Parkeerautomaat moet het nu weer doen in Zierikzee 1 Grote Veerse Quiz over verleden 6 Gemeente zet plannen in de ijskast De ondernemersvereniging en de dorpsraad zijn boos, omdat de gemeente het geld anders wil uitgeven. 'Het finalestuk wordt gestopt.' Het grote vernieuwingsplan voor Renesse is gestrand. Halverwege de uitvoering trekt de gemeente Schouwen-Duiveland de stekker eruit. De rest van de plannen ver dwijnt in de ijskast. Tot woede van de dorpsraad en ondernemersver eniging. Een deel van het masterplan is uitgevoerd: de Jan van Renesse- weg is vernieuwd, de Lindelaan heeft een nieuwe speeltuin, de VW een nieuw kantoor en er ligt een nieuwe rotonde. Een deel wordt binnenkort uitgevoerd: de omgeving van de Strandkerk krijgt een nieuw tracé, de Zoom en de Zeeanemoonweg worden opnieuw ingericht en het transfe rium krijgt een tweede ontslui ting. Maar het laatste deel blijft lig gen: de herinrichting van het dorpshart aan de Kerkring, Hoge- zoom, Stoofweg, Roelandsweg en het gebied tussen de Zoom en de Jan van Renesseweg gaat 'on hold'. Het gemeentebestuur wil het geld liever anders uitgeven. Dat werd haar gisteravond tij dens de dorpsraadsvergadering niet in dank afgenomen. Anton Krijnse Locker, voorzitter van de onderne mersvereniging, was ronduit boos. „Sinds de presentatie in 2013 heb ben we nooit een signaal gekregen dat het masterplan niet zou door gaan. Nu stopt de gemeente voor het finalestuk. Hiermee verliest ze al haar geloofwaardigheid." Wethouder Jacqueline van Burg zei de teleurstelling te begrijpen. „Maar een project on hold zetten betekent niet een project stoppen. De plannen worden uitgevoerd, al leen niet nu. En wat we al hebben gerealiseerd voor Renesse, is niet misselijk. We steken er een miljoen per jaar in. De andere kernen willen ook wat." Dat kan, reageerde dorpsraads voorzitter Frans Prins. „Maar Re nesse is niet zoals die andere ker nen. We hebben vijftienhonderd inwoners, maar in het hoogseizoen zijn dat er zeventigduizend. Die mensen gaan allemaal ook naar de rest van het eiland. Heel Schou wen-Duiveland profiteert van Re- nesse."En dus verdient Renesse in zijn ogen beter. „We praten nu al ja ren met de gemeente. Er zijn ver wachtingen gewekt. We zijn blij met wat tot dusver is gedaan, maar veel daarvan was achterstallig on derhoud. De hoofdact gaat niet door. Al hoop ik dat u uw woorden waarmaakt en de plannen later uit voert." Veel vertrouwen heeft hij daar echter niet in. „Als ik iets in mijn lange politieke carrière iets heb geleerd, is het wel dat je ook voor plannen op de lange termijn geld moet reserveren. En dat doet de gemeente niet." Dat zag Van Burg toch anders. „Er is geld gereserveerd en er is een wensenlijst. Er moeten alleen nog jaartallen aan gehangen worden." V Het nieuwe type parkeerautomaten op de parkeerterreinen in het cen trum van Zierikzee draaide op zonne-energie en viel de afgelopen drie jaar herhaaldelijk in storing. De gemeente heeft zich daarmee flink in de vingers gesneden. Naast de noodzakelijke investering voor aan passen van de apparaten, liep Schouwen-Duiveland inkomsten uit parkeren mis. Een aantal maanden geleden is begonnen met het ombouwen van de automaten en zijn ze weer aan gesloten op het elektriciteitsnet werk. Die operatie is vrijwel afge rond. De resultaten stemmen te vreden, aldus B en W. Afgezien van een afzonderlijke hapering omdat het printpapier op is of een storing door onjuist gebruik, lijken alle exemplaren nu te werken zoals het moet. Het college heeft laten uitzoeken of de kosten van de hele operatie kunnen worden verhaald op de le verancier Schmit Parkeersystemen. Maar dat juridisch traject kost waarschijnlijk meer dan wat het uiteindelijk aan schadevergoeding oplevert. „Voor ons is dit een reden om af te zien van een verhaalproce- dure", aldus B en W. In 2015 verving de gemeente 70 oude parkeerautomaten voor 64 di gitale apparaten. Dat kostte 600.000 euro. Van begin af aan ver toonden verschillende automaten kuren. Betalen met de bankpas lukte vaak niet en bij onjuist gebruik bleef ook de muntgleuf gesloten. Dat zorgde vaak voor lange rijen wachtenden en irritatie. IN DE REGIO Concert Kamermuziek Nirvana en Pearl Jam Excursie paddestoelen MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 10 oktober 2018 SD Masterplan Renesse strandt Wendy Wagenmakers Renesse Drukte bij de dorpsraad. VEERE Mensen die veel weten over de geschiede nis van Veere kunnen dat dinsdag 30 oktober laten zien tijdens de Grote Veerse Quiz. In museum de Schotse Huizen strijden maximaal acht teams van vier perso nen tegen elkaar. Het win nende team mag de 'wis selbeker van Maximiliaan' mee naar huis nemen. De onderwerpen die deze keer aan de orde komen zijn: Veere en de Eerste We reldoorlog, het plaatselijk onderwijs in vroegere tij den en de periode van de elfde tot en met de acht tiende eeuw. De quiz be gint om 19.45 uur. De ellende met de parkeerauto maten in Zierikzee moet als het goed is tot het verleden beho ren. De gemeente heeft de ap paraten laten aanpassen en nu lijkt alles goed te werken, schrij ven burgemeester en wethou ders in een brief aan de raad. Marcel Modde Zierikzee NOORDGOUWE De finalisten van het Pr. Christina Concours geven zaterdag een con cert in de Drieko- ningenkerk in Noordgouwe. Pie ternel van Tils (viool), Evelien Vaneysendeyk (harp) en Jorian van Nee (piano) treden die avond op. Er worden werken van Rosetti, Caplet, Hi- rose, Grandjany, Poulens, Ravel en Tsjaikovsy ge speeld. De organi satie is in handen van de Stichting Ka mermuziek Schou wen-Duiveland. De aanvang is om 20.00 uur. Entree bedraagt 12,50 euro, inclusief koffie of thee. ZIERIKZEE In Brogum Zierikzee wordt vrijdag een grunge avond ge houden. Twee bands maken hun opwachting, name lijk Bleach en Je- remy. Bleach legt zich toe op het werk van hun muzi kale helden, de band Nirvana. Je- remy is een Pearl Jam tributeband. De avond begint om 21.00 uur. Kaarten in de voorverkoop kosten 12,50 euro, aan de deur 15 euro. VEERE IVN Walcheren geeft zaterdag een paddestoelenex cursie in het Veerse bos. De deelne mers verzamelen om 14.00 uur op het parkeerterrein aan de Kraaienest- weg. Deelname be draagt 3 euro, kin deren onder de 12 jaar betalen de helft. Aanmelden kan via bschelde @zeelandnet.nl. ZIERIKZEE Muziekpodium Brogum in Zierikzee gaat 12 ok tober weer terug naar 'the good old days'. Drie DJ's draaien die zaterdagavond onafgebroken hits en knallers uit de jaren zeventig en tachtig. Organisator Ko Willemse neemt zelf de eerste set voor zijn rekening. Zit de stemming er eenmaal goed in, dan stapt Edwin van de Velde achter de draaitafel voor zijn 'foute uur'. Het hoofdpodium is net als vorig jaar voor DJ René Buijse, die onder meer furore maken met de grote drive-inn shows van weleer. Het feest begint om 21.00 uur. FOTO MARIEKE MANDEMAKER BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwinkel, 11.00- 17.00 uur: Expositie; Tonnen- magazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; BRUINISSE Ichtus aan het Kerkplein, 9.45- 11.30 uur: Koffie inloop; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 9.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljartvereni ging Touché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 9.00-13.00 uur: Pe dicure, 13.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekvereniging Con Amore, 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Kerstexpositie; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten, 19.00-22.15 uur: Stijl danslessen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00-15.15 uur: Taaicafé; Eilandzorg de Wie ken, 13.30 uur: Handwerkcafé; FiZi, 14.30 uur: Teen Titans GO! at the Mo- vies, 20.00 uur: Maria by Cal- las; Galerie Het Moment, 11.00-17.00 uur: Expositie Landscape; Het Luitje, 12.00 uur: Zeehondenrondvaart; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: In loop Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50