Nella is een huisartsenlokker Maak een kijkdoos K-i Kassa korting tot 175nn n/V Morgen! Langere wachttijden 3,95 WA I ^bureau 17/10 Walcheren Onderzoek: We vinden onszelf beter dan onze collega's en mannen voelen zich op de werkvloer beter dan vrouwen »P3 De tijd die binnenkomende Britten nu nog kwijt zijn aan de paspoort controle is gemiddeld 25 seconden per persoon. Maar als het land straks niet meer bij de Europese Unie hoort, en er geen afspraken worden gemaakt, loopt die wacht tijd op naar 40 tot 45 seconden per persoon. Dat blijkt uit interne be rekeningen. Het verschil van 15 tot 20 secon den lijkt niet veel, maar de wacht tijd kan bij een vliegtuig met twee honderd passagiers oplopen naar vijftig minuten tot ruim een uur. Volgens voorzitter Sven Schuitema van de Marechausseevereniging is er te weinig mankracht om de drei gende wachtrijen weg te werken. brexit rekening houden met lan gere overstaptijden, lange rijen en gefrustreerde reizigers. „De kans bestaat inderdaad dat het langer gaat duren", zegt woordvoerder Hans van Kastel van Schiphol. „De marechaussee moet dan namelijk meer handelingen uitvoeren bij de paspoortcontrole. Dat kan iets be tekenen voor de snelheid en de be leving van passagiers op de lucht haven." We brengen in kaart welke scenario's er zijn om de gevolgen te minimaliseren „Veel marechaussees stappen mo menteel over naar de politie, omdat de arbeidsvoorwaarden daar beter zijn. Dat betekent dat er gaten val len." Schiphol moet bij een harde Veel marechaussees stappen momenteel over naar de politie De luchthaven is 'in gesprek' over dit probleem. „We brengen in kaart welke scenario's er mogelijk zijn om de gevolgen te minimaliseren", aldus Van Kastel. Een woordvoerder van de Ko ninklijke Marechaussee bevestigt dat alle Britten na de brexit worden beschouwd als reizigers uit een 'derde land', die extra moeten wor den gecontroleerd. Ieder jaar zijn er ongeveer vijf miljoen Britten die naar Nederland reizen. Daarvan stapt ongeveer de helft op Schiphol over op een ander vliegtuig. Ook die transfers kosten straks mogelijk meer tijd, al hoopt Schiphol dat deze overstappers, net als reizigers uit de Verenigde Staten en Canada, niet opnieuw door de beveiliging hoeven. Of de EU en de Britten een ak koord weten te sluiten over de brexit, is nog onduidelijk. Op 29 maart volgend jaar stapt het Ver enigd Koninkrijk uit de EU. Nella den Hollander is praktijkmana ger bij drie Zeeuwse huisartsenprak tijken. Ze werkt daar de administra tieve rompslomp weg, zodat de huis arts zich beter kan concentreren op zijn patiënten. Dat maakt het vak aan trekkelijker, waardoor mogelijk meer artsen naar Zeeland komen. Want dat is hard nodig. van je favoriete boek Ga voor deze actie naar de Blz.-boekhandel Kijk voor een Blz.-boekhandel in de buurt op www.blz.nl Nog 5 dagen kassakorting Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl ORUÜ var Nieuwsmedia Nieuwe B Een harde brexit treft Schiphol Er dreigt chaos op Schiphol als de Europese Unie en de Britten geen deal sluiten over de brexit. Reizigers uit het Verenigd Ko ninkrijk staan dan veel langer in de rij bij de paspoortcontrole. De extra wachttijd kan oplopen tot ruim een uur. Hanneke Keultjes Peter Winterman Den Haag - Hans van Kastel, Schiphol - Sven Schuitema, voorzitter Marechausseevereniging ZEELAND2 GRATIS bouwplaat bij Gonnie Gijsje, Boer Boris, Dikkie Dik, Dolfje Weerwolfje, Costa Banana, Juf Roos, Dagboek van een muts. Kijkdoos tos verkrijgbaar voor 3,95. Boek vóór Boek nu uw rondreis met extra korting De kassakorting geldt nog slechts 5 dagen voor al onze 290 groeps- en privérondreizen. Boek nu 2019 t/m oktober vertrek: er is volop keuze! Boek de laatste plaatsen in 2018 met extra hoge korting. Kies voor de specialist in verre rondreizen. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. neemt je mee vrijdag 12 oktober 2018 23°C Nog even warm pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1