Ivan Leko vrijgelaten, bond schorst arbiters II II Turkse spionagefilm 19 bovenal probeerde controle te krij gen tegen de wereldkampioen. „Ik word soms chagrijnig als ik weinig de bal krijg", zegt de voet baller. „Ik ben een speler die graag veel aan de bal komt. In sommige wedstrijden kan dat niet, maar als dat dan niet lukt, is dat frustre rend. Dan voel je je een beetje al leen op een eiland. Zeker tegen grote landen moeten we daar als NATIONS LEAGUE Club Brugge-trainer Ivan Leko is na verhoor door de Belgische on derzoeksrechter vrijgelaten. De Kroaat had een nacht in de cel doorgebracht voor hij werd voor geleid. Leko's advocaat Walter Vansteenbrugge: „Hij wordt niet verdacht van matchfixing, maar staat wel in een dossier van wit wassen." Ook 21 andere betrokkenen zijn voorgeleid. In het buitenland zijn nog eens vier personen opgepakt. Het onderzoek naar manipulatie van wedstrijden spitst zich vooral toe op Antwerp - Eupen en Me- chelen - Waasland-Beveren. De opgepakte makelaar Dejan Veljko- vic zou in samenspraak met be stuursleden van Mechelen of via relaties de uitslag van die duels hebben beïnvloed. Daarbij lijken er afspraken te zijn gemaakt met de aangehouden arbiter Bart Ver tenten en officials van Waasland- Beveren. Er zou ook contact zijn gelegd met twee sportjournalis ten om positief over de arbiter te oordelen. De doelman van Waasland-Be- veren, Davy Roef, is één van de opgepakte personen. „Het feit dat iemand hier zit wil niet zeggen dat hij schuldig is", stellen zijn raadslieden. De tweede aangehouden arbi ter, Sébastien Delferière, wordt ook verdacht van corruptie, maar is onder voorwaarden vrijgelaten. Hij en Vertenten zijn met onmid dellijke ingang geschorst. De Bel gische voetbalbond (KB VB) liet al weten dat de twee nooit meer wedstrijden in de Belgische com petitie zullen leiden. „Hun inte griteit is aangetast en het vertrou wen is weg", zei scheidsrechters- baas Johan Verbist. Nationale ploeg In het trainingskamp van de na tionale ploeg ging het uiteraard over de zaak. Aanvoerder Vincent Het is te vroeg om het te hebben over individuen, maar je kan niet verrast zijn door dit nieuws Kompany kijkt niet raar op van het nieuws. „Het is te vroeg om het te hebben over individuen, maar als je spreekt over de voet balsector: dan kan je niet verrast zijn door dit nieuws", zei de ver dedigervan Manchester City. „De link is nauw met de praktijken van de wereld van mensenhandel, drugshandel en prostitutie." De wedstrijden op het tweede niveau in België zijn uitgesteld. In de hoogste afdeling is vanwege in terlandvoetbal geen competitie programma. team nog in groeien. Maar met een jongen als Frenkie (de Jong, red.) in de ploeg is dat wel makkelijker. Die weet hoe een aanvaller het liefst de bal wil krijgen." Sentiment Ook Memphis voelt dat het senti ment rond het Nederlands elftal langzaam aan het kantelen is, nu Koeman met een geheel nieuwe groep aan het huidige seizoen is begonnen. Van Peru werd ver diend gewonnen, onder meer dankzij twee goals van Memphis, tegen wereldkampioen Frankrijk in Parijs werd dus verloren in de Nations League. Toen ik jonger was, was ik erg gefocust op materialistische dingen. Dan wil je die mooie auto, dan is dat een doel „Oranje krijgt langzaam weer wat kleur op de wangen", zei Koe man onlangs. „Ik voel dat ook zo, ik denk dat we een talentvolle, goede groep hebben met veel po tentie", vult Memphis aan. „Maar de volgende stap moet zijn dat we ook een keer een grote wedstrijd gaan winnen. Tegen Duitsland en België hebben we die kans deze week. Een overwinning kan veel betekenen voor het vertrouwen en voor de spirit in het team. Tegen Frankrijk speelden we een goede tweede helft, maar alleen door re sultaat te halen, kunnen we bewij zen dat we goed bezig zijn." Onder Koeman is de 24-jarige voetballer onomstreden. „Ik weet dat ik belangrijk ben voor dit Oranje, maar het is zaak om nóg belangrijker te worden. Ik wil elke wedstrijd beslissend zijn." UITSLAGEN zaken nu op zijn plek. Neem de lus teloosheid en berusting bijvoor beeld die Fenerbah^e uitstraalde half september, toen er met 4-r werd verloren bij Dinamo Zagreb in de Europa League. Ook was er een scène in de kleedkamer voor de stadsderby tegen Besiktas. Toen lag er plotseling een kleed in de kleed kamer. Volgens president Kog zei den de ontslagen stafleden tegen de spelers dat ze Cocu in dat kleed gin gen oprollen na de wedstrijd, om hem terug te sturen naar Neder land. Iets dergelijks zou zich heb ben herhaald tegen SpartakTrnava. In Nederland zijn we geneigd te zeggen: typisch Turkse toestanden. En inderdaad: Cocu wist dat hij in de meest emotionele voetbalcul tuur van Europa ging werken, dus hij nam een risico. Maar: gaat het er eigenlijk zoveel anders aan toe bij pak 'm beet Ajax, als daar weer eens een interne machtsstrijd uitbreekt? Hoe Peter Bosz twee jaar terug werd tegengewerkt binnen zijn eigen technische staf, dat had ook zo in een slechte B-film gekund. Wat bij Fenerbah^e vooral opvalt, is de houding van president Koq. Die kiest bepaald niet de weg van de minste weerstand door pontifi caal achter zijn bekritiseerde coach te gaan staan. Koq vindt dat Cocu veel meer krediet verdient in een periode dat Fenerbahge door een totale transformatie gaat. „Ik wil 'Fener' financieel, bestuurlijk en sportief volledig herstructureren. En dat gaat tijd kosten", zei hij in juli al bij de presentatie van Cocu. vrijdag 12 oktober 2018 GO DIVISIE A GROEP 1 Programma Morgen 20.45 uur Nederland - Duitsland Di. 20.45 uur Frankrijk - Duitsland Stand 1. Frankrijk 2-4 (2-1) 2. Duitsland 1-1 (0-0) 3. Nederland 1-0 (1-2) aanvalsleider M Vincent Kompany kijkt niet raar op van het nieuws dat heel België schokt. FOTO AFP ROTTERDAM België blijft in rep en roer na de grootscha lige politie-invallen en arresta ties in de voetbalwereld. Een overzicht van de meest recente ontwikkelingen. -Vincent Kompany (32) - Memphis Depay (24) TENNIS Vrouwen. Linz, 2de ronde: Gasparjan (Rus) - Bertens (Ned/2) 7-5 2- 6 7-6 (3), Strycova (Tsj/3) - Kr. Pliskova (Tsj) 6-0 6-1 Hongkong, 2de ronde: Zhang S. (Chn) - Kerkhove (Ned) 6-1 6-7 (4) 6-1, Obidos (ITF), 2de ronde: Krajicek (Ned) - Özgen (Tur/5) 6-0 4-6 7- 5. Mannen. Sjanghai, 3de ronde: Federer (Zwi/1) - Bautista Agut (Spa) 6-3 2-6 6-4, Djokovic (Ser/2) - Cecchinato (lta/16) 6-4 6-0, A. Zverev (Dui/4) - De Mi- naur (Aus) 6-1 6-4, Nishikori (Jap/8) - Querrey (VS) 7-6 (7) 6-4, Coric (Kro/13) - Del Potro (Arg/3) 7-5 opgave, WIELRENNEN Mannen. Ronde van Turkije, 3de etappe: 1. Bennett (Ier) 133 km in 3.16.27,2. Ri- cheze (Arg), 3. Degenkolb (Dui), 4. Bevin (NZI), 5. Örken (Tur); 35. Teunissen; 68. Ten Dam z.t.. Algemeen klassement: 1. Bennett 10.09.52,2. Richeze 0.10,3. Degenkolb 0.22 Phillip Cocu (I) tijdens zijn presentatie als trainer van Fenerbah?e, met de president die hem nog altijd volledig steunt, Ali K05. foto era

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19