Nabestaanden blij met 12 jaar voor verkrachten én doden Nicole van den Hurk reiskatern.nl 4 Nieuwjaarsconcert André Rieu Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc Pt Het zinnetje lijkt bijna achteloos uit de mond van de voorzitter van het gerechtshof in Den Bosch te ko men. Het is wel de mededeling waar een tot de nok toe gevulde zit tingszaal vol met belangstellenden met ingehouden adem op zit te wachten: Jos de G. (51) is schuldig aan verkrachting én de dood van Nicole van den Hurk in 1995. Na 23 jaar is er eindelijk duidelijk heid. Ze hebben hem. Nu écht. Di rect springen bij veel van de aanwe zigen de tranen in de ogen. Natuur lijk bij de nabestaanden: stiefmoe der Jolanda van der Weijden, half broer Tommy, wettelijke vader Ad van den Hurk en stiefzus Debbie. Ondanks hun complexe familiere latie zijn ze vandaag voor even één gezin. Maar ook officier van justitie en de leider van het coldcaseteam houden het niet droog. De officier, Erna Vrijhoeven, was erbij toen Nicoles lichaam in 2011 werd opgegraven voor nader onder zoek. Dat leverde meer informatie op, maar geen verdachte. Samen met de coldcaseteam-leider sloeg ze in 2012 aan op Jos de G. Hij pas seerde als zedendelinquent in een ander onderzoek rond een tot nu toe onbekende Valkenswaardse se rieverkrachter. Daarmee had de tbs'er niets te maken, maar mis schien wel met de zaak-Nicole? Een dna-match bevestigde hun ver moeden, waarna hij in januari 2014 werd opgepakt. Een veroordeling voor doodslag, daar was het de nabestaanden om te doen. Zodat ze weten wie het 15- jarige meisje in de vroege ochtend van 6 oktober, toen ze op weg naar haar baantje in de supermarkt, heeft verkracht én omgebracht. „Al krijgt hij maar een paar dagen", klonk het kortgeleden bijna sme kend uit de mond van stiefmoeder Jolanda. Het worden jaren, twaalf jaar om precies te zijn. Twee jaar minder dan de eis, omdat de zaak vierenhalf jaar duurde. „Wij kunnen met deze uitspraak na al die jaren beginnen aan de ver werking van het verlies van ons meisje", aldus de ouders van Nicole. „Eindelijk gerechtigheid." Volgens de voorzitter van het hof 'moet het jonge slachtoffer de laat ste momenten van haar leven on voorstelbaar bang zijn geweest en hebben geweten dat haar laatste uur had geslagen'. „Dat moet vrese lijk voor haar zijn geweest." Op het slachtoffer werd sperma en schaamhaar van De G. gevon den. De in Valkenswaard opge groeide voormalig tegelzetter zei zo'n wild leven te hebben gehad, dat hij niet uitsloot dat hij seks met haar heeft gehad. Vrijwillig. Maar dat is wat het hof betreft niet aan nemelijk. Ze moet in haar laatste momenten ontzettend bang zijn geweest Tijdens de afgelopen jaren heeft het dna in de zaak-Nicole veel stof doen opwaaien. Het ging om een meng- profiel met materiaal van elk geval twee mannen: Nicoles vriendje en Jos de G. Maar er zat nog meer cel materiaal in en dat kon van een on bekende man zijn, beredeneerde de rechtbank eerder. Daarom werd de man in 2016 alleen voor verkrach ting veroordeeld. Volgens het hof heeft dit celmateriaal weinig te be tekenen. Vanaf Nieuwjaarsconcert André Rieu in de Ziggo Dome! maaskant a woensdag 10 oktober 2018 'Verwerking kan nu beginnen' Vlnr: Nicole's vader Ad van den Hurk, stiefmoeder Jolanda van der Weijden, stiefzus Debbie en halfbroer Tommy, foto roel van der aa Het gerechtshof in Den Bosch heeft de 51-jarige Jos de G. in hoger beroep veroordeeld tot twaalf jaar cel voor de verkrach ting van en doodslag op de 15- jarige Nicole van den Hurk in 1995. Bart-Jan van Rooij Den Bosch -voorzitter van het hof Kijk op de site bij /video voor de reactie van de familie na de uitspraak Meer informatie en boeken: Ga voor 'nieuwjaarsconcert André Rieu naar onze website reiskatern.nl/pzc/maas1805 of bel met Maaskant Reizen 0412 - 48 28 28 Vertrek: 5 januari 2019 met o.a. Reis per luxe tourist-class touringcar, voorzien van minibar, toilet en airconditioning Kaart voor Nieuwjaarsconcert André Rieu in de Ziggo Dome Reserveringskosten 5 p.p. Toeslag 3e Rangkaart 10 p.p. **2-Daags arrangement Een heerlijk 2-daags arrangement naar het Nieuwjaarsconcert van André Rieu! Feest meeengenietvande meeslepende walsen, klassieke muziek, operette en musical... een avond om niet te vergeten. Dit alles met een heerlijk diner en verblijf in Noordwijk, Wat een start van het jaar!! Golden Tulip Noordwijk Beach**** ligt op een perfecte locatie aan de boulevard van Noordwijk, Dit 4-sterren hotel met zijn persoonlijke service is de perfecte uitvalsbasis om te genieten van de Nederlandse kust. Alle kamers zijn rookvrij en bieden koffie- en thee faciliteiten, gratis draadloos internet en een volledig scala aan voorzienin gen, waaronder telefoon, radio, kluis, flatscreen-tv, badkamer met inloop- ^0 reizen ML André Rieu is terug in Amsterdam, ditmaal met een spetterend nieuwjaars concert! Samen met zijn 60-koppige Johann Strauss Orkest, U kunt hier op 2 manieren van genieten. Tijdens onze dagreis (al voor 99) of tijdens een heerlijk 2-daags arrangement met verblijf in het 4-sterren Hotel Golden Tulip Noordwijk Beach! *Dagreis Via onze opstapplaatsen vertrekken we naar Amsterdam. U stapt dicht bij de ingang uit en kunt gaan genieten van het concert. Na afloop wordt u naar uw uitstapplaats gebracht. Inbegrepen zijn; Reis per luxe Tourist-Class touringcar, met minibar, toilet en airconditioning 4e rang kaart Nieuwjaarsconcert André Rieu in de Ziggo Dome Vertrekdatum: 5 januari 2019 99 5 januari 2019 Via onze opstapplaatsen reizen we naar Noordwijk waar we rond 14.30 uur arriveren. Na de incheck bent u vrij om alvast een heerlijke strandwandeling te maken ofte genieten van een lekker drankje op 1 van de terrassen. Om 16.00 uur gebruiken we in ons hotel het diner buffet. Hierna vertrekken we om 18.00 uur stipt naar Amsterdam. U stapt dicht bij de ingang uit en kunt genieten van het concert. Na afloop reizen we terug naar Noordwijk. 6 januari 2019 Slaap lekker uit en geniet van het heerlijke ontbijtbuffet. Wat volgt is een heerlijke vrije ochtend om de sauna of het zwembad in te duiken, te wandelen of anderszins te genieten van de kust. Om 14.00 uur gebruiken we nog een gezel lige afscheidslunch in het restaurant Golden Tulip. Rond 16.00 uur vertrekken we naar uw uitstapplaats waar u tussen 18.00 en 19.00 uur zult aankomen. douche, WC en haardroger. Het hotel beschikt over een zwembad met sauna en stoombad. Inbegrepen zijn; Reis per luxe tourist-class touringcar, met minibar, toilet en airconditioning. Verblijf in 2-persoonskamer in Hotel Golden Tulip Noordwijk Beach. Dinerbuffet in hotel voorafgaand aan concert. 4e rang kaart Nieuwjaarsconcert André Rieu in de Ziggo Dome. Afscheidslunch op dag 2. Vertrekdatum: 5 januari 2019 219 Reserveringskosten 5 p.p. Toeslag 3' rangkaart 10 kamer met zeezicht 15 p.p. Nicole van den Hurk. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4