Automotions Mercedes-Benz feliciteert TMC Woonwinkels met de Zeeuws Familiebedrijf van het jaar 2018 award! Compromis over bouw testlocatie getijdencentrales Wijkcirkel Goes succes 10 ZE Nieuwe eigenaren beschuldigen parochie van weghalen inventaris Tom Genbrugge en Goderic Van den Brande kochten de dorpskerk deze zomer. Ze willen zelf in de kerk wonen, er een bed and break- fast in beginnen en er ook een ambachtelijke micro-brouwerij, voor cider en honingwijn, en een distilleerderij onderbrengen. De plannen worden echter overscha duwd door een juridische strijd tussen het stel en het parochiebe stuur. Vlak voor de koopovereenkomst bij de notaris werd getekend, zijn leden van het kerkbestuur nog in de kerk geweest om wat laatste spullen weg te halen. Dat daarbij onder meer beelden van de biechtstoel werden gewrikt, de communie bank in stukken werd gezaagd en het bronzen deksel van de doop vont werd weggenomen, was volgens Genbrugge niet de af spraak. Pastoor Wiel Wiertz maakte ex cuses voor de gang van zaken, maar stelde dat volgens de regels van het bisdom inventaris die met de ka tholieke eigenheid van de kerk te maken heeft, niet mag achterblij ven na een verkoop. Een gesprek tussen de nieuwe eigenaren en het parochiebestuur werkte niet ver helderend. Het stel stapte naar de politie om aangifte te doen van het ontvreemden van goederen, koos er uiteindelijk toch voor de zaak in der minne te schikken, maar de pa rochie wilde volgens Genbrugge niet ingaan op de ingebrekestelling. „Dit vinden wij tijdrekken." Voor de nieuwe eigenaren is de maat nu vol. „We hebben de dossiers in handen van onze advocaten gege ven." Het waren onze spullen, met katholieke identiteit, die we hebben veiliggesteld Pastoor Wiertz stelt met klem dat van diefstal absoluut geen sprake is. „Wij hebben nooit spullen van een ander gestolen. We hebben geen dingen weggehaald na de verkoop, het waren onze spullen, met katho lieke identiteit, die we hebben vei liggesteld. Het tijdstip en de manier waarop waren wellicht onhandig gekozen en daar hebben we excuses voor gemaakt, maar het veiligstel len van onze inventaris moest nog vóór de verkoop gebeuren. We kon den niet anders. Bovendien hebben we ook juist veel inventaris, zoals kerkbanken en bidstoelen achter gelaten." Wiertz stelt dat hij met de nieuwe eigenaren in gesprek wil blijven om er alsnog samen uit te komen. Van de kwestie heeft het parochiebestuur wel geleerd. „Bij de verkoop van het kerkgebouw in Terhole hebben we heel minutieus een inventarislijst gemaakt, zodat er absoluut geen misverstanden over konden ontstaan wat zou ach terblijven en wat we wilden behou den." Het bedrijf BT Projects maakt in de doorlaat van de Grevelingen dam drie stroomgoten waarin ontwikkelaars van getijdenturbi nes hun prototypes kunnen uit testen en laten certificeren. Daar voor is een tijdelijke dam geslagen en een bouwput leeggepompt. Op 1 oktober legde Rijkswater staat het werk aan het Tidal Tech nology Center (TTC) Grevelin gendam stil. Toen begon het stormseizoen, dat duurt tot 1 april. Werk aan de waterkeringen is dan taboe, om veiligheidsrisico's uit te sluiten. Maar de klus van BT Pro- j ects was nog niet geklaard. Er was vertraging ontstaan, onder meer omdat Rijkswaterstaat het werk in de zomer een maand had stilge legd, omdat de vereiste werkplan nen zouden ontbreken. Uitzondering De afgelopen twee weken hebben Rijkswaterstaat en BT Projects overlegd. Bij uitzondering mag tot 1 november weer in de bouwput worden gewerkt, maar uitsluitend om de boel zo veilig mogelijk ach ter te laten. „De tijdelijke dam- wand is verder verstevigd, zodat hij windkracht 11 doorstaat", zegt directeur en mede-eigenaar Menno Broers van BT Projects. „Verder storten we beton en las sen we de damwanden van onze stroomgoten aan elkaar. Dat moesten we sowieso doen, maar nu is het om de locatie veilig te stellen. Dan zetten we de bouw put op 1 november onder water." Zomer 2019 In april wordt de put weer droog gepompt om de bouw te hervat ten. In de zomer van 2019 moet het testcentrum klaar zijn. GOES Een project om Goesena- ren met weinig sociale contacten met elkaar in contact te brengen, gaat binnenkort waarschijnlijk in meer Goese wijken lopen. In Goes-Oost is de zogeheten wijk cirkel een succes gebleken. Mensen worden aan elkaar ge koppeld, zodat ze onder meer een luisterend oor voor elkaar kunnen zijn, samen dingen gaan onderne men of elkaar kunnen helpen met bijvoorbeeld boodschappen doen of het invullen van formulieren. De gemeente steekt 68.000 euro per jaar in het project, maar vol gens wethouder André van der Reest staat daar tegenover dat kos ten worden bespaard, omdat pro fessionele hulp achterwege kan blijven als wijkbewoners elkaar helpen. Het project vindt plaats onder de paraplu van welzijnsor ganisatie SMWO. donderdag 11 oktober 2018 GO Kerk beticht van diefstal De parochie Heilige Maria Sterre der Zee wordt door de nieuwe eigenaren van de kerk in Sint Jansteen beticht van diefstal van kerkinventaris. Het paro chiebestuur weerspreekt de be schuldiging. Sheila van Doorsselaer Sint Jansteen De vernielde communiebank en op de achtergrond de biecht stoel zonder de heiligenbeelden. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Wiel Wiertz, pastoor De bouw van het testcentrum voor getijdenturbines in de Grevelingendam bij Bruinisse wordt in april volgend jaar her vat. Toch wordt de komende weken nog wel gewerkt bij de Flakkeese Spuisluis, om er zeker van te zijn dat de bouw locatie het stormseizoen goed doorstaat. Ernst Jan Rozendaal Bruinisse Albert Plesmanweg 2, Goes, 01 13 212 730 Bredaseweg 225-227, Roosendaal, 0165 557 400 Productiestraat 4, Terneuzen, 0115 620 400 (servicevestiging)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38