I ÊÈrs p t Duizend leerlingen per dag naar Kamer Website helpt uit de kast te komen HU M hijji stofzuiger huis stofsüger hüs huulbessem hoes 'juulbezem uus broek caravan meisje famke karavan deerntjen caravan petoate broek dagen Kennismaken met hart van de democratie Nederlands Fries Nedersaksisch Walcheren Studenten UCR steken Zeeuwse jongeren hart onder de riem. Krachttraining tijdens gymles helpt'dikke' kinderen» 4 Het Nedersaksisch is erkend als (streek)taal. Het Fries was al een officiële taal. Het Zeeuws niet, want dat is een dialect. Op dit leesplankje zes begrippen in het Nederlands, Fries, Nedersaksisch en Zeeuws (uit diverse regio's).»zeeland2 afreizen. Daarvoor wordt in totaal 18,5 miljoen euro uitgetrokken. Van dat geld worden rondleidin gen én busvervoer betaald. Nu brengt 40 procent van de middel bare scholieren een bezoekje aan het parlement. Regeringspartijen WD, CDA, D66 en CU willen dat alle leerlingen een keertje komen. ven lang plezier van." De jaarlijkse subsidie voor de extra schoolreis jes - die oploopt tot 4,8 miljoen euro in 2023 - komt uit de cultuur begroting. „We leven in een land waar je mag zijn wie je bent, gelo ven wat je wilt en waar we demo cratisch tot besluiten komen", zegt minister Ingrid van Engelshoven van Cultuur. „Deze waarden ver gen onderhoud en zijn belangrijk om door te geven." Stichting ProDemos - die de rondleidingen verzorgt - is blij dat nu ook het busvervoer wordt be taald. „Klassen uit Limburg, Zee land en het Noorden haakten af, omdat de busreis voor hen te duur is", zegt een woordvoerder. Het aantal schoolreisjes naar het Binnenhof moet de komende ja ren verdubbelen, zo maakt het ka binet vandaag bekend. Dat bete kent dat dagelijks duizend leerin gen naar het Binnenhof kunnen Waarden „De beginselen van de democratie en de fundamentele waarden van onze democratische rechtsstaat moeten jongeren worden bijge bracht", zegt minister Kajsa Ollon- gren van Binnenlandse Zaken. „Dit is een leuke manier om erover te leren en daar hebben ze hun le- Nieuwsmedia Het donkere verhaal achter een vurige toespraak: Martin Luther King in Middelbur ZEELAND4 F I i Het kabinet trekt miljoenen eu ro's uit om meer middelbare scholieren kennis te laten maken met de Tweede Kamer. Van het geld worden extra gid sen betaald. Ook wordt het busvervoer vergoed, waardoor klassen uit het hele land naar Den Haag kunnen komen. Peter Winterman Den Haag donderdag 11 oktober 2018 Het blijft 23°C warm pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1