NYNKEDE JONG Holleedergetuige: Zelf een moord plegen is heel anders Zoek de 73.415 verschillen SS 6 leder oor is anders, iedere hooroplossing ook. Column La Serpe is niet meer de junk zo als hij bekendstond in het milieu. De wiet en de coke laat hij staan. Drinken doet hij ook niet meer, beweert hij. „Als ik op dat leven terugkijk, denk ik: wat een waan zin." Het is alsof de beschermde getuige, die ongeremd vertelt vanuit een afgeschermde getui- gencabine, wil zeggen: geloof de nieuwe Peter maar. Want de oude heeft veel uit te leggen. La Serpe is erbij als Kees Hout man wordt vermoord, in 2005. Hij zou eigenlijk niet schieten, maar doet het toch. „Uit paniek." Die moord is volgens hem een grote reden kroongetuige te worden. „Een moord plegen is toch iets anders. Ik heb dagen nodig gehad om dat te verwerken." Zijn verklaringen bij justitie blijken tegenstrijdig. „Ik was bang dat justitie me alsnog zou pakken, dus bouwde ik zekerheidjes in. Ik vertelde niets over mijn eigen rol." Ook de rol van Holleeder laat hij aanvankelijk weg. „Bij Hollee der trok ik de grens. Voor mijn veiligheid en die van mijn fa milie." Later zal La Serpe wel verklaren wat hij weet over Holleeders be trokkenheid bij moorden. „Drie dingen", vat hij samen. Het was Holleeder die bij een toevallige ontmoeting bij winkelcentrum Gelderlandplein zei: 'Osdorp eerst'. Daarmee kon Holleeder al leen maar bedoelen dat Kees Houtman uit Osdorp eerst moest worden afgeschoten. Toen huurmoordenaar Jesse R. langs een motorzaak in Amstel veen reed, wees hij en zei: daar kwamen de helmen vandaan. Daarmee zou R. doelen op de mo torhelmen die gebruikt waren bij de moord op Cor van Hout. 500.000 euro En eerder had Jesse al gezegd dat hij 500.000 euro kon krijgen voor de moord op Cor van Hout. „Hij mocht Cor doen, zei hij. Dat was goed voor zijn carrière. Dan had hij de power van Holleeder achter zich." Voor Willem Holleeder zijn het uitermate belastende uitspraken. Dus zullen zijn advocaten er alles aan doen om La Serpes geloof waardigheid verder aan te vallen. Beter horen begint bij Beter Horen Het is weer Kinderboeken week. Een vrolijk feest voor de kinderliteratuur. Met een nieuw lied van Kinderen voor Kinderen om mee te kunnen zin gen, een kinderboekenweekge schenk, en Griffels voor de mooi ste boeken van het afgelopen jaar. Het is hier in huis eigen lijk elke week Kinder boekenweek. En regel matig haal ik iets nieuws om voor te le zen, omdat ikzelf anders helemaal simpel word van alwéér Nijntje in de Sneeuw of Overeen kleine mol die wil weten wie er op zijn kop gepoept heeft. Zodra ik een boek uit mijn hoofd ken, wordt het tijd voor iets nieuws. Godzijdank is mijn dochter inmiddels oud genoeg voor Jip en Janneke; die omnibus is een schat aan nieuwe ver halen. Nu moet je anno 2018 soms even Jip en Jan- nekes namen omdraaien, anders lees je de hele tijd en mopperen. En als Jip en Jan neke zich vervelen, moeten ze al tijd naar buiten. Sowieso worden ze vaak naar buiten gestuurd. Als kind had ik daar geen erg in. Nu denk ik: de moeder van Jip wilde gewoon even lekker met een kop koffie op de bank de Libelle lezen. Even de oogjes dicht. Of snel een ovenschotel in elkaar flansen zon der dat de kinderen aan haar rok ken hingen. Ga Takkie maar even uitlaten, of koop bij de kruidenier een zak havermout, maar hou op met piepen dat je je verveelt. Er is in zeventig jaar helemaal niet zoveel veranderd. Het blijkt maar weer: het is heel tof om nieuwe kinderboeken te kopen, maar die oudjes blijken op sommige punten verrassend tijd loos. Als kind lette ik nooit op het gedrag van de ouders. Maar nu... verhalen over een jongetje dat van alles durft en een meisje dat daar de hele tijd schijterig achteraan drentelt, en die boodschap is wel licht een beetje gedateerd. Maar lezend in het meesterwerk van Annie M.G. Schmidt blijkt dat bepaalde zaken uit de verhalen tijdloos zijn. Zo lette ik als kind bijvoorbeeld nooit op het gedrag van de ouders van de twee kinderen, maar nu ik zelf moeder ben, blijk ik me erg te kunnen spiegelen aan de moeders. kunnen ook heel goed zuchten woensdag 10 oktober 2018 GO @Nynke Kinderboeke Kroongetuige Peter La Serpe verklaarde gisteren voor het eerst in het Holleederproces. Koen Voskuil Amsterdam Het toestel van Meneer De Jong m Het toestel van Mevrouw Vrolijk Een hooroplossing van Beter Horen wordt altijd afgestemd op uw persoonlijke wensen, behoeften en voorkeuren. En die zijn voor iedereen anders. Zo zijn de hoortoestellen van meneer De Jong en mevrouw Vrolijk op het eerste gezicht hetzelfde, maar feitelijk zijn ze compleet verschillend. Want waar meneer De Jong regelmatig de natuur in trekt is mevrouw Vrolijk vooral aanwezig op feestjes en concerten. En dat vereist twee compleet verschillende hooroplossingen. Hoe we dat doen? Als eerste stellen we een uitvoerige diagnose. Hierna staan we stil bij uw persoonlijke hoorwensen. Om vervolgens voor u de beste technologische oplossing te kiezen. Helemaal afgestemd op uw behoeften. Meer weten? Maak dan een afspraak op beterhoren.nl of bel 0800 0200 159. zijn namelijk altijd druk. Ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6