OZCAN AKYOL Nederlandse (80) komt om na hevig noodweer Mallorca DE MOOISTE REIZEN... Klassiek Sri Lanka Van Italië naar Caribbean 088 - 70 70 600 6 donderdag 11 oktober 2018 Column @OzcanAkyol De mensen die gisteren in de media op zoek gingen naar de politieke kwalitei ten van Rob Jetten, de nieuwe fractievoorzitter van D66, moe ten zich behoorlijk bekocht heb ben gevoeld. De meeste analyses kwamen niet verder dan zijn jeugdige leeftijd, het onberispelijke kapsel en vooral alle ingestudeerde ant woorden, die hij als een mitrail leur afVuurde op de toegesnelde pers, net zolang tot die laatste groep helemaal murw was ge beukt van verveling. De opvolger van Alexander Pech- told is in klasjes intensief gedrild voor deze klus. Een aantal insi ders binnen de partij liet her en der weten dat we met een soort boy wonder te maken hebben, ie mand die het verschil kan maken op basis van dossierkennis en in tellect. Maar zijn die zaken genoeg? Dat valt nog te bezien. D66 heeft de afgelopen maanden inderdaad veel schade opgelopen door de persoonlijke strapatsen van de voormalige partijleider, die eerst in verlegenheid werd gebracht toen uitlekte dat hij een pent house cadeau had gekregen. En daarna was er natuurlijk nog het onverkwikkelijke nieuws over zijn affaire met een raadslid uit Meppel. Maar wat de reputatie van de partij vooral schade berok kende, was de radicale metamor fose op het moment dat er plaats werd genomen in het nieuwe ka binet. Pechtold blonk in het ver leden uit in het blootleggen van bullshit, maar die taak werd plot seling ingeruild voor apathisch toekijken, terwijl de WD de politieke arena omtovert tot een amateurcircus. Daar ligt de grootste uit daging voor Rob Jetten. Kan hij D66 opnieuw smoel ge ven? Voor iedere politicus met ambitie zou dat wel de grote drijfveer moeten zijn. Dat bete kent dat gevoelige dossiers, zoals het afschaffen van de dividend belasting, om maar wat te noe men, weer met dezelfde geest drift en bravoure behandeld die nen te worden. Als Rob Jetten, geketend door een coalitieak koord, zich niet op de traditionele manier D66-manier kan profile ren, zoals ooit geïntroduceerd door Hans van Mierlo, zal zijn po litieke loopbaan snel afgelopen zijn. In die zin bewijst deze wis seling van de wacht andermaal dat een coalitiesamenwerking met de VVD uiteindelijk poli tieke zelfmoord betekent. Bij de PvdA kunnen ze erover meepra ten. De mensen willen authenticiteit en integriteit. Ik vermoed dat zulke dingen niet worden geleerd in de klasjes van D66. Authenticiteit en integriteit, dat leer je niet in een klasje Een Nederlandse vrouw (80) die sinds dinsdag na noodweer op Mallorca werd vermist, blijkt overleden. Het noodweer heeft aan zeker tien mensen het leven gekost. Sanne Schelfaut Mallorca Familie van de vrouw is op Mal lorca en wordt bijgestaan door de Nederlandse consul, meldt het ministerie van Buitenlandse Za ken. Volgens een woordvoerder van het ministerie zijn er geen aan- wijzingen dat er nog meer Neder landers slachtoffer zijn geworden van het noodweer. Waar de vermiste vrouw van daan komt, wil de woordvoerder niet zeggen. „Haar familie wordt goed op de hoogte gehouden. Dit is alles wat we op dit moment kunnen zeggen." Onder de mensen die nog wor den vermist, is een taxichauffeur die een paar Britse toeristen ver voerde die net naar het eiland wa ren gekomen om vakantie te vie ren. De lichamen van deze twee mensen zijn dinsdagavond bij de taxi gevonden, maar de bestuur der kon niet worden gevonden. Journalist Rob Burg uit Eindho ven zit op Mallorca in een vakan tiehuisje in Palma, aan de kant van het eiland die niet ernstig ge troffen is. Gisteren is hij in het getroffen dorp aangekomen. „Het was bijna onmogelijk om hier te komen. Door de hulpdiensten werden we tegengehouden. 'De wegen zijn niet veilig en allemaal afgezet', zo zeiden ze tegen ons." Daarom is Burg te voet naar het dorp gegaan. „Ook dat was niet makkelijk, Familie van de vrouw krijgt hulp van de consul want overal liggen diepe plassen." In het dorp zeifis de schade groot. Er heerst verslagenheid. „Mensen zijn overstuur, je ziet ze aangesla gen rondlopen. Je herkent het bijna niet terug hier, het is een enorme rotzooi. En dan hoor je dat er nog een kind van vijf ver mist wordt, dat gaat je niet in de koude kleren zitten." Mensen beginnen nu met op ruimen en er wordt gezocht naar vermisten. „Er zijn veel mensen op de been, vrijwilligers en hulp diensten." 19-daagse cruise 4*+ MSC Preziosa Ind. vliegreis per Emirates Lokale Nederlandssprekende reisleiding O.a. Kandy, Galle Sigiriya 3 volle dagen strand. Upgrades optioneel bij te boeken Vertrek nov. 2018 t/m apr. 2019 Deze prijs vindt u nergens! Slechts €66 per dag! Incl. vliegreis transfers Extra hotelovernachting Luxe cruise obv volpension O.a. Barbados, Antigua Martinique Vertrek 22 november 2018 Laatste plaatsen, vol=vol reizen nl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! zie stipreizen.nl/cmhsrb zie stipreizen.nl/crmp2b GO Rob Jetten scherpste prijzen korting Anuradhapura Malagi v Sigiriya Polonnaruwa Dambulla j Kandy tJuwara Eliya MA Bandarawela 1 Haputale Jk Embilipitiya Tenerifc Barcelona Philipsburg •.Basseterre Saint John's \Fort-de-Franci •Bridgetown/' Negombo Colombo Waskaduwa/\ Hikkaduwa Induruwa' dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijndeANVRreisvoorwaardenvantoepassing.Bekijkallevoorwaardenopstipreizen.nl/algemene-voorwaarden.Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6