r Javairö Dilrosun breekt bij Hertha BSC door in Bundesliga Jong Oranje is eigenlijk al klaar 3-daagse stedentrip inclusief vlucht en hotel 21 Javairö Dilrosun (20). Schrijf de naam maar op. Zijn doorbraak bij Hertha BSC ging snel en wie de linksbenige aanvaller daar ziet spelen, weet dat Jong Oranje slechts een tussenstap zal zijn. Leekens terug naar Tunesië Kiki Bertens verliest in Linz Bennettwint weer etappe JONG ORANJE De sensatie van de Bundesliga zat vorige maand nog gewoon op de re servebank van Oranje onder 20 jaar. Javairó Joreno Faustino Dilrosun (20) vertelt het met een glimlach. Ferdi Kadioglu van Fenerbabce en Tahith Chong van Manchester Uni ted kregen de voorkeur in Zeist. Ook zeer getalenteerde spelers, maar de in Amsterdam-West opge groeide Dilrosun is inmiddels ver der. Basiskracht van Hertha BSC, dat samen met RB Leipzig, Borussia Mönchengladbach en Werder Bre- men slechts drie punten achter koploper Borussia Dortmund staat. En nog vóór het grote Bayern Mün- chen, dat door de ploeg uit Berlijn werd verslagen. Op 2 september gooide trainer Pal Dardai hem voor de leeuwen. Sindsdien is hij publiekslieveling in Berlijn. „Mensen spreken mij veel aan, ik blijf gewoon normaal doen. Al is het een heerlijk gevoel als je opeens tegenover Arjen Robben en James Rodriquez staat. En nog mooier: er ook nog van wint. Ik voel EK-KWALIFICATIE Stand Programma me in Berlijn enorm zelfverzekerd. De Amsterdamse bluf heb ik so wieso behouden." m&tm Na zijn entree tegen Schalke 04 op 2 september volgde zijn eerste goal tegen VfL Wolfsburg. En ook tegen Werder Bremen scoorde hij. Vanuit het niets naar de top. „Ik was 16 jaar en ik kreeg bij Ajax geen contract aangeboden", legt hij uit. „Vervolgens werd ik uitgenodigd door Chelsea en ManCity. Toen ik bij City op bezoek was, wist ik het meteen: daar wilde ik heen. „Doorbreken daar is natuurlijk heel lastig. Ik wilde afgelopen zo mer een stap zetten waarbij ik veel aan spelen toe zou komen. Hertha BSC is echt de juiste club voor me. Er was meer interesse, maar ik voelde dat ik daar een kans zou krij gen. Als een klassieke buitenspeler. Als ik de kans zie, ga ik buitenom en dan komt die voorzet. Een typi sche Ajax-speler? Jij zegt het..." Het ging deze week zelfs al over het echte Oranje. In Duitsland, waar hij al werd gekozen tot de beste nieuwkomer in de Bundes liga, zouden ze het niet gek hebben gevonden als hij zaterdag in de Johan Cruijff Arena al tegenover de ploeg van Joachim Löw had ge staan. „Ik ben op de goede weg, maar ik ben ook blij dat ik hier bij Jong Oranje ben. Oranje is iets voor de toekomst, denk ik. Op de Neder landse televisie hoorde ik laatst iemand bij een talkshow zeggen dat ik voor Kaapverdië zou gaan kiezen. Dan moeten ze mij hebben ver ward met Garry Mendes Rodriques van Galatasaray. Ik ben van Suri naamse afkomst, maar ik wil ge woon voor Nederland spelen." Creëer mooie herinneringen in één van de 10 steden in Europa Ga naar pzc.nl/stedentrips vrijdag 12 oktober 2018 VOETBAL Georges Lee kens (69) gaat weer aan de slag in Tunesië. De Belg wordt trainer van Étoile du Sahel, dat afgelopen sei zoen als derde eindigde in de Tunesische competitie. De oud-coach van Roda JC werd in juni ontslagen als bondscoach van Hongarije, dat onder hem in vier inter lands niet wist te winnen. Leekens werkte eerder ruim een jaar in Tunesië als bondscoach van het Afri kaanse land. TENNIS Kiki Bertens (foto) is in de tweede ronde van het WTA-toernooi van Linz uitgeschakeld door Marga- rita Gasparian, de nummer 137 van de wereld (7-5 2-6 7-6 (3)). Bertens is in een strijd verwikkeld met vooral de Tsjechische Karolina Pliskova om deelname af te dwingen aan de WTA Fin als in Singapore voor de beste acht van de wereld. WIELRENNEN Sam Ben- nett heeft voor de tweede dag op rij een etappe ge wonnen in de Ronde van Turkije. De Ierse renner van Bora-hansgrohe won giste ren in de derde rit opnieuw de sprint. De Argentijn Maximiliano Richeze ein digde als tweede, voor de Duitser John Degenkolb. Vanuit het niets naar de top Mikos Gouka Katwijk gespeeld w g V Pt (v-t) 1 Engeland 8 6 2 0 20 (14-4) 2 Oekraïne 8 4 2 2 14 (15-8) 3 Schotland 8 4 2 2 14 (12-8) 4 Nederland 8 3 3 2 12 (15-6) 5 Letland 8 0 3 5 3 (5-15) 6 Andorra 8 0 2 6 2 (1-21) EK-KWALIFICATIE, GROEP D Gisteren Engeland - Andorra nnb Vandaag 18.00 uur Oekraïne - Schotland 18.30 uur Letland - Nederland Dinsdag 18.30 uur Nederland - Oekraïne 18.30 uur Schotland - Engeland 18.30 uur Andorra - Letland RIGA Jong Oranje speelt van avond vanaf 18.30 uur in het Skonto Stadion in Riga tegen Letland. De laatste wedstrijd in de EK-kwalificatiepoule speelt de ploeg van trainer Erwin van der Looi komende dinsdag tegen Oekraïne op de Vijverberg in Doetinchem (vanaf 18.30 uur). Alleen in theorie hebben de ta lenten van Jong Oranje nog een kans op deelname aan het EK 2019 in Italië en San Marino. „Een kleine kans, maar we moe ten er toch voor gaan", zegt Javairö Dilrosun. „Ik was erbij tij dens de trip naar Zuid-Amerika, de afgelopen zomer met de oe fenwedstrijden tegen Bolivia en Paraguay. Dit is een echte kwali ficatiewedstrijd. Een mooi po dium om mezelf te laten zien." Javairö Dilrosun in actie voor Hertha BSC. „Echt de juiste club voor me." foto'sgetty images, pro shots Met een stedentrip naar keuze bewonder je de Sagrada Familia in Barcelona, slenter je door het oude centrum van Porto of ontdek je de Italiaanse cuisine in Rome. Bestel jouw voucher voor een spotprijs en ga op ontdekkingsreis in Europa! Keuze uit 10 bestemmingen: Barcelona, Madrid, Valencia, Londen, Sofia, Porto, Milaan, Rome, Krakau of Praag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21