Knuffelfase voorbij voor België in rep en roer na tientallen invallen van 22 België, nr. 1 op de voetbalranglijst, is overvallen door een schandaal met fraude en mogelijk matchfixing. De coach van kampioen Club Brugge en twee arbiters worden verhoord. Spin in het web: zaakwaarnemer Mogi Bayat. Kort Bertens sterk naar ronde 2 Kiki Bertens heeft vlot de tweede ronde be reikt van het toernooi in Linz. De nummer 10 van de wereld versloeg de Oostenrijkse Barbara Haas met 6-2 6-1. Bertens verloor vorig jaar meteen uit in Linz en ziet haar puntenaantal voor de ranglijst dus stijgen. W-series voor vrouwen Oud-coureur David Coulthard wil in mei een speciale raceklasse lanceren van zes wedstrijden voor vrouwen. Hij hoopt met de 'W-series' de stap naar de Formule 1 te versoepelen. Sinds 1976 nam daar geen vrouw meer aan deel. Het prijzengeld voor het veld van achttien tot twintig vrouwen bedraagt 1,3 miljoen euro. Federer moeizaam verder Titelverdediger Roger Federer heeft met veel moeite de laatste zestien gehaald bij het Masterstoernooi in Sjanghai. De Zwitser versloeg in zijn eerste officiële partij na de US Open Daniil Medvedev met 6-4 4-6 6-4. De Rus won zondag het toernooi in Tokio. Messi krijgt zijn circusact Cirque du Soleil presenteert in 2019 een show over Lionel Messi. De 31-jarige Argen tijn is de eerste sportman die door het het Canadese entertainmentbedrijf in de schijnwerpers wordt gezet. Eerder waren er shows over Michael Jackson en de Beatles. Flitsen Quote van de dag Hopelijk is degene die hem meenam zo vriendelijk om hem terug te geven Honkbal In basis Record Stel je voor. Mare Overmars en Mark van Bommel worden meege nomen voor verhoor. Ook Björn Kuipers en Danny Makkelie wor den door de politie ondervraagd en daarbij worden invallen gedaan bij de helft van alle eredivisieclubs, in clusief de complete top 3. Iets der gelijks is sinds gisteren aan de hand in België, in een massaal onderzoek naar onder meer belastingfraude en matchfixing, met in de hoofdrol de meest invloedrijke zaakwaarnemer van het land Mogi Bayat en in zijn kielzog Dejan Veljkovic. Het federaal parket in België gaf leiding aan een in Europa nooit eer der vertoonde operatie waarbij er door 184 agenten liefst 44 huiszoe kingen werden uitgevoerd. Ook in het buitenland werden dertien in vallen uitgevoerd en in Servië werd acht ton in beslag genomen. Daarbij viel de politie binnen bij tien clubs, waarvan er negen op het hoogste Belgische niveau actief zijn, waar onder Club Brugge, Anderlecht en Standard Luik. Door de dubieuze makelaars afgesloten contracten zijn daar in beslag genomen. In totaal werden gisteren 25 ver dachten meegenomen voor ver hoor óf opgepakt, onder wie Bayat, Veljkovic en een andere makelaar, Karim Mejatti. Andere grote namen die door de politie werden ver hoord zijn Club Brugge-trainer Ivan Leko (bevriend met Veljkovic), Herman Van Holsbeeck (voormalig sportief directeur Anderlecht) en de twee Belgische topscheidsrech- ters Bart Vertenten en Sebastien Delferière. Het startsein voor deze enorme operatie viel eind 2017, toen een cel van de Belgische federale politie, gespecialiseerd in sportfraude, een dossier inleverde bij het landelijk parket. Daarin werden verdachte fi nanciële verrichtingen beschreven, met een dubieuze rol voor zaakwaarnemers als Bayat, die commissies verbor gen zouden hebben. De cel die de ver dachte financiële stromen aan de kaak stelde, is ont staan na eerdere Belgische voetbal schandalen, iets waar het land een rijke traditie in heeft. Eén daarvan is de bizarre degradatie van Westerlo, dat in 2017 van het hoogste podium verdween omdat Moes- kroen op zeer dubieuze wijze won van KV Kortrijk. Westerlo diende een klacht in vanwege 'wedstrijd fraude' en mogelijk heeft die klacht een grote rol gespeeld in het hui dige onderzoek. Bayat had op dat moment veel spelers van zowel Moeskroen als Kortrijk in zijn stal. Geldstromen De politiecel ging zeer systema tisch aan de slag en richtte zich op geldstromen. „Die wedstrijd was een trigger binnen het parket om onderzoek te doen naar de handel en wandel van makelaren", aldus Peter Vandenbempt, sportjourna list van het Belgische Sporza. „Het onderzoek naar die financiële stro men roept de vraag op hoe koosjer Als matchfixing wordt bewezen, zou het hele Belgische voetbalgestel op apegapen liggen Weer stemde tv-kijkend Nederland massaal af op de Oranje-vrouwen, die dankzij de 1-2 winst in Dene marken nog één play-off verwij derd zijn van deelname aan het WK van 2019. De 1,2 miljoen kijkers za gen Oranje strijdend een volgend tweeluik afdwingen (in november tegen Zwitserland). Maar zij zagen óók Vivianne Miedema invallen, met een gezicht op onweer. Geen sportploeg in Nederland waarbij de verwachtingen zo snel wijzigen als bij de voetbalsters van Oranje. Eerst een elftal in de anoni miteit, dan een team vol in de schijnwerpers bij het gewonnen EK. Een aanraakbaar team, dat vlie gensvlug de sympathie van het grote publiek veroverde. En nu dus weer een stap verder lijkt: winnen is normaal, thema's veranderen. Rond het EK bekommerde nie mand van buitenaf zich ook maar één seconde over de opstelling. En zie nu: er is een heuse spitsendis cussie losgebarsten. Het 'nieuwe' is er nu definitief af. Het gaat minder om de bijzondere verhalen over welke weg speelsters hebben afge- donderdag 11 oktober 2018 TENNIS AUTOSPORT TENNIS VOETBAL Ajax en PEC Zwolle hebben achter geslo ten deuren een oefenduel afgewerkt. De Am sterdammers, zonder internationals, wonnen met 4-1. NAC verloor thuis van SC Heeren veen: 0-2. Chievo Verona gaat verder met Giampiero Ventura als trainer. De ex-bonds- coach van Italië volgt de ontslagen Lorenzo D'Anna op. Adel Amrouche, bondscoach van Libië, nam enkele dagen voor een kwali ficatieduel met Nigeria ontslag. Hij vindt de werkomstandigheden zwaar ondermaats. Tour-winnaar Geraint Thomas reageert op de diefstal van zijn (uitgeleen de) Tour-trofee bij een wielershow in Birmingham. GO De Boston Red Sox hebben de hoop van Didi Gregorius en de Yankees op de MLB-titel doen vervlie gen. Met slag man Xander Bogaerts won nen zij met 4-3, waardoor de best-of-five met 3-1 werd beslist. bte Usain Bolt (32) speelt morgen voor het eerst in de basis bij de Australi sche club Cen tral Coast Ma- riners. De con- tractloze oud atleet mikt op een loopbaan in het voetbal. Ï2JB Quarterback Drew Brees van de Saints heeft het NFL- record van meeste yards met de pass van Peyton Manning ver beterd. Tegen de Redskins bracht hij het op 72.103 (65.930 m). 'Dit legt ons Tim Reedijk Rotterdam Vo* t b a Club Brugge KV Oostende Lokeren AA Gent KV Kortrijk TRAINER Club Brugge Ivan Leko - Frank Van Laeken Serieus dilemma: Miedema (I) of Beerensteyn (r)? foto pro shots Dat de status van de Oranje vrouwen elke wedstrijd veran dert, blijkt na de winst op Dene marken (1-2). Het grote publiek kijkt anders naar het elftal, de 'knuffelfase' is voorbij. Met de spitsendiscussie rond Vivianne Miedema als treffend voorbeeld. Daniël Dwarswaard Rotterdam O Q. (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22