Team NL Fenerbah$e-baas: Cocu is tegengewerkt K In de hotseat Nederland kan vandaag de tweede ronde van 24 VOLLEYBAL WK IN JAPAN KALENDER De Nederlandse volleybalsters zitten op de wip: winnen ze vanochtend één set tegen Servië, dan gaan ze door naar de laatste zes op het WK. Maar ze kunnen ook zomaar naar huis. De scenario's 099 Eindhoven Boks Cup Military Boekelo-Enschede t/m 14 oktober EK korfbal WK paratafeltennis BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP EAMNL. ★- (Q^jkpn „Hartkloppingen, zweethanden, och man", zo omschrijft Lonneke Sloetjes het kijken naar de wed strijd tussen Servië en Japan giste ren. Anne Buijs zat ook met natte handen 'op het puntje van haar stoel'. In Nagoya keken de diago naalspeelster en de passer-loper op hun hotelkamer naar de verrichtin gen van de concurrerende landen uit de poule met Nederland. Na af loop wist Sloetjes: „We staan nu echt met onze rug tegen de muur." Nederland kan vandaag de tweede ronde van het WK als groepshoofd afsluiten en al voor aanvang van de derde ronde weten dat een historische prestatie is bereikt: een eindklassering in de top 6. Maar Nederland kan ook pre cies buiten de boot vallen. Vierde in de poule van zes betekent een ticket terug naar huis. Geen WK-geschie- denis schrijven - de hoogste klasse ring was een zevende plaats, in middels twintig jaar geleden. En het doel niet bereikt: veroveren van een medaille. Vanwege de nederlaag tegen grootmacht Brazilië, gisteren met 2-3, en het verrassende verlies van Europees kampioen en titelfavoriet Servië tegen Japan is Nederland nog niet zeker van de volgende ronde. Het winnen van ten minste één set vandaag tegen Servië brengt daar verandering in. Sloetjes: „Het wordt nu een mooie battle, denk ik." De eerste zeven wedstrijden van het toernooi werden eerder wel ge wonnen door Nederland. Buijs: GROEPEjT Stand DERDE RONDE „Dit is niet wat we voor ogen had den met onze wedstrijd tegen Bra zilië, eerst met 2-1 voorstaan en ver volgens met 2-3 verliezen en daarna Servië er nog overheen." Tegen Japan speelde Servië giste ren met een B-team. „Dat was een beetje vervelend om te zien", zegt Buijs. De verwachting is dat tegen Nederland wel de sterkste speel sters worden opgesteld. „Ik denk dat zij nu voor de eerste plek in de poule willen gaan. Waar wij ook nog kans op maken, dat is nog wel iets posi tiefs. Servië heeft zich daarmee met die opstelling tegen Japan wel in de vingers gesneden", aldus Sloetjes na de mindere dag voor Nederland. „Tuurlijk zou je beter slapen als je wist dat we er al waren - en ik ben altijd al vrij gespannen voor een be langrijke wedstrijd. Maar gelukkig hebben we als team inmiddels wel dusdanig veel meegemaakt waarbij we er echt moesten staan. Ik denk dat we kunnen vertrouwen op onze eigen spel. Al neemt dat niet weg dat het nu superspannend wordt", zegt Sloetjes. Verloofde Het verlies tegen Brazilië was voor Buijs een zware teleurstelling, ook omdat ze zelf niet lekker stond te spelen. Daarnaast was het voor haar een duel met extra lading, met haar verloofde Ana Carolina da Silva aan de overkant van het net in het Bra ziliaanse team. „Ik heb in Brazilië gespeeld, de meiden en coach kennen me goed, ik hen ook en daar hebben zij ook goed gebruik van gemaakt. Serve rend werden we onder druk gezet en helaas kwam ik niet echt aan sco- land zouden sturen. Toen ik dit hoorde, heb ik hen ontslagen." Cocu en Koeman kregen vol gens Koq bepaalde infor matie niet van het trio. Zo wisten zij niet dat spelers klaagden over zware trai ningen. Kop steunt Cocu ondanks de zware kritiek (de club staat 15de in de com petitie). „We hebben last van het Financial Fair Play van de UEFA. Daarom hebben we bijvoorbeeld Souza en Giuliano tegen de zin van Cocu verkocht. Daarna moest hij aan de slag met een jonge se lectie. Dat is niet eenvoudig en daarom vraag ik om geduld." UITSLAGEN donderdag 11 oktober 2018 TeamNL TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we de komende week onder andere actief zijn en volg ons via *0 teamnltweets, teamnlinsta of nEchtTeamNL. Van 11 tot en met 14 okto ber vindt in Eindhoven het internationale bokstoer- nooi om de Eindhoven Cup plaats. De Nederlanders Peter Müllenberg, Nouch- ka Fontijn (foto), Chelsey Heijnen, Roy Korving, Stanley Koemans en Max van der Pas komen na mens TeamNL in de ring. 11 T/M 14 OKTOBER Het EK korfbal wordt dit jaar gehouden in Friesland. De speel plaatsen zijn Heeren veen, Leeuwarden, Drachten en Gorre- dijk. TeamNL, dat de zes voorgaande EK's allemaal won, is voor eigen publiek de to renhoge favoriet. Elk jaar kent het startveld van de Military Boekelo- Enschede een aantal olympische medaillewin naars en internationale kampioenen. De wedstrijd in Twente staat bekend om het technisch hoog staande parkoers, ont worpen door olympisch designer Sue Benson. 13 T/M 21 OKTOBER 17 T/M 20 OKTOBER Het WK paratafel tennis vindt plaats in de Sloveense steden Cejle en Lasko. Bas Hergelink (foto), Tonnie Heijnen, Jean Paul Montanus, Kelly van Zon en Femke Cobben doen mee namens TeamNL. Tafeltennisster Kelly van Zon won al twee keer goud op de Paralympische Spelen en werd in 2010 wereld kampioen. De Brabantse gaat nu op voor haar tweede wereldtitel. Heinekeri Rabobank 'We staan met Lisette van der Geest Rotterdam/Nagoya gespeeld w V pt (sets w-v) 1 Servië 8 7 1 21 (22-3) 2 Japan 8 7 1 21 (23-6) 3 Nederland 8 7 1 21 (23-6) 4 Brazilië 8 6 2 18 (20-9) 5 Duitsland 8 5 3 14 (16-12) 6 Dom. Republiek 8 4 4 13 (14-12) 7 Puerto Rico 8 2 6 6 (7-18) 8 Mexico 8 1 7 3 (5-21) exclusief duels van vannacht en vanochtend Als Nederland een set wint van Servië, zoals ook een jaar geleden in de EK- finale gebeurde? Dan is de derde ronde bereikt. Brazi lië kan in punten nog wel gelijk komen, maar het set gemiddelde van Nederland blijft altijd beter. Nederland verliest met 3-0 van Servië? Dan be paalt de uitslag van de wedstrijd tussen Brazilië en Japan, vanaf 12.20 uur Nederlandse tijd, of Oranje doorgaat. En dat kan ge paard gaan met een inge wikkelde rekensom, afhan kelijk van het presteren van Brazilië en de tegen- punten. ISTANBOEL De vorige week ontslagen assistent-coaches Turgay Altay, Alper Asci en Murat Öztürk hebben Phillip Cocu (foto) en zijn rechterhand Erwin Koeman tegengewerkt en bespot. Dat zei Fe- nerbahpe-voorzitter Ali Kop gisteren in een inter view met het clubkanaal. Vol gens Koq lag voor de kraker met Besiktas (1-1) op 24 september een kleed in de kleedkamer. „Iemand vroeg waarom dat er opeens lag. Ze (de ontslagen coaches, red.) zeiden dat ze Cocu in het kleed gingen wikkelen en naar Neder TENNIS Vrouwen. Linz, 1ste ronde: Bertens (Ned/2) - Haas (Oos) 6-2 6-2. Mannen. Sjanghai, 2de ronde: Federer (Zwi/1) - Medvedev (Rus) 6-4 4-6 6-4, Del Potro (Arg/3) - Gasquet (Fra) 7-5 7-6, Anderson (ZAf/7) - Koekoesjkin (Kaz) 6-3 6-2, Nishikori (Jap/8) - Wu (Chn) 3-6 6-0 6-3, Tsitsipas (Gri/10) - Katsjanov (Rus) 6-4 7-6, Edmund (GBr/11) - Seppi (Ita) 6-3 6-4, Cecchinato (Ita/ 16) - Chung (ZKo) 4-6 7-6 7-6, Bau- tista A. (Spa) - McDonald (Vsj 3-6 6-4 6-1, Querrey (VS) - Fritz (VS) 6-3 6-7 7-5, De Minaur (Aus) - Paire (Fra) 6-4 6-3. VOLLEYBAL Vrouwen. WK. Nagoya, groep E: Brazilië - Nederland 3-2 (21-25 25-18 25-27 25-19 15-7). Stand: 1. Servië* 8-21,2. Japan 8-21, 3. Nederland 8-21,4. Brazilië 8-18,5. Duitsland 8-14,6. Dominicaanse Rep. 8-13,7. Puerto Rico 8-6, 8. Mexico 8-3. naar de volgende ronde (num mers 1 t/m 3).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24