Raad van State behandelt bouwplan kerk College: Inkrimping park valt mee Dieren dit jaar niet gezegend in Ovezande 6 Door het hertenkamp in Kapelle komt een fietspad, als het aan Kapelse college ligt. Maar de omwonenden hoeven volgens wethouder Jon Herselman niet te vrezen voor een grote inkrimping van dat park. „Het is geenszins zo dat bijna de helft van het hertenkamp wordt ge bruikt voor dat fietspad", liet Her selman gisteravond weten na vra gen van PvdA en Gemeentebelang (GB) over de komst van een fiets pad door het hertenpark. „De her tjes kunnen straks zeker nog over het bruggetje naar het rechte stuk land.Maar daar is de tekening die is rondgestuurd een beetje onduide lijk over." De tekening waarnaar de wet houder verwees, zat bij een brief die is verstuurd naar 272 adressen in de omgeving van het parkje. Aan leiding daarvoor waren de verschil lende werkzaamheden die in de buurt gaan plaatsvinden in combi natie met klachten uit de buurt. „Die gingen over het voetgangers bruggetje tussen de Langegracht en de Grachtstraat. Daar wordt veel op gefietst." Prematuur Een groep ongeruste omwonenden klom na de brief op de barricaden en lichtte de PZC in. „Dat vond ik erg prematuur", aldus Hersel man. „We zijn nog maar in fase één. Bij de brief zat ook een enquête. Daarvan zijn er inmiddels nog maar 72 terug gekomen." De informatie uit de enquête wil de wethouder verwerken in een nieuwe, meer specifieke tekening. „Die gaan we op een informatie avond definitief maken. Dat zal on geveer eind november of begin de cember zijn." GB en PvdA toonden zich verrast over de plannen van het college. Pe ter Ganseman (GB) gaf aan dat hij er graag over had meegepraat „Want dit gaat verder dan een ge wone straat-herinrichting. Dit heeft veel meer impact." „De bedoeling is om het fietspad te gaan realiseren", was Hersel- mans slotakkoord. „Maar dat kost zeker niet de helft van het kamp. En er blijven net zoveel hertjes." Vorig jaar zomer stemde een nipte meerderheid van de Reimerswaalse gemeenteraad in met de bouw van de nieuwe kerk voor de gerefor meerde gemeente in Yerseke. Tij dens de bij vlagen verhitte debatten over dit plan lieten de tegenstanders al weten zo nodig naar de Raad van State (RvS) te stappen om de bouw van kerk tegen te houden. Onlangs is bekendgemaakt dat de zaak op dinsdag 4 december dient. Eén van de belangrijkste kritiek punten die de tegenstanders dan zullen aandragen, is de verkeersaf wikkeling. „De gemeente Reimers- waal heeft dat veel te rooskleurig voorgesteld", zegt advocaat De Win ter. Hij verwacht dat de 2000 bezoe kers die in het kerkgebouw passen voor grote verkeersproblemen gaan zorgen op de Steeweg. „We hebben onderzoek laten doen door deskun digen, die onze visie onderschrij ven." Ook naar andere gebieden, zoals de gevolgen voor het aangrenzende natuurgebied Yerseke Moerheeft advocatenbureau Den Hollander onderzoeken laten verrichten. „De gemeente stelt dat er geen negatieve effecten zijn op de natuur. Volgens ons zijn die er wel degelijk." In mei heeft de gemeenteraad nog een her- stelbesluit genomen, waarin de re gels rondom stikstofuitstoot zijn aangepast. „Daar hebben wij ern stige bedenkingen bij." Een aantal onderzoeken loopt nog. Zodra die ook zijn afgerond, heeft De Winter een compleet beeld van hoe het verweer eruitziet. IN DE REGIO Ontmoeting jongeren Optreden Femke Bun Vogelbeurs MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 10 oktober 2018 BE" Hertenkamp krijgt fietspad Willem Adriaansens Kapelle Als het aan het college ligt, komt er een fietspad door het her tenkamp in Kapelle. foto johan van der heijden OVEZANDE Het is een traditie in oktober: de spe ciale dierenkerkdienst in de R.K. van Ovezande. Dit jaar mogen de ca via's, hon den en schapen thuisblij ven: het kerkbestuur heeft een nieuwe invulling bedacht voor de Sint Fran- ciscusviering. Om de be schermheilige van de die ren te herdenken, worden deze keer geen dieren ge zegend. Alternatief is een viering met het vertelthea ter Francesco uit Gent. Theatermaker Denijs van Killegem kruipt zaterdag vanaf 19.00 uur in de huid van Franciscus van Assisi. Kinderen mogen hun (die- ren)knuffel meenemen. Is de Steeweg in Yerseke een goede plaats om één van de grootste kerken van Nederland te bouwen? De Raad van State buigt zich over twee maanden over deze vraag. Advocaat Martijn de Winter van de protesterende om wonenden ziet het proces met vertrouwen tegemoet. „Op tal van punten klopt dit plan niet." Joeri Wisse Yerseke GOES De organisatie van GO Jongerenavond houdt maandelijks een GO Jongeren avond in Goes. De bijeenkomst is een gelegenheid voor christelijke jongeren om elkaar te ont moeten. Zaterdag kunnen zij tussen 21.45 en 23.45 uur binnenlopen bij Het Postkantoor in Goes om in gesprek te gaan met andere christelijke jongeren onder het genot van een bittergarnituur en drankje. Toe gang bedraagt 5 euro. KATS Femke Bun geeft zaterdag een optre den in de kerk in Kats. Afgelopen jaar heeft Bun flink aan de weg getim merd, wat haar een plaatsje binnen het Utrechts Conserva torium heeft opge leverd. Ook heeft ze in 2017 zowel Kunstbende Zee land, als Steenworp en de Vestrockrally gewonnen. Bun speelt zelfgeschre ven nummers met diepgaande tek sten. Ze begeleidt zichzelf op gitaar, ukulele of piano. Het concert begint om 20.00 uur. 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Vogelvrienden Goes houdt zater dag een vogelbeurs in 's-Heer Hendriks kinderen. Het is tij dens de beurs mo gelijk om kooi- en volièrevogels te rui len, te kopen en te verkopen. De toe gang bedraagt 2 euro. ledereen is tussen 10.00 en 12.00 uur welkom in het Heer Hendrik huis. Meer informatie: vogelvrienden- goes.nl. 300 KEER Slingers en bloemen gisteren bij de Goese bloedbank San- quin voor Peter Koeman. De Krabbendijkenaar werd in het zonnetje gezet omdat hij voor de 300ste keer bloedplasma kwam geven. Het is al vele jaren vaste prik voor Koeman: om de drie weken offert hij op dinsdag zijn middagpauze op aan het geven van bloed. „Ik doe het om mensen die in een min der goede gezondheid verkeren te kunnen helpen. Voorlopig is hij niet van plan te stoppen. „Sinds kort mag je door tot je tachtigste, op dus naar de 500!" foto marcelledavidse COLIJNSPLAAT Voorstraat 45,10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30- 11.30 uur: Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; De Koperen Tuin, 15.00 uur: Sandra Konst geeft gratis les kinderyoga HANSWEERT Kaj Munk, 19.30 uur: Mode show alleen voor dames door Modehuis Bonny KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00 uur: Lezing Fred Teunissen over chemtrails Tekens aan de hemel' KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groeps verband THOLEN Oudelandestraat 11,10.00 uur: Thema-ochtend 'het werk van de kamerheer van de koning' van de Vrijzinnige Geloofsge meenschap Tholen WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 14.00 uur: Ou derenbonden met voorlichting over leggen van sociale con tacten/uitbouwen sociaal net werk voor ouderen YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1,13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52