Voor Cocu lag kleed al klaar in 18 ORANJE NATIONS LEAGUE Bondscoach Ronald Koeman twijfelt nooit over Memphis Depay, voor hem de onomstreden spits van het nieuwe Oranje. De 24-jarige aanvaller van Olympique Lyon voelt die verantwoordelijkheid ook. „Ik weet dat ik belangrijk ben, maar ik wil nóg belangrijker worden." Kort Vennegoor hoofdscout PSV Jan Vennegoor of Hesselink (39, foto) maakt promotie bij PSV. De oud-spits volgt John de Jong op als hoofdscout van de club. Ven negoor of Hesselink is al vier jaar actief als scout bij PSV, dat een nieuwe hoofdscout zocht nadat De Jong was doorgeschoven naar de functie van technisch manager. De Jong nam die taak over van de naar Everton vertrokken Marcel Brands. Streppel trainer op Cyprus Jurgen Streppel (49, foto) heeft op Cyprus een nieuwe werkgever gevonden. De Gel derlander is voor de rest van het seizoen aangesteld als hoofdtrainer van Anorthosis Famagusta, nummer acht van de competitie. Bij de Cypriotische club spelen onder ande ren Danijel Pranjic en Sekou Cissé, die een verleden hebben in de eredivisie. Van Hooijdonk in beeld Pierre van Hooijdonk is serieus in beeld om bij NAC een technische functie te gaan be kleden. Hij is benaderd om na te denken over een terugkeer bij de Bredase club. In formeel hebben beide partijen al van ge dachten gewisseld. Vorige week gaf Van Hooijdonk te kennen dat hij openstaat voor een oriënterend gesprek. Een meerderheid van de aandeelhouders zou niets liever zien dan dat Van Hooijdonk, met zijn netwerk en persoonlijkheid voor hen de ideale man, de nieuwe technisch manager van NAC wordt. Flitsen Jardim Bryant Kalalei Op sportzender FOX Sports begon de week met een heuse 'Memphis- avond'. Twee uitgebreide docu mentaires, de ene nieuw en de an dere een paar jaar oud, over de nu 24-jarige spits van Oranje. De film Van Moordrecht naar Manchester gaat bovenal over zijn carrière als jonge, succesvolle voetballer bij PSV, op de drempel van een grote transfer naar Man chester United. De kortere docu mentaire Memphis: the Genesis ver haalt over zijn goededoelenproject in Ghana, het land van zijn vader, waar hij dove en blinde kinderen probeert te helpen. „Naarmate je ouder wordt, ga je andere dingen belangrijk vinden", zegt de voetballer er zelf over, aan de rand van het trainingsveld van Oranje in Zeist. „Toen ik jonger was, was ik heel erg gefocust op materialistische dingen, zoals veel jongens op die leeftijd. Dan wil je die mooie auto, dan is dat een soort doel. Op een gegeven mo- PROGRAMMA ment denk je: word ik hier geluk kig van? Dan ga je nadenken, kijk je wat meer om je heen." Memphis Depay is geen jong ta lentje meer. Met veertig interlands (en elf doelpunten) behoort hij bij het nieuwe Nederlands elftal tot de ervaren, dragende spelers. Trai ner Ronald Koeman zet hem zo'n beetje als eerste op het opstel lingsformulier, altijd als promi nent leider van de aanval. „Ik voel me nog wel jong, 24 jaar is niet de leeftijd van een routinier ofzo", zegt Memphis. „Ik doe ook niet anders dan anders, probeer gewoon mezelf te zijn. Als jonge spelers naar me toe komen, zal ik ze proberen te helpen. Maar ik ga niets forceren." Zijn rol binnen Oranje is onmis kenbaar prominenter geworden, als centrumspits, de positie die hij ook bij zijn club Olympique Lyon vervult. Op de posities waarop hij doorbrak (linksbuiten) of werd opgeleid (nummer 10) speelt hij tegenwoordig nog slechts in uit zonderlijke gevallen. 'Op mijn eigen manier' „Toch voel ik me geen echte spits", zegt Memphis in de aanloop naar de interlands tegen Duitsland (morgen) en België (dinsdag). „Ik voel me wel prettig in het cen trum, maar ik vul het op mijn ei gen manier in. Ik wil niet alleen maar in de punt blijven. Ik voel me het prettigst als ik wat ruimte en vrijheid heb, om de hoeken in te duiken, of om me wat meer uit te laten zakken naar het middenveld. Ik heb de meeste key passes, dat zegt ook wel iets over hoe ik speel. Ik zet ook mensen graag voor de goal. Ik zit er een beetje tussenin, denk ik. Tussen een spits, een bui tenspeler en een aanvallende mid denvelder in." Soms voelt hij zich eenzaam in de spits. Voor rust tegen Frankrijk (2-r verlies) kreeg Memphis amper de bal, geïsoleerd in een elftal dat Deze week heeft hij eindelijk even tijd om bij te komen. Even geen wedstrijd, geen volkstribunaal. Én als het goed is, is Phillip Cocu defi nitief af van de tegenwerking van uit zijn eigen staf en spelersgroep bij Fenerbahqe. Zelf moest hij ook even bijkomen woensdagavond, na het interview van Fenerbahge-president Ali Koq op het eigen clubkanaal. Koe ont hulde hoe Cocu de afgelopen tijd bijna ten onder ging in een intern complot. Koe kreeg er lucht van en ontsloeg zonder pardon drie mui tende stafleden. Verder zijn drie spelers uit de selectie gezet. De details die Koq in het inter view benoemde, lijken bijna uit het script van een slechte spionage- film afkomstig. „De drie ontslagen trainers hebben alle informatie over spelers, wedstrijden en trai ningen gelekt naar buiten, inclusief videobeelden", zei de president van 'Fener' onder meer. „Alle informa tie en statistieken van vorig seizoen zijn stiekem gewist." Op het trainingsveld werden spe lers bewust fysiek uitgeput, zodat ze oververmoeid aan wedstrijden begonnen. Uiteraard beklaagden spelers zich daarover, maar de sa menzwerende stafleden gaven die klachten niet door aan Cocu en de taalbarrière deed de rest. Voor Cocu en zijn Nederlandse stafleden Chris van der Weerden en Erwin Koeman valt een aantal De drie ontslagen trainers hebben alle informatie over spelers, wedstrijden en trainingen gelekt Quote van de dag 'Oranje heeft de weg naar boven weer gevonden' vrijdag 12 oktober 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Tottenham Hotspur kan op z'n vroegst in december weer over Jan Vertonghen be schikken. De Belg heeft een hamsstringbles- sure en mist de komende twee interlands tegen Zwitserland en Nederland (dinsdag). De Russische internationals Pavel Mama- jev en Aleksander Kokorin zijn tot 8 decem ber in voorlopige hechtenis geplaatst in af wachting van hun proces. Het tweetal wordt beschuldigd van agressie tegenover een functionaris van het ministerie van handel. H De achttiende plaats die AS Monaco mo menteel in neemt in de Ligue 1 heeft trainer Leo- nardo Jardim de kop gekost. De Portugees - die in 2014 bij de club kwam - behaalde slechts zes punten uit negen duels. Honkballer Kris Bryant (26, foto) kan bij zijn club Chi- cago Cubs een nieuw contract tekenen ter waarde van 200 miljoen dollar (172 mil joen euro). Hij ging echter niet akkoord. I De Keniaanse atleet Samuel Kalalei is voor vier jaar ge schorst na een positieve do- pingtest (epo) bij de marathon van Rotterdam. Hij eindigde op 8 april als ze vende. Onomstreden Sjoerd Mossou Zeist Zaterdag 20.45 uur Nederland - Duitsland (Johan Cruijff Arena) Dinsdag 16 oktober 20.45 uur België - Nederland (Koning Boudewijnstadion) Nations League oefeninterland Oranje- spits Mem phis Depay wordt ge schaduwd door N'Golo Kanté van Frankrijk, foto Phillip Cocu kan een overwin ning bij zijn Turkse club Fener- bahce nog steeds erg goed ge bruiken. Maar de coach krijgt ongekende steun van de club president. Die greep keihard in bij een intern complot tegen de Nederlander. Maarten Wijffels Istanboel -Ali Kog (voorzitter Fenerbahqe) O Q. (0 —De Duitse bondscoach Joachim Löw (58) heeft respect voor Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18