'Ik was zo bang dat ik in mijn kast sliep' H effeweg.nl Kerstmarkt Rijncruise Düsseldorf 21 IV/i/// Het regent sinds een jaar prijzen en nominaties voor Beau van Erven Dorens. Van avond, tijdens het Gouden Televi- zier-Gala, maakt hij zelfs dubbel kans. Zijn programma Beau Five Days Inside kan er met de belangrijkste prijs vandoor gaan; de Gouden Tele- vizier-Ring voor het beste tv-pro- gramma van het jaar. Ook is hij als presentator genomineerd, naast Humberto Tan en Johnny de Mol. Critici zijn extreem lovend over zijn laatste programma's én zijn pre sentatiekwaliteiten. Twee jaar terug maakte hij The Amsterdam Project, waarin hij vijf Amsterdamse daklo zen volgde terwijl ze met 10.000 euro probeerden hun leven weer op de rails te krijgen. Het programma werd genomineerd voor de Zilveren Nipkowschijf en won twee tv-beel- den. De Nipkow-jury noemde het 'een gouden format met precies de juiste presentator'. Imago Opvallend, omdat zijn imago er tot een paar jaar daarvoor heel anders uitzag. Van Erven Dorens begon zijn carrière in 1996 op radiozender Talk Radio. Daar zocht hij al het randje op door in het programma Oh Beau een ruit in te gooien op het Binnenhof en te presenteren vanaf de poolcir kel. „Ik werd op Beau gewezen door Jos Bergenhenegouwen, die jarenlang de stem van Veronica was", zegt Bert van der Veer, regisseur, mediakenner en ex-programmadirecteur van RTL 4. „Hij zei dat ik eens naar hem moest luisteren. 'Een presentator die durft, die een beetje brutaal is, cy nisch én grappig.' Dat heb ik braaf gedaan, en hem uitgenodigd voor een gesprek. Ik zie Beau nog aanko men, in zijn lange oliejas. Hij vindt het vreselijk als ik het zeg. Maar ik heb hem binnengehaald." Het eerste programma dat Van der Veer met Van Erven Dorens maakte was Alles voor de kijkcijfers, waarin hij met kijkers en programmamakers reflecteerde op shockerende film pjes. Geen bijster groot succes, maar voor Van der Veer was het duidelijk dat Van Erven Dorens talent had. Hij mocht RTL Live gaan doen met Minoesch Jorissen, het tweede sei zoen van Big Brother presenteren, en hij maakte Beaulywood, Beau Rivage en Beau - programma's die minder goed uit de verf kwamen. Het grote succes kwam met RTL Boulevard, in 2001. De talkshow waarin met veel snelheid en grappen nieuwtjes over entertainment, het koningshuis en misdaad werden be sproken, trok een gigantische hoe- Beau doet nu nog af en toe Boulevard, en ik vind hem nog steeds de beste van het stel veelheid kijkers. „De combinatie met Albert Verlinde was een uitstekende. Wat Albert interessant vond, vond Beau per definitie oninteressant. Dat gaf altijd een leuke frictie. Dan zag je Beau kijken: kómt-ie weer met een musical. Beau doet nu nog af en toe Boulevard. Ik vind hem nog steeds de beste van het stel." Na Boulevard zwierf Van Erven Dorens langs de mislukte tv-zender Talpa, zat hij nog even bij RTL, om uiteindelijk neer te strijken bij SBS. Een opmerkelijk programma dat hij daar maakte was Hole in the Wall met Gerard Joling. BN'ers moesten zich in allerlei rare bochten wringen en hun lijf door gaten in een bewe gende muur persen, om te voorko men dat ze in een bak water vielen. Het deed zijn imago weinig goed. „Het probleem was dat je niet goed wist wat je aan hem had", zegt Van der Veer. „Was hij nou een amuse mentspresentator, of een inhoude lijke? Net als bij Humberto Tan die van een talkshow naar Dance, Dance, Dance ging." RTL 'Ik ben nou eenmaal gezakt op de ce- lebrityladder', vatte Van Erven Do rens het in 2015 samen in Volkskrant Magazine, toen hij zijn vertrek bij SBS aankondigde. Toenmalig pro grammadirecteur Erland Galjaard haalde hem terug naar RTL. Door The Amsterdam Project, 5 jaar later en zijn uitstekende invalbeurt in RTL Summer Night bloeide hij op. Tv-producent Vincent ter Voert kocht in die tijd het Noorse format van Five Days Inside, een documen taireserie waarin een presentator vijf dagen verblijft in instellingen als een hospice of brandwondencentrum. „Meerdere omroepen toonde inte resse, maar toen RTL Beau als pre sentator voorstelde, gaf dat absoluut de doorslag met hen in zee te gaan." Volgens Ter Voert is het vooral van belang dat je in zo'n gevoelig pro gramma een presentator zet die zichzelf kan wegcijferen en oprecht geïnteresseerd is. „Daarbij is Beau een uitstekende spons van indruk ken en emoties, die hij ogenschijn lijk makkelijk spiegelt met de kijker. Hij werd ook heel vaak emotioneel tijdens de opnames. Als we veron derstellen dat mensen tv kijken om dat ze geïnteresseerd zijn in de an der, maakt Beau het ons makkelijk om iets in die ander te herkennen en ons in te leven. Dat is de kunst van een ware betrokken verslaggever." et horrorhuwelijk van Tina met wij len Ike Turner, de man met wie ze in de jaren 60 en 70 een succesvol muzikaal duo vormde, is voor niemand een geheim. Toch onthult de zangeres - bekend van monsterhits als What's Love Got To Do Withlt en Private Dancer - in haar boek nieuwe de tails. Het huwelijk vol geweld (Ike was coke-verslaafd, sloeg en ging vreemd) duurde van 1962 tot 1978. Het dreef haar in 1968 zo tot wanhoop, dat ze een overdosis slaappillen nam. „Dat deed ik met ▼y voorbedachten rade", onthult Turner nu. „Ik heb een arts misleid om aan die pillen te komen. Ik nam er direct na het eten een vijftigtal. Het voelde als iets dat ik móest doen." Ze werd net op tijd ge red. Het eerste dat ze daarna zag: een razende Ike. Hij schold haar uit voor rotte vis. Na de scheiding nam ze Rhonda Graam, een vrien din met wie Ike haar eer der had bedrogen, aan als manager. „Ik vergaf haar, omdat we in hetzelfde schuitje zaten.Ondanks de vele pogingen van Ike om ons uit elkaar te drijven, werkten we graag samen." Ike kon dat moeilijk ver kroppen en probeerde haar met geweld terug te krijgen. Zo schoot Ike de achterruit van Rhonda's auto aan flarden. Niet veel later liet hij iemand schie ten op het huis van Tina, waar ook Rhonda verbleef. „We waren zo bang. Rhonda sliep op de grond in de kinderkamer, terwijl ik in mijn kast sliep." Sindsdien zette de super ster geen voet meer buiten zonder wapen. Ike stierfin 2007. Met haar tweede echtgenoot, Duitser Erwin Bach (62), heeft Tina meer geluk. „Liefde op het eerste ge zicht", schrijft ze. Het stel trouwde in 2013. Het leef tijdsverschil van zestien jaar deert hen niet, maar de buitenwereld maalde er wel om. Zeker toen Tina een beroerte kreeg. „Komt ervan als je met een oude vrouw trouwt", klonk het in de richting van Bach. Tina moest weer leren lopen en kreeg in de vol gende jaren nieuwe dieptepunten te verwer ken. Haar nieren gingen achteruit en er werd kan ker vastgesteld. „Ik was niet bang om te sterven, wel voor de manier waarop." Bach kon het idee Tina te verliezen niet verkrop pen, dus stond hij in 2016 een nier af. „Ik was over weldigd door zijn aan bod", klinkt het. Sindsdien gaat het beter, al moet de zangeres wel altijd medi cijnen blijven slikken. EFfeweg.nl oF bel 088 -10 30 800 m m cruise donderdag 11 oktober 2018 GO Beau met Minoesch Jorissen in 1998 (I), voor SBS in 2007 en vorig jaar bij RTL (r). fotosanp Hannah Stöve 44 Bert van der Veer, mediakenner Het gala is vanavond live te zien op NPO 1 om 20.35 uur. Op de site van deze krant kunt u voor en na het gala video-interviews zien. Tina Turner openhartig over Ike in haar biografie Tina Turner (78) doet veel stof opwaaien met haar biografie My Love Story. Daarin ver telt de Queen of Rock 'n Roll hoe haar eerste echtgenoot Ike haar ter roriseerde. Geluk vond ze bij haar tweede man Erwin, die zelfs zijn nier aan haar afstond. Korneel Dobbels Tina Turners boek My Love Story verschijnt volgende week Ga mee met onze kerstcruise naar de kerstmarkt in Düsseldorf. Tijdens deze unieke reis verblijft u op een prachtig 4* superior cruiseschip MS Swiss Diamond. Het luxe schip heeft een mooie Panaroma bar met gezellige dansvloer, een restaurant en bibliotheek. De bemanning staat voor u klaar om u een onvergetelijke reis te bezorgen. Het verblijf aan boord is inclusief een uitgebreid ontbijt, lunch en diner, 's Avonds kunt u gezellig een drankje drinken in de bar van het schip. In Düsseldorf vindt u maar liefst 5 kerstmarkten verspreid door de binnenstad, waaronder één van de grootste en mooiste van Europa! INBEGREPEN VERTREKDATA EN PRDZEN 2 hotelovernachtingen in i 10 december€139,- een 2-persoonshut benedendek 12 december€139,- 2 maal ontbijtbuffet en diner 16 december€139,- 2 maal lunch(pakket) 18 december€139,- 2 maal 3-gangendiner 20 december€139,- Effeweq.nl beqeleidinq tijdens de cruise I 3 3 3 J mu'ilmlrijafvnlfiTn MS SWISS DIAMOND 9* De hutten bevinden zich op het boven- en benedendek en zijn per trap te bereiken. Er is geen lift aan boord. Alle hutten zijn aan de buitenzijde van het schip en beschikken over 2 aparte bedden naast elkaar, raam met uitzicht naar buiten, radio, tv, mini-bar, kluisje, haardroger, airconditioning en een aparte badkamer met douche en toilet. Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. SWISS MMOA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21