Nu wél duidelijk hoe lang medicijn open mag zijn In 20I8 nog recht op vergoeding? 8 Door de #MeToo-beweging leek het gevecht tegen seksueel geweld vleugels te krijgen. Maar een jaar na de lancering slaat #MeToo-vermoeidheid toe. SEKSUEEL GEWELD 1 JAAR Negen op de tien medi cijnen die zonder recept te koop zijn, melden op de verpakking inmid dels de houdbaarheid na opening. Een paar jaar gele den werden fabrikanten op de vingers getikt nadat bleek dat deze informatie vaak ontbreekt. De Consumentenbond consta teerde in 2015 dat op dertig van vijf tig onderzochte hoestdranken, an- tischimmelcrèmes en neussprays niet te vinden was hoe lang deze na opening nog gebruikt konden wor den. Als consumenten de medicatie (te) lang bewaren, kan de werking afnemen en kunnen er bacteriën, schimmels en giftige stoffen ont staan. Naar aanleiding van dit on derzoek gaf het College ter Beoor deling van Geneesmiddelen de fa brikanten tot 2017 om de verpak king aan te passen. Inmiddels voldoet 92 procent van de genees- en kruidenmid delen bij de drogist aan de nieuwe verplichting ofis een intentie afgege ven. Voor homeopathi sche geneesmiddelen is dat zelfs 96 procent. In drogisterijen, apotheken en supermarkten kunnen nog oudere verpakkingen in omloop zijn, waarop nog niet wordt vermeld wat de houdbaarheid na opening is. Deze worden vervangen zodra ze uitverkocht zijn. De Consumentenbond verwacht van achterblijvende fabrikanten dat zij ook de ontbrekende informatie zullen gaan melden. nlangs was er een peiling waaruit bleek dat de meerderheid van onder vraagde mannen én vrouwen moe zijn van de #MeToo-discussie én de schandalen die eruit voortkomen. Ton Coenen, directeur van ken niscentrum op het gebied van seksualiteit Rutgers, begrijpt het wel. Herkent het zelfs. Hij maakt de balans op. „Die vermoeidheid komt door de kant die de discussie op is gegaan. Het lijkt of elke flirt in de #MeToo-sfeer wordt getrokken, steeds weer wordt iemand aan de schandpaal genageld. Ik zeg niet dat dit laatste niet moet gebeuren, maar ik snap het gevoel. Ik wil niet meer nieuwe casussen. Ik wil dat er meer verandert. Meer dan de helft van de vrouwen heeft te maken met seksuele grensover schrijding. Het debat voelt voor mannen wat ongemak kelijk: van hen wordt een ge dragsverandering verwacht, ze krijgen een spiegel voorgehou den. Tegelijkertijd heeft één op de vijf van hen ook met #Me- Too te maken." Boek nu uw afspraak en maak kans op 2 kaarten voor het circus in het Koninklijk Theater Carré op 4 januari Beter horen begint bij Beter Horen woensdag 10 oktober 2018 GO De onduidelijkheid over de houdbaarheid van pillen, poe ders, capsules en vloeibare me dicijnen na het openen van de verpakking lijkt bijna voorbij. Hanneke van Houwelingen Den Haag k ben ook moe van #MeToo Carla van der Wal Toch kun je zeggen: het be gint met een blik in de Is uw eigen risico voor dit jaar al volledig verbruikt? En bent u van plan een hoorapparaat aan te schaffen? Doe dit dan nog dit kalenderjaar, en maak slim gebruik van uw recht op vergoeding. Hoe werkt het? 1. Bel 0900 - 0200 159 en maak een afspraak tijdens onze actieperiode 2. Lever deze bon in tijdens uw afspraak vóór 15 december. 3. De winnaars ontvangen op 21 december een persoonlijk bericht. *1 oktober t/m 14 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8