video land te beginnen. Het voelt zelfs alsof ik vreemd ga. Maar ja, die reeks, Mocro Maffia, vrijelijk geba seerd op het gelijknamige boek en sinds donderdag beschikbaar, is de zonde waard, zal ik dan maar zeggen. Ik heb (clandestien) twee afleveringen kunnen zien, maar die zijn veelbelovend en grijpen je bij de kladden. Tegelijk vliegen er zoveel kogels rond dat je je vertwijfeld afVraagt hoeveel personages na opnieuw twee afleveringen nog leven. Van één weet ik het zeker: gelauwerd misdaad journalist Rein, gespeeld door Daan Schuurmans, een heel ander type dan Daniël Elias uit Ik Weet Wie Je Bent. Bij hem begint alles, waarna de serie een sprong terug maakt in de tijd. Schuurmans neemt de kijker bij de hand en geeft context bij het verhaal van drie gezworen vrienden die vijanden worden. Vervolgens zit je binnen mum van tijd in het kluwen van drugslijnen, ripdeals, excessief geweld, liquidaties voor slechts 15K, machtige onderwereldfiguren die luisteren naar namen als De Paus of Potlood en loopjongens als Muis. Behalve een sterke maag vraagt de serie dan ook vooral concentratie van de kijker. Relaxed achter over leunen is er niet bij. Voor wat het waard is: het deed mij erg denken aan Penoza 4, misschien wel het beste seizoen van de vijf. Maar er is nog een reden dat de inhoud ver trouwd aandoet. We lezen, horen en zien natuur lijk al jaren bijna dagelijks over het fenomeen mocromaffia in de media. En hoewel de makers elke aflevering heel nadrukkelijk een disclaimer in beeld brengen dat de minste overeenkomst met de werkelijkheid op toeval berust, kijkt het toch als een soort documentaire over de wording van de jongste generatie Amsterdamse onderwereldleden die zich met grof geweld in de bovenwereld mani festeren en geen enkele erecode kennen. Bij hen zijn vrouwen en zelfs kinderen zijn niet veilig. De serie richt zich door het veelvuldig gebruik van straattaal en scheldwoorden duidelijk op een jonger publiek. Maar voor de oudere kijker is het personage van journalist Rein een fijne toevoe ging. Toch nog iemand die sympathiek is en met wie je makkelijk kunt meeleven. Wie weet haalt Mocro Maffia of zijn acteurs vol gend jaar zomaar een nominatie in een van de categorieën van het Televizier-Gala. Met dat idee in mijn achterhoofd voel ik me meteen een stuk minder schuldig. ►A Vanaf hierboven met de klok mee: Ellie Lust (I) in haar creatie van Mart Visser met partner; de dubbel genomineerde Jennifer Hoffman; Olcay Gulsen koos voor een smo king en de nieuwe RTL-ster Katja Schuurman. FOTO'S ANP KIPPA —Actrice Dakota Johnson reageert bij Ellen DeGenerés op het gerucht dat ze zwanger is van Chris Martin (Coldplay) vrijdag 12 oktober 2018 T Loes Haverkort, Jan Versteegh met zijn bloemensmoking en Verhoeven op de rode loper bij het Televizier-Ring Gala. fotosanpkippa —Jennifer Hoffman Beau van Erven Dorens maakte kans op twee prij zen. Rechtsboven hem Dennis Wee ning met Nicolette Kluijver op de rode loper. Hun Expedi tie Robinson was voor de vierde keer genomineerd voor de Gouden Televizier-Ring. FOTO'S ANP KIPPA MUZIEK Fans van Amy Winehouse kun nen straks weer naar een con cert van de in 2011 overleden zangeres. Een show met een hologram van de zangeres en een liveband gaat vanaf vol gend jaar drie jaar de wereld over. MUZIEK Ronnie Flex komt met zijn eigen kleding collectie. Vol gens de rapper is 'het neerzet ten van een kle dinglijn die übercool en toch zeer be taalbaar is voor een brede groep jongeren' een droom die wordt vervuld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24